KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KTO KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI

KTO BAŞKANI GÜLSOY ÜÇÜNCÜ ÇEYREK BÜYÜME RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

Serhat Çelik: "Asgari ücret insanca yaşamaya yetecek ücret olmalıdır"

BÜYÜKSİMİTCİ İHRACAT RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

BEYDEĞİRMENİ PROJESİ 1 MİLYAR TL KATKI SAĞLAYACAK

BAŞKAN GÜLSOY TÜİK RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

MELMEK’DE EV TEKSTİLİ VE PİKO KURSU

BAŞKAN AKAY ŞEKER ZAMMINI DEĞERLENDİRDİ

ÇEYREK ALTIN 1000 LİRAYA ULAŞTI

KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARINA YÜZDE 50 HİBE DESTEĞİ VERİLECEK

KTB BAŞKANI RECEP BAĞLAMIŞ TARIM FUARINI DEĞERLENDİRDİ

16. KAYSERİ TARIM, HAYVANCILIK VE GIDA FUARI AÇILIYOR

ÜRETİCİDEN HALKA ‘UCUZ 7 GÜN’

KUMSMALL AVM BAŞKANI TARLA 1. YILI DEĞERLENDİRDİ

BAŞKAN BÜYÜKSİMİTCİ: "İHRACATIMIZ GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE ARTMAYA DEVAM EDİYOR”

KAYSERİ’NİN İHRACATI İLK 9 AYDA YÜZDE 45,6 ARTTI

Gürkan Ofis Mobilyaları

ÖZKAYA:“ENERJİDEKİ FİYAT ARTIŞLARI TEDİRGİNLİK YARATIYOR”

Kayseri Sanayi Odası Meclis Başkanı Abidin Özkaya yazılı bir açıklama yaparak  bir çok sektörü olumsuz etkileyen enerjideki rutin fiyat artışlarının üretimde tedirginlik yarattığına dikkat çekti.

Hammadde, ara malı ve ürün tedarikinde yaşadıkları sıkıntıların yanı sıra son zamanlarda enerji fiyatlarında yaşanan rutin artışlarında kendilerini zorladığına dikkat çeken Kayseri Sanayi Odası Meclis Başkanı Abidin Özkaya, üretim maliyetlerini fazlası ile artıran bu duruma bir an önce tedbir alınması gerektiğini belirtti.

Özellikle elektrik ve doğalgaz fiyatlarındaki artışın birçok sektörü olumsuz etkileyeceğine vurgu yapan Özkaya, “Üretim proseslerinde ve maliyet kalemlerinde en büyük girdilerden biri olan elektrik ve doğalgaz fiyatlarındaki artışlar demir çelik, çimento, cam ve seramik gibi sektörlerimiz başta olmak üzere birçok sektörü fazlası ile olumsuz etkileyecek gibi durmaktadır” ifadesini kullanıp, enerji yoğun sektörlerdeki maliyet belirsizliğinin sektörlere zarar verdiğine dikkat çekerek “Burada belki de en hassas konu, maliyetleri içerisinde doğalgaz ya da elektriğin payı yüzde 3, yüzde 5, yüzde 6 olan bir sektörle, yüzde 30 - yüzde 40’larda olan sektörlerin aynı enerji politikası ile yönetilmesi sürdürülebilir bir durum değildir. Bu tür üretim proseslerinde enerji yoğun sektörlerin rekabet gücünü koruyabilmesi için farklı bir tarife ile desteklenmesi gerekir. Enerji yoğun sektörlerdeki maliyet belirsizliği en önemli gündem maddemiz olmalı ve ilgili kurumlar bu konuda kafa yorarak, gerekli tedbirler bir an önce alınmalıdır” değerlendirmesinde bulundu.