Emak Asansör

 

KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KAYSERİ BELEDİYELERİ’NDEN 10 BİN TABLET

KAYSERİ BELEDİYELERİ, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NA 10 BİN TABLET DESTEĞİNDE BULUNACAK

BAŞKAN PALANCIOĞLU EKİBİ İLE HÜRRİYET VE YENİKÖY MAHALLELERİNDE

CUMA GÜNÜ TESPİT EDİP, PAZARTESİ GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

GÖNÜLLÜ KURULUŞLARDAN BAE YÖNETİMİNE TEPKİ

GÖNÜLLÜ KURULUŞLAR DER.BŞK.TAŞ: “SATILMIŞ KÖLELER İŞ BAŞINDA”

KOCASİNAN'DAN KIRSAL MAHALLELERDE HİZMET REKORU

“KIRSALIN YAŞAM KALİTESİNİ YÜKSELTİYORUZ”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ TELEFONDA ŞEBEKE SORUNUNU ÇÖZDÜ

BÖLGEYE BAZ İSTASYONU KURULDU

BAŞKAN ÖZTÜRK VAATLERİNİ BİR BİR YERİNE GETİRİYOR

YAPILAN ÇALIŞMALAR HAKKINDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU

EKSİK, YANILTICI VE YALAN BİLGİ VERENLER 2 YILA KADAR HAPİS İSTEMİYLE YARGILANACAK

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI, "TEMASLILARIN DOĞRU BİLGİLENDİRİLMESİ" KONULU GENELGE GÖNDERDİ

BÜYÜKŞEHİR ARAÇ FİLOSU'NA 24 YENİ ARAÇ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ: “MAZERET GÖSTERMEKSİZİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

GÜLÜK MAHALLESİ’NDE METRUK YAPILAR YIKILIYOR

PALANCIOĞLU: GÜLÜK MAHALLESİ’NDE TEHLİKE ARZ EDEN METRUK YAPILARI YIKIYORUZ

BAŞKAN YALÇIN DAYANIŞMA ORTAMI OLUŞTURUYOR

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın sosyal medya üzerinden ‘Başkan Beyaz Masada’ buluşmalarını sürdürüyor.

KAYSERİLİ DR. SAİT ŞENER TTB ADAYLIĞINDAN ÇEKİLDİ

ŞENER, TTB'NİN ÜLKESİNE VE MİLLETİNE YABANCILAŞTIĞINI BELİRTEREK ADAY OLMAYACAĞINI KAYDETTİ

YAHYALI ESNAFI SINIFI GEÇTİ

DENETİMLERDE YAHYALI ESNAFININ HİJYEN KURALLARINA UYDUĞU GÖRÜLDÜ

BÜYÜKŞEHİR’DEN İLÇELERE DESTEKLER SÜRÜYOR

“KALİTELİ HİZMETİ KENT HAYATININ HER METREKARESİNE GÖTÜRMENİN GAYRETİ İÇİNDEYİZ”

KOCASİNAN’IN ÇÖP KONTEYNERLERİNE ESTETİK DOKUNUŞLAR

KOCASİNAN’IN SEVİMLİ ÇÖP KONTEYNERLERİ

VALİ GÜNAYDIN VE BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN PANDEMİ İLE MÜCADELEDE ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

VALİ GÜNAYDIN: "15 GÜNLÜK GAYRET VAKA SAYISINI AZALTTI”

BÜYÜKKILIÇ’IN ULAŞIMDAKİ KARARLILIĞI RAKAMLARA YANSIDI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, GÜNDE ORTALAMA 150 BİN YOLCUYU SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE TAŞIYARAK VAKA SAYILARININ ARTIŞINI FRENLEDİ

Anahtar Kelimeler: PROTOKOLDEN RECEP MAMUR’
Gürkan Ofis Mobilyaları

PROTOKOLDEN RECEP MAMUR’A ÖVGÜ

RECEP MAMUR CAMİ AÇILDI

Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi içerisinde yer alan ve hayırsever işadamı Recep Mamur tarafından yaptırılan Sahabiye Recep Mamur Camisi’nin açılışı gerçekleştirildi.

 

Kayserili hayırsever İşadamı Recep Mamur tarafından yaptırılan Recep Mamur Cami’nin açılışında konuşan AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Kayseri’de her alanda iş yapanlar ve iftira ederek homurdananlar var” dedi.

Kayserili hayırsever İşadamı Recep Mamur tarafından Sahabiye Mahallesi'ne yaptırılan Recep Mamur Cami düzenlenen törenle hizmete açıldı. Törene, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, protokol üyeleri, İşadamı Recep Mamur ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, "“Güzel bir Cuma namazından sonraki süreçte buraya geldik ve şimdi de camimizin açılış prosedürünü yerine getiriyoruz. Bu açılışın hayırlı olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Kayserimiz gelişiyor ve güzelleşiyor. Çok şükür milletvekillerimizin, bakanlarımızın ve Cumhurbaşkanımızın şehrimize olan sevgisi ve desteği ile de sizlerle değişik müjdeleri paylaşıyoruz. Millet Bahçemizin ihalesi yapıldı. 1 milyon 260 bin metrekarelik alandaki Hava İkmal Millet Bahçesi’nin ‘Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’ olarak anılmasını istiyoruz ve meclisimizin gündemine de bu konuyu alıyoruz. En başından beri Millet Bahçesi için desteğini esirgemeyen ve sürekli önümüze açan Sayın Cumhurbaşkanımıza şehrimizin bir teşekkürü olarak konuyu değerlendiriyoruz. Ve bu arada da ihalenin imza aşamasına gelip, ihaleyi kazanan müteahhitin imzaların atılması yönünde davet edildiğinin müjdesini almanın da ayrıca keyfini yaşadık. Kısacası Ankara’dan bereketli, adeta şehrimize dolu dolu hizmetlerle buluşan bir anlayışla gelmiş olduk. Cumhurbaşkanımızın bunu fazlasıyla hak ettiğinin herkes farkında. Kayseri, hayırseverliği ile anılan bir yer. Nerede sağlık ocağı, okul ve cami varsa üzerinde bir hayırseverin ismi var. Bize bugün de bu güzel tabloyu yaşatan Recep ağabeyimize sağlıklı hayırlı ve uzun ömürler dilerken, böyle bir eser için de kendisine teşekkür ediyoruz" dedi.

Recep Mamur ile Kayserispor’da tanıştıklarını ve o zamandan beri de hayır işi yaptığını söyleyen AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de, “Bugün burada açılışını yaptığımız camimiz, yılarca inşallah Kayserimize hizmet etsin. Camileri yaptıranların Allah’a ve ahirete iman eden insanlar olduğunu söylüyor hadisler. Bu adeta camiyi yaptıranın imanının bir alameti olarak önümüzde duruyor. O kadar güzel hadisler var ki okuyan herkes keşke ben de yaptırsam diyecektir diye düşünüyorum. Allah hepimize cami yaptırmayı nasip eylesin. Camiler bir taraftan böyle güzellikler taşıdığı gibi, bir taraftan da bizim dinimizin, imanımızın şiarı olarak yapılıyor. Aynı zamanda bin yıldır yaşadığımız bu topraklarda ezanımızın okunduğu, İstiklal Marşımızın söylendiği bu topraklarda bu ortamın devamını niyaz ediyoruz. İşte camiler de bir noktada tapusudur buraların. Allah razı olsun Kayseri’deki tüm camiler neredeyse hayırseverlerimizin. Hayırseverler arasında Türkiye’ye bakacak olursak zirve olan şehre Kayseri diyebiliriz. Kayserimiz hayırseverlikte zirve olduğuna göre, kazancı da helaldir. Bu manada Recep Mamur ağabeyi ben 1994 senesinde tanıdım. Kayserispor yönetimi dizerken bana Recep ağabeyi söylediler. Ben tanımıyorum dedim bir tanışsak. Tanıdıktan sonra da zaten Kayserispor’dan başladığımız bu arkadaşlığımız, bugüne kadar da devam etti. Kayserispor’da bizim bir değerimiz, markamız. Bu şehrin en güzel temsilcilerinden birisi. Yıllardır yükünü çekmeye çalışıyorum, iyi olsun diye uğraşıyorum. Dikkat ederseniz Kayseri’de sadece sporda değil bütün alanlarda iş yapanlar var, bir de kenarda konuşup durmadan homurdananlar, iftira edenler var. Siz bunların kimler olduğunun farkındasınız zaten. Allah onlara iyilik versin. Onlar da iyilik düşünsün ve yapsınlar inşallah” ifadelerini kullandı.

 

"Kayseri’de hep beraber pandemi sürecini atlatabiliriz"

Kurallara riayet edildiği taktirde pandemi sürecinin daha hızlı geçeceğini söyleyen Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, “Böylesine hayırlı bir günde hayırlı bir işin açılışı için bir araya geldik. Bu hayrı gerçekleştiren ve toplanmamıza vesile olan Recep Mamur beyefendiye çok teşekkür ediyoruz, Allah hayrını kabul etsin diyoruz. Öldükten sonra amel defteri kapanmayan insanlar var. Bu insanlar sadaka-i cariye yapanlardır. Bu insanlar vefat ettikten sonra da amel defterleri kapanmıyor. Bu nedenle de biz, hayırseverimiz Recep Mamur’a Kayseri olarak teşekkür ediyoruz ve hayırlarının devamını da bekliyoruz. Az önce kendisi de bir okul sözü verdi bize. İnşallah seneye yaptıracağını söyledi. Ben tekrar kendilerine teşekkür ediyorum. Kayseri’de son dönemlerde pandemi süreci ile ilgili olarak da bütün kurumlarımız ve vatandaşlarımız büyük gayret içerisinde. Bu noktada hepimize düşen görevler var. Cumhurbaşkanımızın ısrarla söylediği maske, mesafe ve temizlik konusuna riayet etmemiz çok büyük önem arz ediyor. Bu nedenle herkesten istirhamım biraz daha gayret göstermemiz. Organize Sanayi Bölgemizde bundan 3-4 hafta önce bir takım sıkıntılar ortaya çıktı ama çok kısa sürede ve örnek olacak şekilde bir araya gelerek, bu sorunu kısa sürede minimize ettik. Ben tekrar bu hayır için değerli büyüğümüz Recep Mamur beye teşekkür ediyorum, Allah kabul etsin diyorum” ifadelerine yer verdi.

İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven'in okuduğu duanın ardından caminin açılışı gerçekleştirildi.

 

 


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ