KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BÜYÜKŞEHİR’İN KARLA MÜCADELE EKİPLERİ, 35 MAHALLE YOLUNU DAHA ULAŞIMA AÇTI

7 NOKTADA GECE GÜNDÜZ KARLA MÜCADELE

DANİŞMENTGAZİ MAHALLESİ’NDE BİR İHTİYAÇ DAHA GİDERİLDİ

PALANCIOĞLU, F. İMAMOĞLU DİYANET EĞİTİM VE KÜLTÜR MERKEZİ'NDE İNCELEMELERDE BULUNDU

KOCASİNAN’IN KENTSEL DÖNÜŞÜMÜNDE VATANDAŞ MUTLU VE HUZURLU

SEYRANİ ’DE DÖNÜŞÜM SÜRÜYOR

15 GÜNDE 12 YENİ İŞ YERİ AÇILDI

2020’DE 463 YENİ İŞ YERİ AÇILDI

DÜNYA, BÜYÜKŞEHİR TV İLE KAYSERİ’Yİ ‘CANLI’ İZLİYOR

360 DERECE PANORAMİK KAMERALARLA KAYSERİ VE ERCİYES CANLI İZLENEBİLİYOR

BÜYÜKŞEHİR: MEZARLIK YERİ SIKINTIMIZ YOK

CENAZE NAKİL VE DEFİN İŞLEMLERİ ÜCRETSİZ

BAŞKAN ÖZKAN ALTUN KCETAŞ BÜNYAN İŞLETME ŞEFLİĞİ'Nİ ZİYARET ETTİ

ALTUN ÇALIŞMALAR İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİ'NDEN GÜRPINAR'A MAHALLE FIRINI

PALANCIOĞLU: FIRINLARDA EL YAPIMI EKMEKLER, YÖRESEL YEMEKLER YAPILIYOR

AVRUPA KAYSERİLİLER BİRLİĞİ UZAKTAN EĞİTİME 'TABLET' DESTEĞİ VERDİ

POLAT, 60 ADET TABLET HEDİYE ETTİKLERİNİ DUYURDU

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ 2020’DE YAPILANLARI, 2021’DE YAPILACAKLARI ANLATTI

“2021’DE DEV PROJELER İLE 3 MİLYAR 897 MİLYON TL’LİK YATIRIM PLANLANDI”

MELİKGAZİ 2020’DE GERİ DÖNÜŞÜMÜ AKSATMADAN TAMAMLADI

3 BİN 500 BİNA, 135 BİN DAİRE, 285 MARKET, 5 AVM, 302 OKULDA GERİ DÖNÜŞEBİLİR ATIK TOPLANDI

KOCASİNAN’IN DÖNÜŞÜM KONUTLARI İÇİN KURA ÇEKİMİ BÜYÜK YANKI UYANDIRDI

“KENTSEL DÖNÜŞÜM KANUNU BİZİM İÇİN BİR FIRSATTIR”

TALAS’IN SOKAK HAYVANLARI ÖZEL EKİBİ

“HER CANLIYA HİZMET”

BÜYÜKŞEHİR’İN ‘KAR’ TİMİ, HAFTA SONU 276 MAHALLE YOLUNU ULAŞIMA AÇTI

12 İLÇEDE KAPANAN 276 MAHALLE YOLU ULAŞIMA AÇTILDI

KARLA MÜCADELEDE MELİKGAZİ'DEN YENİ VE HIZLI YÖNTEM

ISI HARİTASINA AKTARILAN YENİ BİR SİSTEM

MMO ŞUBE BAŞKANI SÜLEYMAN VAROL ÇAĞRIDA BULUNDU

“YARINIMIZI KORUMAK ADINA SUYUMUZU KORUYALIM”

Gürkan Ofis Mobilyaları

ÖZHASEKİ’NİN ŞAHİTLİĞİ’NDE HAYIRSEVERDEN BÜYÜK BAĞIŞ

20 OKUL VE 1 CAMİ YAPILACAK

Özhaseki: “Bir hayır silsilesi imza altına alınmış oldu”

Hayırsever Mehmet Altun, İstanbul Sultanbeyli’deki yaklaşık 300 milyon lira değerindeki arsasını, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin şahitliğinde başta Kayseri olmak üzere 9 ilde ihtiyaç olan yerlere 20 okul ve 1 cami yapılması için bağışladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki şahitliğinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatma Varank, Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Reha Denemeç, Türkiye Diyanet Vakfı 2. Başkanı İhsan Açık ile arsa karşılığı okul yapımı için ortak bir protokol yapıldı. Bağış karşılığında da İstanbul, Kayseri, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ve Yozgat illeri başta olmak üzere: ihtiyaç olan yerlere 20 okul ve Kayseri Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisine 1 cami yapılması ve Avukat Mehmet Altun - Türkan Altun isminin verilmesi konusunda imzalar atıldı.

Özhaseki, “Mehmet Altun Abi hepimizin şahitliğinde arsasını, Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne bağışladı”

Yapılan bu büyük bağışın önemine ilişkin konuşan Özhaseki, “Mehmet Ağabey Kayseri’de yıllarca avukatlık yapan, daha sonra İstanbul’a gidip orada mesleğine devam eden bir büyüğümüz. Tabii ki seneler içerisinde bir birikim elde etmiş ve bunu da toplumla paylaşmak, topluma borcunu ödemek ve Cenab-ı Hakkın da rızasını kazanmak adına bugün burada hepimizin şahitliğinde Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne bağış yapıyor. Kendisi ve değerli eşi bu arsa karşılığında okul ve cami yapılmasını istiyorlar. Değerli eşinin de rızasıyla burada Mehmet ve Türkan Altun isimlerinin okulların birçoğuna veya istediklerine verileceği bir hayır silsilesi imza altına alınmış oldu” dedi.

Okulların yeri konusuna ilgili vakıf aracılığıyla karar verileceğini ifade eden Özhaseki şöyle söyledi:

“İnşallah Mehmet Ağabey’imin gösterdiği yerlerde 20 tane okul yapılacak. Sanat okulu, engelliler okulu veya ilköğretim okulu gibi ne olacaksa ihtiyaç olan illeri zaten sıraladık ama hangi tür olacağı sorusuna Milli Eğitim Bakanlığımız karar verecek. Haliyle cami Kayseri Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisinde ayırdığımız cami yerine yapılacak. Belki de tüm cenazelerin kalkacağı en önemli merkezde olacak buna da Diyanet Vakfı Başkan Yardımcımız ile beraber karar veriyoruz.”

Özhaseki, “Mehmet Altun Abi 20 okul ve 1 camiyi yaptıracak”

Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nün devraldığı arsa karşılığında okulları ve camiyi yapma görevini aldığını da belirten Özhaseki, “Artık işin yükü Milli Emlak Genel Müdürlüğümüzde. Milli Emlak Genel Müdürlüğümüz bunun karşılığında 20 okul ve camiyi yaptıracak. Projeler ve daha sonraki takibi hususunda kendi aramızda bir mutabakat var ona da uyarak inşallah biz bu işleri tamamlamış olacağız” diye konuştu.

Özhaseki, “Başta Mehmet Ağabey olmak üzere bizim niyetimiz hayır, inşallah akıbeti de hayır olacaktır. Ben yapılan bu sözleşmenin hayırlı ve Cenab-ı Hakk katında makbul olmasını diliyorum. Kendisine ve değerli eşleri Türkan hanımefendiye de çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Hayırsever Altun, “Benim bu hayırları yapmamda en büyük destekçimiz Sayın Bakanımız”

Yaptığı bağış ile ilgili konuşan hayırsever Mehmet Altun, “Bu malın mülkün sahibi biz değiliz. Biz burada birer misafiriz. Bu dünya fani ve gelip geçici bir dünya. Benim bu hayırları yapmamda en büyük destekçimiz Sayın Bakanımız, Kayseri Büyükşehir Belediyemizin eski Başkanı, benim çok sevdiğim mümtaz ve kıymetli bir ailenin çocuğu, kıymetli kardeşim. Evladım diyeceğim ama utanıyorum evladım sayılır. Sayın Mehmet Özhaseki’nin destek ve yardımıyla bu adımları atıyorum. Huzurunuzda kendisine en derin şükranlarımı arz ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun” sözleriyle Mehmet Özhaseki’ye teşekkür etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı adına protokole imza atan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatma Varank ise böyle bir bağışın herkese nasip olmasını diledi. Varank, “Allah inşallah hepimize okullar, camiler yapmayı nasip eder. Ben size ve eşinize teşekkürlerimi iletiyorum. İnşallah bu okullarda geleceğin yöneticileri, geleceğin belki Cumhurbaşkanı yetişecek inşallah. Cami zaten değerli ömür boyu size dua edilecek oradan. Bence çok güzel bir işe imza attınız. Sizi tebrik ediyorum. Hayırlı olsun diyorum” dedi.

“Bu ülkenin ihtiyacı olan yerlere inşallah beraberce bu okulları yaptıracağız”

Yapılacak olan okullar için Milli Eğitim Bakanlığı adına protokolde imzası yer alan Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Reha Denemeç, “Mehmet Amca’ya yaptığı hayır işinden dolayı çok teşekkür ederiz. Allah razı olsun. Çocuklarımızın, bu ülkenin ihtiyacı olan yerlere inşallah beraberce bu okulları yaptıracağız. Sağ olun” diye konuştu.

“Görevimiz bu hayrın tamamlanmasını sağlamak”

Son olarak Kayseri Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi içerisine yapılacak olan cami için protokolde imzası olan Türkiye Diyanet Vakfı 2. Başkanı İhsan Açık da “Hayır sahibine ve vesile olanlara çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonra görevimiz hayır vesilesini sağlamlaştırmak ve bu hayrın tamamlanmasını sağlamak. Rabbim inşallah bizlere de nasip etsin. Hayırlı olsun” şeklinde konuştu.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ