PER: ‘ÇOCUKLARIN DAĞA KAÇIRILMASI´ HALK SAĞLIĞI SORUNUDUR
Kayseri Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Per, Diyarbakırlı annelerin eylemi ve PKK terör örgütünün çocukları dağa kaçırması ile ilgili açıklama yaptı.
Tarih: 9.9.2019 18:26:17/ 284okunma / 0yorum

Çocuk Sağlığı ve Çocuk Nörolojisi Uzmanı ve Kayseri Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Per, terör örgütünün yaptığı çocuk kaçırma olaylarına dikkat çekerek “Çocukların ve Gençlerin Dağa Kaçırılması” eylemi Çocukların akıl ve beden sağlıklarına ve toplumsal uyumlarına olumsuz etki edeceği aşikârdır” dedi.

Kayseri Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Per, "Çocukların dağa kaçırılması halk sağılığı sorunudur" dedi.

Kayseri Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Per, Diyarbakırlı annelerin eylemi ve PKK terör örgütünün çocukları dağa kaçırması ile ilgili açıklama yaptı. Per, "Sağlık, Dünya Sağlık Örgütü tarafından “herhangi bir hastalık ve güçsüzlük halinin olmaması ve bedenen, ruhen ve sosyal bakımdan tam bir iyi olma durumu” olarak tanımlanmıştır. Bu tanıma göre sağlıklı bir toplumun oluşabilmesi ve çocukluk, ergenlik çağında yaşanan sıkıntıların aşılabilmesi için başta aile olmak üzere, toplumun her aşamasındaki bireylere görevler düşmektedir. Özellikle biyolojik, psikolojik ve toplumsal gelişim sürecinde en çok sorunların yaşandığı ergenlik döneminde çok dikkatli olunması gerekmektedir. “Çocukların ve Gençlerin Dağa Kaçırılması” eylemi Çocukların akıl ve beden sağlıklarına ve toplumsal uyumlarına olumsuz etki edeceği aşikârdır. Ailesi sevgisi, toplum desteği ile büyüyen bir çocuk hem kendi hem ailesi hem de devletinin geleceğine katkı sağlar. Bunun tam tersine art niyetli siyasi minvaller tarafından bölücü terör örgütü olan devşirilen çocuklar güvensiz, karmaşık duygu, düşünce ve çelişkiler içerisinde hem kendisine hem ailesine hem de topluma zarar verecektir. Bu puslu havadan istifade eden bölücü oluşumlar masum evlatlarımızı sinsi bir yılan gibi avlamaktadır. Özellikle terör örgütüne devşirilmek üzere dağa kaçırılan çocukların olumlu düşünmesi beklenemez. Bu çocukların kişiler arası ilişkilerde sorunlar yaşayan, dürtülerini kontrol edemeyen, sınırlarını kestiremeyen, suç işlemeye eğilimli olması maalesef beklenen durumlardandır. Bu olumsuzlukların azaltılabilmesi ya da ortadan kaldırılabilmesi ve çözülmesinde başta Türk tabipleri olarak tüm kurum ve kuruluşlara önemli görevler düşmektedir. İlk olarak Çocuk ve ergenlerin bu durumunu istismar eden siyasi şer odaklarının temizlenmesi, onlara destek veren oluşumlarında eğitim, yargı, siyaset kurumlarında FETÖ´de olduğu gibi gözden geçirilmesi gerekmektedir.

Çocukları dağa kaçırılan Diyarbakır´lı annelerin HDP İl Başkanlığı önündeki oturma eylemi tüm Türk toplumun yüreğini sızlatmaktadır. O annelerin haklı tepkisi başta HDP gibi teröre destek veren parti ve diğer oluşumları ve PKK´yı yakıp kül edecektir” dedi.

Per, "Ayrıca başta ülkenin milli birlik ve beraberliği gibi konular olmak üzere hemen hemen her olay hakkında gerekli gereksiz açıklamalar yapan sözde aydın geçinen kişilerin Diyarbakırlı Annelerin HDP önünde PKK tarafından kaçırılan çocuklar için yaptığı eyleme sessiz kalmaları da şaşırmadığımız beklenen bir durumdur. Ülkemizde yaşanan hemen hemen her olayda yerli yersiz açıklamalar yapan, bildiriler imzalayan sözde aydınlar nerede? Neden bu olay karşısında sessiz kalıyorlar? HDP ve PKK aleyhine neden açıklama yapmıyorlar? Neden mi? Çünkü onların niyeti üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Onların insan hakları, bu gibi konular da umurlarında değil. Bunların ikiyüzlü tavırları halkımız tarafından görülüyor ve not ediliyor. Yıllardır sindirilen, baskı gören ve ölümle tehdit edilen o annelerin sabrının taştığını görüyoruz. PKK tarafından dağa kaçırılan o çocuklar mutlaka geri dönecektir. Sadece Diyarbakırlı anneler değil, diğer birçok şehirde aynı durumda olan anneler de seslerini yükseltmeli ve HDP ve PKK´ya ve onların destekçilerine karşı tepkilerini dile getirmelidir. Başta hükümet yetkilileri olmak üzere diğer partiler, TTB genel merkezi dahil tüm kuruluşlar bu eyleme sessiz kalmamalıdır" şeklinde konuştu.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

EMNİYET GENEL MÜDÜR YARDIMCISI KULULAR´A
EMNİYET GENEL MÜDÜR YARDIMCISI KULULAR´A
OSB´DE VEDA YEMEĞİ
AK PARTİ YEREL YÖNETİMLER İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME BÖLGE TOPLANTISI
AK PARTİ YEREL YÖNETİMLER İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME BÖLGE TOPLANTISI
AFYONKARAHİSAR´DA DÜZENLENDİ
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, FARKINDALIK İÇİN EL KOYDU
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, FARKINDALIK İÇİN EL KOYDU
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye Alzheimer Derneği Kayseri Şubesi´nce düzenlenen kermese katıldı.
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ,  SUVEYDA´NIN SETİNDE
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, SUVEYDA´NIN SETİNDE
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ünlü Yönetmen Mesut Uçakan´ın Tomarza´da çekimlerini sürdürdüğü “Suveyda” isimli sinema filminin setini ziyaret etti.
KOCASİNAN BELEDİYESİ´NDEN BOZTEPE´YE DAHA KONFORLU YOL
KOCASİNAN BELEDİYESİ´NDEN BOZTEPE´YE DAHA KONFORLU YOL
Kocasinan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Boztepe Mahallesi Mahmut Şahin Caddesi´nde asfalt yenileme, yol genişletme ve kaldırım döşeme çalışması devam ediyor.
BAŞKAN PALANCIOĞLU, ALZHEİMER HASTALIĞINA DİKKAT ÇEKTİ
BAŞKAN PALANCIOĞLU, ALZHEİMER HASTALIĞINA DİKKAT ÇEKTİ
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu ve Eşi Emel Palancıoğlu 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü dolayısıyla Alzheimer Derneği Kayseri Şubesi´nin düzenlediği etkinliğe katıldı.
İL MÜFTÜSÜ GÜVEN:“ AŞURENİN TOPLUMSAL BARIŞA KATKISI BÜYÜKTÜR”
İL MÜFTÜSÜ GÜVEN:“ AŞURENİN TOPLUMSAL BARIŞA KATKISI BÜYÜKTÜR”
İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven Aşure gününün toplumsal barış açısından önemli bir katkı olduğunu söyledi.
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ:
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ:
“İNSANLARA TEPEDEN BAKAN BİR ANLAYIŞTA DEĞİLİZ”
AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ NERGİS:
AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ NERGİS:
“YENİ KURULACAK PARTİYE KATILMAK GİBİ BİR NİYETİM YOK”
VATAN PARTİSİ KURMAYLARI
VATAN PARTİSİ KURMAYLARI
DİYARBAKIR´LI ANNELERE DESTEK VERDİ
MELİKGAZİ BELEDİYESİ´DEN BÜYÜKPOYRAZ CAMİİ´NE ÇEVRE DÜZENLEMESİ
MELİKGAZİ BELEDİYESİ´DEN BÜYÜKPOYRAZ CAMİİ´NE ÇEVRE DÜZENLEMESİ
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Yıldırım Beyazıt Mahallesinde yar alan Büyükpoyraz Camii´nde devam eden çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.
TALAS BELEDİYESİ´NDEN REŞADİYE´DE ASFALT ÇALIŞMASI
TALAS BELEDİYESİ´NDEN REŞADİYE´DE ASFALT ÇALIŞMASI
Talas Belediyesi yol yapım ve asfalt ekipleri Reşadiye Mahallesi´nde asfalt çalışması gerçekleştirdi.
EV TURŞUSU YAPMANIN 9 ALTIN KURALI
EV TURŞUSU YAPMANIN 9 ALTIN KURALI
Sıcak havaların son demlerini yaşadığımız bugünlerde özellikle lahana, karnabahar ve kırmızı pancar gibi kış sebzeleri tezgahlardan göz kırpmaya başladı.
DOKTOR BAŞKAN´DAN ‘ALZHEİMER´ UYARISI
DOKTOR BAŞKAN´DAN ‘ALZHEİMER´ UYARISI
ULUÇINARLAR YAŞLI YAŞAM MERKEZİ 1 AYA HİTMETTE
BÜYÜKKILIÇ İTFAİYE HAFTASI´NI KUTLADI
BÜYÜKKILIÇ İTFAİYE HAFTASI´NI KUTLADI
KAYSERİ İTFAİYESİ´NİN KURULUŞUNUN 93´ÜNCÜ YIL DÖNÜMÜ
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
23 Eylül 2019 Pazartesi
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL