KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

CHP YÖNETİMİ PAZAR YERLERİNİ GEZEREK VATANDAŞIN DERTLERİNİ DİNLEDİ

“PAZAR ESNAFININ TEZGÂHLARI ÜRÜN DOLU VATANDAŞIN PAZAR ARABASI, TORBALARI BOŞ”

İYİ PARTİ’YE 162 KİŞİLİK TOPLU KATILIM

İYİ PARTİ’DE ÜYE KAYDI ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARIK KAYSERİ’DE YAŞANAN İNTİHAR OLAYLARINA DİKKAT ÇEKTİ

“EKONOMİK KRİZ İNSANLARI ÖLÜME SÜRÜKLÜYOR”

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK 'GELECEĞİMİZ TEHLİKE ALTINDA OLMASIN'

MHP İl teşkilatınca susuzluk ve kuraklık üzerine çekilen video sosyal medyada ilgi gördü

“NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ARI TELAFİ ETTİ, HELALLİK İSTEDİ”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın Kapadokya ve Erciyes açıklamasını hakkında, arkadaşımızın bir hatası oldu

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU KURMAYLARI İLE İSTİŞARE YAPTI

İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

ASKON’DAN SAADET PARTİSİ’NE ZİYARET

SP İL BAŞKANI COŞKUN ASKON ŞUBE YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL TAMER HACILAR BELEDİYESİ’NDE

TAMER: HACILARIN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NA TEPKİ

“KONUŞANA DEĞİL KONUŞTURANA BAK”

KAYSERİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL KARAYEL YAHYALI BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

İLÇEYİ GEZEN KARAYEL, ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

BAŞKAN ÇOPUROĞLU,

AK PARTİ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

AK PARTİ’DEN SUÇ DUYURUSU

Ak Parti İl Teşkilatı’ndan yazılı bir acıklama yapılarak 81 İl Teşkilatı olarak Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulunulduğu duyuruldu.

VEKİL ARIK HAZİNE VE MALİYE BAKANI’NA SORDU

“BORCA KARŞILIK CAMİ ARSASI ALMAK RUTİN UYGULAMA MIDIR?”

KILIÇDAROĞLU ELİTAŞ’A 15 BİN LİRA TAZMİNAT ÖDEYECEK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri 2. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından 15 bin lira tazminat cezasına çarptırıldı.

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÇETİN ARIK’TAN ÇARPICI İDDİA

“BU ÇOCUKLARIN SMA’LI DOĞMASINA KİM GÖZ YUMUYOR”

MHP MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR’E CEVAP GELDİ

“SARIOĞLAN İLÇESİ 2022 YILINDA DOĞAL GAZLA BULUŞACAK”

Gürkan Ofis Mobilyaları

ÖZHASEKİ, AK PARTİ SARIZ VE PINARBAŞI İLÇE KONGRELERİNE KATILDI

“HAKKIMIZI SONUNA KADAR ARAYACAĞIZ”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Kayseri’nin Sarız ve Pınarbaşı ilçelerinde gerçekleştirilen AK Parti 7. Olağan İlçe Kongrelerine katıldı.

Kongrelerde konuşan Özhaseki, Türkiye’yi ilgilendiren meselelerde, Türkiye’nin karşısında konumlanan ana muhalefet partisini eleştirdi. Pandemiyle mücadeleden, Akdeniz’deki gelişmelere kadar birçok konuda CHP’nin tavrını eleştiren Özhaseki şunları söyledi:

“Pandemi sürecinde en başarılı ülkelerden birisi Türkiye”

"Pandemiyle mücadelede dünyada belki de en doğru adımları atan tek ülke Türkiye. ABD'de pandemiden dolayı hastaneye başvuranlar 25-30 bin dolar ödüyorken, Batı’da birçok ülke hastalara yetişemiyorken, Türkiye'de bu süreçte peş peşe yeni hastaneler açıldı. Hastalara mağduriyet yaşatılmadı. CHP’nin sağlık sistemimizi eleştirmesi anlamsız ve yersiz. Çünkü pandemi sürecinde en başarılı ülkelerden birisi Türkiye.

“İçimizdeki İrlandalılar, Türkiye’nin başarısına sevinemiyorlar”

Akdeniz'de hakkımızı arıyoruz, ‘Libya'da ne işiniz var’ diyorlar. Suriye'de teröristlerin canını okuyoruz, ‘Suriye'de ne işiniz var Esed ile barışın’ diyorlar. Karadeniz'de doğal gaz buluyoruz, ‘7-8 yıllıkmış’ diyerek beğenmiyorlar. Bu habere sevinmeyen Türk vatandaşı olur mu? Kardeşim bir yıllıkta olsa “helal olsun” dersin. Aramaya devam ediyoruz. İskandinav ülkelerinde yüzlerce kez deniyorlar ama bulamıyorlar. Biz sekizinci denememizde bulduk. 18'de bir daha buluruz, 108'de bir daha buluruz. İçimizdeki İrlandalılar, Türkiye’nin başarısına sevinemiyorlar. Büyük ve güçlü Türkiye iddiamızın her defasında yeniden altını çiziyoruz, görmemek için gözlerini kapatıyorlar. Memleket için hayırlı olan bir işe neden sevinmezsiniz ki?"

Akdeniz’deki gelişmelere de değinen Özhaseki, "Akdeniz'de olanlara dikkat ediyor musunuz? Gemilerimiz Akdeniz'de olmasın istiyorlar. Karadeniz'de bulduğumuz gibi orada da doğal gaz, petrol bulmayalım istiyorlar. Anadolu toprakları dışına bir milim bile adım atmayalım istiyorlar. Türk Gölü olarak anılan Akdeniz'de bugün Yunanistan fink atacak, 13 bin kilometreden gelen ABD ve bununla birlikte Avrupa istediğini yapacak biz de seyredeceğiz öyle mi? Buna izin vermeyeceğiz. Akdeniz'de hakkımızı sonuna kadar arayacağız" dedi.

Özhaseki, Teşkilatlara seslendi

Geçmişten bugüne kadar özveri ve gayretle teşkilatlarda görev yapan herkese teşekkür eden Özhaseki, “Bu davaya gönül vermiş, bu millete hizmet etmiş tüm arkadaşlarımızdan Allah razı olsun. Kolay bir iş değil. Önce hizmet etmeye niyet etmek sonra da canla başla çalışmayı gerektiriyor. Bu yüzden geçmiş dönemde teşkilatlarda görev alan her bir arkadaşıma burada tekrardan teşekkür ediyorum. Bayrağı devralan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Cumhur İttifakı'nın ruhuna uygun olarak hizmet ettikleri için bir kez daha teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı. Ayrıca Özhaseki, Cumhur İttifakı belediyeleri olan Sarız ve Pınarbaşı belediye başkanlarına ve MHP İlçe Başkanlarına ayrı ayrı teşekkür etti.

Kongrelere; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Kayseri İl Koordinatörü İshak Gazel, Kayseri Milletvekilleri Hülya Atçı Nergis, İsmail Emrah Karayel, İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Cumhur İttifakı Sarız ve Pınarbaşı Belediye Başkanları ve İlçe Başkanları ile AK Parti Teşkilat mensupları katıldı. Öte yandan AK Parti Pınarbaşı İlçe Başkanı Türkay Kara ve AK Parti Sarız İlçe Başkanı Hulusi Kara güven tazeleyerek yeniden seçildi.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ