KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KAYSERİ 4. KİTAP FUARI KAPILARINI AÇIYOR

MELİKGAZİ’DE 10. OKULUN YAPIMI BAŞLIYOR

YOLCU OTOBÜSLERİNE 'KIŞ LASTİĞİ' DENETİMİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’DAN ‘GÖĞDERE YOLU’ MÜJDESİ

17. NOTER TACETTİN VELİ MAHALLESİ’NDE AÇILDI

YENİDOĞAN MAHALLESİNE YENİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ

MELİKGAZİ'DE İMARSIZ YAPILARA GEÇİT VERİLMİYOR

ÖZDOĞAN: “TÜM EKİBİMİZLE GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ YAHYALI’DA

ULAŞIMDA ÇEVRECİ BİR HİZMET DAHA

TALAS BELEDİYESİ’NDE 'KEPEZ' ZİRVESİ

 ‘KAZANCILAR ÇARŞISI TURİST ÇEKSİN GAYRETİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

KÜTÜPHANELER ŞEHRİ KAYSERİ’DE FUAR HEYECANI

MELİKGAZİ, 2021 YILINDA EN ÇOK RUHSAT VEREN BELEDİYE OLMA YOLUNDA

KOCASİNAN, ŞEHİR MERKEZİNDEKİ OTOPARK İHTİYACINI ÇÖZÜME KAVUŞTURUYOR

Anahtar Kelimeler: . . KARAMUSTAFA KAYTV CANLI YAYININA KATILDI
Gürkan Ofis Mobilyaları

Prof. Dr. KARAMUSTAFA KAYTV CANLI YAYININA KATILDI

KAYÜ REKTÖRÜ PROF. DR.KARAMUSTAFA: “MİMARSİNAN OSB’DE MYO AÇACAĞIZ”

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ‘Kayseri’de Gün Başlıyor’ programında Mimarsinan Osb ‘de kurulacak olan Meslek Yüksek Okulu için düğmeye basıldığını müjdeledi.

Kaytv – Erciyes Tv ekranlarında hafta içi her gün sabah kuşağında yayınlanan ‘Kayseri’de Gün Başlıyor’ programına konuk olan Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa Mimarsinan Osb ‘de kurulacak olan Meslek Yüksek Okulu için düğmeye basıldığını müjdeleyerek şu bilgileri paylaştı. “OSB’lerde meslek yüksek okulu kuracağız. Bunun için de düğmeye Mimarsinan osb ile bastık. Onlar bize arsa verdiler. Şuanda projesini çiziyoruz. Devletimizin kaynakları ve hayırseverlerimizin imkanları ile Organize Sanayi Bölgesi Meslek Yüksek Okulu kuracağız. Bu çok önemli. Sanayinin içinde meslek yüksek okulu. Mühendis derse girecek, teknisyen öğrenciyle buluşacak, hoca sanayinin projelerine katkı sağlayacak. Dolayısıyla gerçek hayattan sanayiden kopuk değil, gerekçe hayat ve sanayiyle entegre olmuş bütünleşmiş bir eğitim sistemini Kayseri Üniversitende Organize Sanayii Başkanlıkları ile daha yaygın hala getireceğiz.”

Rektör Prof. Dr. Karamustafa sözlerinin devamında kalkınma ajanslarının desteği ile hayata geçecek projelere dairde bilgiler vererek şöyle konuştu. “Diğer açıdan biliyorsunuz kalkınma ajanslarının kurulmasıyla devletimiz bölgesel kalkınmaya çok önem verdi. Bölgemizde de işte Sivas, Yozgat ve Kayseri illerimizin bir arada olduğu Orta Anadolu Kalkınma Ajansı var. Orta Anadolu Kalkınma Ajansıyla ortaklaşa onların destekleriyle yerel belediyelerimizle entegre bir şekilde neler yapıyoruz biz, projeler geliştiriyoruz. Mesele bir projemiz hayata geçti, kırsal kalkınma projesi ata tohumu. Yani bu toprakların esas has tohumu, genleriyle oynanmamış genetiği bozulmamış has tohumunu yaşabilmek ileriye taşımak için arkadaşlarımız çalışma yapıyorlar. Orta Anadolu Kalkınma Ajansının desteğiyle belediyelerimizin işbirliği ile yürüttüğümüz projelerdir. “