PROF. DR. A. ŞİMŞİRGİL,
“FETÖ TÜRKİYE´Yİ YOK ETME PLANIDIR”
Tarih: 12.2.2018 18:52:40/ 742okunma / 0yorum

Kayseri´de düzenlenen ‘Asrın İhaneti FETÖ´ konulu konferansta konuşan tarihçi yazar Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, “15 Temmuz son 300 yılın en büyük harekatıdır” dedi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Boydak Holding tarafından ‘Asrın İhaneti FETÖ´ konulu konferans düzenlendi. Kadir Has Kongre Merkezi´nde düzenlenen konferansa, tarihçi yazar Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil konuşmacı olarak katıldı. Şimşirgil, Türkiye´nin NATO´ya girişiyle beraber Amerika ve istihbarat birimlerinin Türkiye´ye sızdığını söyledi. FETÖ´nün 1980 tarihine kadar uyuyan hücre olduğunu ve bu tarihten itibaren uyandırıldığını kaydeden Şimşirgil, “Bizim NATO´ya girişimizle beraber bu ülkeye Amerika ve istihbarat birimleri sızdılar. Aynen tazminatla beraber mason devlet adamlarıyla sızdıkları gibi. Bu tarihten itibaren de her 10 senede bir darbe yapıldığını görüyoruz. Bu darbeler çeşit çeşit rollerde yapılabiliyor ve bu çeşit çeşit rolleri uyuyan hücre olarak bulunduruyorlar. Mesela FETÖ 1980 öncesine kadar ilerler. Bana göre 1965 ve 1970´deki bütün faaliyetleri varsa bile uyuyan bir hücredir ama 1980´de bu hücrenin uyandığını düşünüyorum. Bu hücrelerin uyandığını ben şahsen görmüştüm. Faaliyetleri ve bir takım söylemleri ile görmüştüm. Mesela 1980 öncesi bu adam bir numaralı aranan adamdı. Türkiye´de en fazla Cumhurbaşkanına, Genelkurmay Başkanına, Başbakana hakaret eden adam. Bugün Cumhurbaşkanına hakaret edilse yarın savcı kapınızı çalmaz mı? Bir adam en ağır hakaretleri yapıp da, savcı kapısını çalmıyorsa, buradan uzak durmak lazım. Nasıl oluyor da bu adam hakaret edilmesine rağmen alınmıyor. Demek ki, içeride bir koruyanı var Türkiye en fazla Cumhurbaşkanına ve Başbakana hakaret eden FETÖ, 1980´den sonra legal bir hale geldi. Eski halinden hiç eser yok. Okullar ve yurtlar açıyor. Abdullah Öcalan´ı verdiler. Öcalan´da bir darbe hazırlığıydı ama FETÖ´yü aldılar” ifadelerini kullandı.

“FETÖ TÜRKİYE´NİN YOK EDİLME PLANIDIR”

FETÖ´nün Türkiye´nin yok edilme planı olduğunun altını çizen Şimşirgil, “Çünkü FETÖ bu ülkenin yok edilme planıydı. Abdullah Öcalan´ı bile verdiler. Abdullah Öcalan´da onların kullandığı bir adam. Bunu çok ifade etmek lazım. FETÖ´yle başlangıçtan itibaren yabancılar tarafından kullanıldığı düşünüyorum. Öyle çıkartıldığını düşünüyorum. Çünkü 1970´den itibaren Papa´nın da üzerinde irtibatı var. Bu FETÖ´nün Papa irtibatının iyi değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. FETÖ daha sonra 1980´den sonra çıktığı zaman ‘Ilımlı İslam´ söylemiyle çıktı. Bu FETÖ´nün dini bağlamda dışarı bağlı olduğunun ifadesidir” diye konuştu.

“BOYDAK HOLDİNG ÇOK TİTİZ ÇALIŞIYOR”

Kayseri ziyareti kapsamında Boydak Holding´e gittiğini kaydeden Şimşirgil, önceden Boydak Holding´den FETÖ´ye para akımının yapıldığını herkesin bildiğini belirtti. Şuanda Boydak Holding´in çok titiz çalıştığının altını çizen Şimşirgil, “Bunların sızmadığı yer yoktu. Kolay bir şey değil. Her tür adam var. Bunu tam seven, yarı seven, az seven, muhabbet duyan ve tam düşman olan. Buda onlardan. Böyle gözüküyor. Yarına öyle hazırladılar. Bu çok farklı bir şekil ve biz bununla çok uğraşacağız. Öyle basit bir şey değil. Bana göre savcılar bugün 20 saat çalışmalıdır. Haklıyı haksızdan ayırmalı, mağdur etmemelidir. Her mağdur Cumhurbaşkanımıza gidiyor. BİMER´e ve CİMER´e yazıp ‘Bu FETÖ´cü´ diyorlar ve anında görevden alınıyor. Araştırılması ve soruşturulması gerekiyor. FETÖ´cü denildiği zaman adamın düştüğü durumun düşünülmesi lazım. Bugün Boydak Holding´e gittik. Orada gördüm ki, arkadaşlar çok titiz çalışıyor. Onların oraya para kaynaklarını akıtmadıklarını bilmeyen var mı? Mısır´daki sağır sultanda, gözü kör olanda, kulağı sağır olanda herkes bilir. Herkes duydu ama oradaki her çalışanı suçlayamam. Ben iş arıyorum, orada iş buluyorum ve girip çalışıyorum. Oraya doğrudan para akıtanları, hala akıtanları titiz bir şekilde kontrol ediyorlar ki savcılık bugün ‘Devlet el koysun´ diyor. Bu devletin. İhanet olarak paralar gidiyor. Bu ülkede Cumhurbaşkanı bile ‘Bizi aldattılar´ dedi. Ben bu sözün siyaset olduğunu düşünüyorum. Bu sözü hala söyleyemeyenler var. Bunları görüyoruz. Aslında Cumhurbaşkanı bunu bizim için söylüyor. Bugün ihanet derecesine varan şeyden bahsediyoruz. Bugün gerçekten asıl ağ babaları ile çarpışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“15 TEMMUZ, SON 300 YILIN EN BÜYÜK İHANETİ”

15 Temmuz hain darbe girişiminin son 300 yılın en büyük harekatı olduğunu kaydeden Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, konuşmasını şöyle tamamladı:

“15 Temmuz bizi biraz uyardı, kendimize getirdi. Gerçekten direkten döndük. Bugün Türkiye Cumhuriyeti diye bir şey yoktu. 15 Temmuz başarılı olsaydı, Türkiye 3´e bölünmüştü. Türkiye´de en az 5-10 milyon arası insan ölmüştü. Türkiye´de bugün Cumhuriyet yoktu, halifelik vardı. Demirel bile ‘Bu ülkeye halifelik gelebilir´ demişti. Şimdi niye tartışmıyoruz halifeliği. Şimdi öyle bir adam yok. O gelecekti ve kurtarıcı gibi halife olarak bu ülkeye oturacaktı. İlk 1 ay Avrupa kendine gelemedi. 15 Temmuz son 300 yılın en büyük harekatıdır. Bunu tarih ilerde çok daha iyi yazacaktır. İnşallah şu savaşı kazanırsak tarih bunu yazacaktır. 15 Temmuz´un ardından Avrupa ve Amerika kendine gelemedi. 1 ay sonra ‘Ne oldu?´ dedi. Bu defa yeniden savaşı başlattılar. Şunu asla unutmayalım, bu ülkenin üzerini 1980´de çizmişler.”

Konferansa, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Kaymakamı Mustafa Kılıç, Boydak Holding İdari İşler Koordinatörü Burhan Artuç ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kaynak: İHA

Anahtar Kelimeler: PROF ŞİMŞİRGİL
BAKAN ÖZHASEKİ: "TÜRKİYE VİCDANLARIN SESİDİR"
BAKAN ÖZHASEKİ: "TÜRKİYE VİCDANLARIN SESİDİR"
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki katıldığı bir etkinlikte, Türkiye´nin vicdanların sesi olduğunu ve olmaya da devam edeceğini söyledi.
8 YAŞINDAKİ GÖKNUR YILMAZ
8 YAŞINDAKİ GÖKNUR YILMAZ
TABLET PARASINI ASKERLERE BAĞIŞLADI
VALİ KAMÇI,
VALİ KAMÇI,
GAZİ BABASINI ZİYARET ETTİ
“ÇOK ÇALIŞTIK, DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”
“ÇOK ÇALIŞTIK, DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”
Başkan Çelik, bürokratlarıyla birlikte çalışma kampı yaparak 2018 yılını planladı ve önümüzdeki döneme ilişkin mesajlar verdi
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ´TAN
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ´TAN
İHALEYE DAVET
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR
"KOCASİNAN ASFALT ÜRETİMİNİN MERKEZİ OLACAK"
ÇOLAKBAYRAKDAR´DAN
ÇOLAKBAYRAKDAR´DAN
İKİNCİ BAHAR NİKAHI
İŞ YERİNDEKİ KAVGA GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI
İŞ YERİNDEKİ KAVGA GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI
Kayseri´de bir iş yerinde dükkan sahibi ile kurye arasında çıkan kavga güvenlik kamerasına yansıdı.
BAKAN ÖZHASEKİ,
BAKAN ÖZHASEKİ,
“ERKİLET HAVAALANI PROJESİ MAYIS AYI SONUNDA TAMAMLANACAK”
AFRİN GAZİSİNE COŞKULU KARŞILAMA
AFRİN GAZİSİNE COŞKULU KARŞILAMA
AFRİN GAZİSİ PİYADE UZMAN ÇAVUŞ İSMAİL ŞAHİN: “İYİLEŞİR İYİLEŞMEZ YENİDEN GİDECEĞİM”
BAKAN ÖZHASEKİ,
BAKAN ÖZHASEKİ,
"FETÖ´YÜ TEMİZLEYECEK AK PARTİ´DEN BAŞKA BİR KURUM YOKTUR"
VALİ KAMÇI
VALİ KAMÇI
HAYVAN BAKIM EVİNİ ZİYARET ETTİ…
MELİKGAZİ´DE ETLİK VE DAMIZLIK TAVUK
MELİKGAZİ´DE ETLİK VE DAMIZLIK TAVUK
YETİŞTİRİCİLİĞİ UYGULUMA KURSU
KAYSERİ´DE MÜBAŞİRLER BİR GÜNLÜK YEVMİYELERİNİ
KAYSERİ´DE MÜBAŞİRLER BİR GÜNLÜK YEVMİYELERİNİ
´MEHMETÇİK VAKFI´NA BAĞIŞLADI
BAKAN ÖZHASEKİ MESLEKTEBİRLİK BÜYÜK BULUŞMASI´NA KATILDI
BAKAN ÖZHASEKİ MESLEKTEBİRLİK BÜYÜK BULUŞMASI´NA KATILDI
“BU MÜCADELEDE BİR VE BERABER OLMAK ZORUNDAYIZ”
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
19 Şubat 2018 Pazartesi
Bugün
Bulutlu
12 °C
1 °C
Salı
Bulutlu
12 °C
1 °C
Çarşamba
Parçalı bulutlu
13 °C
1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL