KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

OSB YÖNETİM KURULU’NDAN ‘SAVURGANLIK’ İDDİALARINA SAVUNMA

“VERİLEN HABER GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

BELLONA SANDALYE VE YATAK FABRİKASI AÇTI

GÜLAL: HOLDİNGİMİZ AKTİF OLARAK YÜZDE 90 SEVİYESİNDE BÜYÜDÜ

BÜYÜKŞEHİR’DEN SERVİSÇİ ESNAFINA 1 MİLYON TL’LİK DESTEK

SERVİS ESNAFINDAN 1 YIL VİZE ÜCRETİ ALINMAYACAK

BÜYÜKŞEHİR’İN ‘KAR’ TİMİ, İLÇEDE KAPALI YOL BIRAKMIYOR

87 MAHALLE YOLU ULAŞIMA AÇILDI

BAŞKAN PALANCIOĞLU'NDAN MİLLETVEKİLLERİNE BRİFİNG

2020 YILINDA YAPILAN HİZMETLERİ ANLATTI

KOCASİNAN’IN KENTSEL DÖNÜŞÜMÜYLE 336 AİLE,

YENİ EVLERİNİN HEYECANINI CANLI YAYINLA YAŞAYACAK

MELİKGAZİ'DE FAALİYET RAPORU İÇİN HİZMET İÇİ EĞİTİM

“MELİKGAZİ OLARAK ÖĞRENMEYE VE ÖĞRETMEYE DEVAM EDİYORUZ”

BÜYÜKŞEHİR’DE ‘YEŞİLHİSAR’ TOPLANTISI

“BÜTÜN İLÇELERİMİZİN DOĞAL GÜZELLİKLERİ ÖNEMLİ”

KTO BAŞKANI GÜLSOY BABASINI HAKK’A UĞURLADI

95 YAŞINDA HAYATA VEDA EDEN HACI MEHMET GÜLSOY DUALARLA HAKK’A UĞURLANDI

ASKON, MHP İL BAŞKANI TOK’U ZİYARET ETTİ

BİZLER GÖNÜL İNSANLARIYIZ

KAYSERİSPOR TRANSFERDE GÖZÜNÜ KARARTTI

TEMSİLCİMİZ, MATTHİAS FANİMO KULÜBÜNE TEKLİFTE BULUNDU

HES KODU SAYESİNDE ‘RİSKLİ’ KİŞİLERE İZİN VERİLMEDİ, GÜVENLİ ULAŞIM SAĞLANDI

“KAYSERİ İYİ NOKTAYA GİDİYOR AMA YETMEZ”

BAŞKAN PALANCIOĞLU, KARLA MÜCADELE İÇİN SAHADAYDI

“EKİPLER 7/24 ESASINA GÖRE GÖREV YAPACAK”

DEVELİ’DE CAMİYE YILDIRIM DÜŞTÜ

YILDIRIMIN DÜŞME ANI KAMERAYA YANSIDI

KAYSERİ EMNİYETİ KADES VE UYUMA PROJELERİ İLE TEK DOKUNUŞLA VATANDAŞIN HİZMETİNDE

“2020 YILINDA 824 KADES İHBARI DEĞERLENDİRİLDİ

HACILAR BEYAZA BÜRÜNDÜ

BAŞKAN ÖZDOĞAN: EKİPLERİMİZ HER AN HAZIR

Gürkan Ofis Mobilyaları

ÖZVATAN İLÇESİNDE TEMEL ATMA COŞKUSU

ÖZHASEKİ İHTİLAFLARI BIRAKIP HİZMET ÜRETELİM

Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı ve AK Parti Milletvekili Adayı Mehmet Özhaseki, başkanlığı döneminde projelendirdiği Özvatan'da yapılacak olan hizmetler için düzenlenen toplu temel atma törenine katıldı. Törende yaptığı konuşmada hiç kimseyi partisi ya da görüşü için ötekileştirmeden hizmet ettiğini vurgulayan Özhaseki, Farklı siyasi görüşlerden olabiliriz; ama hepimiz bu topraklarda yaşıyoruz. İhtilafları bir kenara bırakarak hizmet etmek zorundayız” değerlendirmesinde bulunurken, törene  ev sahipliği yapan  Özvatan  ilçesinin   MHP'li Belediye Başkanı Halit Demir  için Mehmet Özhaseki için övgü dolu sözler  kullandı…

Özvatan'daki temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ile birlikte giden AK Parti Milletvekili Adayı Mehmet Özhaseki, Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir tarafından ilçe girişinde karşılandı. Karşılamada Sarıoğlan ilçesinin MHP'li Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız da yer aldı. Karşılamanın ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Kadın ve Gençlik Merkezi, Şelale Parkı, Mehmet Tunga Parkı, Meydan Düzenlemesi ve asfaltlama işleri için düzenlenen toplu temel atma törenine geçildi. Törene Özhaseki ve Başkan Çelik'in yanı sıra AK Parti Milletvekilleri Yaşar Karayel ve İsmail Tamer, AK Parti Milletvekili        Adayları Ahmet Doğan, Kemal Tekden, Havva Talay Çalış, Avşar Aslan ve Aydın Kalkan, ilçe belediye başkanları ve Özvatanlılar katıldı.

Soğuk havaya rağmen büyük ilgi gösterilen törenin açılış konuşmasını Özvatan'ın MHP'li Belediye Başkanı Halit Demir yaptı. Konuşmasında Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı Mehmet Özhaseki'den övgüyle söz eden Demir, Başkanım, gönlünüzün, yüreğinizin, kapılarınızın şahsıma ve Özvatanlılara her zaman açık olduğunu bildiğimizi ifade etmek isterim. Özvatan'a geldiniz ve her gelişinizde bizleri can kulağı ile dinlediniz. Sıkıntılarımızı çözmek için gayret gösterdiniz ve gösteriyorsunuz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de konuşmasında Büyükşehir'in parti farklılığı gözetmeksizin hizmet yaptığını belirterek, Geçmişteki oy vermeyene hizmet yok anlayışı, Haseki Başkan ile birlikte halka hizmet Hakka hizmet anlayışına dönüştü. Buralara defalarca gelerek sorunları tespit eden ve projelendiren Haseki Başkana teşekkür ederim” diye konuştu.

Başkan Çelik'in konuşmasının ardından Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu hizmetler için Başkan Mustafa Çelik ve Mehmet Özhaseki'ye çiçek takdim etti…

Daha sonra Özvatanlılara seslenen Mehmet Özhaseki, bugüne kadar çok çalıştığını ve gayret ettiğini belirterek bunun neticesinde de insanların duasını aldığını söyledi. Polemiklerle işinin olmadığını vurgulayan Özhaseki, Birkaç kişinin polemiklerine cevap vermeyecek kadar yaşımı, başımı aldım. Onlar ne derse desin, ben insaf sahibi herkesin duasını aldığımı biliyorum” dedi.

Bugüne kadar hiç kimseyi partisi için dışlamadığını ve asla ötekileştirmediğini vurgulayan Özhaseki, seçimler öncesinde Yeni Büyükşehir Yasası nedeniyle söylediği sözleri hatırlattı. Özvatan'da ve gittiği her ilçede, birlikte her zaman rahmet olduğunu söylediğini ifade eden Mehmet Özhaseki, şunları söyledi: Batılılar Gözüyle Haçlı Seferleri ve Arapların Gözüyle Haçlı Seferleri adlı iki ayrı kitap okudum. Batılılar gözüyle yazılan kitaba göre Haçlılar bizim aramızdaki zaaflardan yararlanarak Kudüs'e iniyorlar. Aramıza nifak tohumu sokuyorlar. Bundan hareketler diyorum ki; aramızda ihtilaflar olabilir. Değişik siyasi partilerden olabiliriz. Ama hepimiz bu topraklarda yaşıyoruz. İhtilafları bir kenara bırakıp hizmet etmek zorundayız. Allah bu birlikteliğimize göz dikenlere fırsat vermesin.” 

Törende konuşan Kayseri Milletvekili ve AK Parti Milletvekili Adayı İsmail Tamer de Büyükşehir Yasasının uygulanmasında Kayseri'nin öncülük yaptığını söyledi. Özvatan'a Kadınlar Merkezi ile birlikte yapılan Gençlik Merkezini çok önemsediğini dile getiren Tamer, Gençlerimiz üzerine oyunlar oynanıyor ve bunun sonucunda kötü alışkanlıklar kazanıyorlar. Gençlerimizi işte bu merkezler sayesinde kurtaracağız” diye konuştu…

Kayseri Milletvekili ve AK Parti Milletvekili Adayı Yaşar Karayel de Bizler seçilene kadar partiliyiz, seçildikten sonra hizmet erleriyiz” diyerek bu güzel eserleri yapmaya devam edeceklerini belirtti. Konuşmasında istikrar vurgusu da yapan Karayel, İstikrarı bozdurmayalım. Ekonomik ve siyasi istikrar çok önemli” ifadesini   kullandı…

Konuşmaların ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından Özvatan ilçesine yapılacak olan hizmetlerin temeli katılımcılar tarafından atıldı.