ÖZEL SINIFA İZİN VERMEM
2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı üç aylık yaz tatilinin ardından yeniden çaldı ve yurt genelinde 19 milyona yakın genç ve minik yürek gerçekleştirilen açılış törenleri ile okullu günlere merhaba dedi…
Tarih: 9.9.2019 18:52:20/ 1099okunma / 0yorum

309 bin öğrencinin sınıfları doldurduğu ilimizde Osman Zeki Yücesan İlköğretim Okulu´nda düzenlenen tören ile yeni eğitim yılına start verilirken törende konuşan Vali Günaydın “Okullarda özel sınıf olmayacak, gerçeğe aykırı adreslerle kayıt yapılmayacak. Buna aykırı hareket edenlerle ilgili olarak işlem yapıldı. Bundan sonra da devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı üç aylık yaz tatilinin ardından yeniden çaldı ve yurt genelinde 19 milyona yakın genç ve minik yürek gerçekleştirilen açılış törenleri ile okullu günlere merhaba dedi…

Bu yıl ilk kez uygulanacak yeni sistem ile iki ara tatil uygulamasının gerçekleştirileceği yeni eğitim yılında ilimizde de 309 bin öğrenci eğitim görecek…  Osman Zeki Yücesan İlköğretim Okulu´nda gerçekleştirilen  yeni eğitim yılı açılış törenine  Vali Şahmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ile kurum müdürleri, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

Vali Şehmus Günaydın törende yaptığı konuşmada  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın riyasetinde ortaya konulan 2023 eğitim vizyonunda çok önemli değişikliklerin bulunduğunun altını kalın çizgilerle çizerek "Bunların gerçekleşmesi için bizim yöneticiler olarak veliler olarak üzerimize düşeni yapmamız lazım. 2023 yılında hedeflenen tekli eğitime geçmek için göreve geldiğim günden beri çalışmalar yapıyoruz. Çocuklarımız uykularını alarak okula gitmelidir. Eğer biz bunu yapamıyorsak çocuklarımıza sadece 5 dakikalık teneffüs imkanı veriyorsak kaliteli eğitimden söz etmemiz mümkün değil" değerlendirmesinde bulundu.

Vali Günaydın sözlerinin devamında okullarda özel sınıflar oluşturulmasına, sahte adreslerle başka bölgelerdeki okullara kayırlar yapılmasına müsaade edilmeyeceğini vurgulayarak şunları kaydetti:

"Bu gün yaklaşık 80 bin öğrencimiz ikili eğitim görüyor. Bundan yaklaşık 9 ay önce başlattığımız çalışmalar sonrasında 6 bin öğrencimizi çok hızlı bir şekilde ikili eğitimden tekli eğitime geçirdik. Şu anda yapımı devam eden okullarımız var. İnşallah birkaç hafta içinde 3 okulumuzu ikili eğitimden tekli eğitime geçireceğiz. Bu bir ekip çalışması ile oluyor. Milli Eğitim Müdürlüğümüz, belediyelerimiz, kaymakamlıklarımız ile birlikte çalışıyoruz. Burada öğrenci velilerimize de büyük görevler düşüyor. Bazı mahallelerdeki okullarımızın mevcudu 12-13 civarında. Buralarda tekli eğitim yapıyoruz. Bazı okullarda ise ikili eğitim yapmamıza rağmen okul mevcudu 40 kişi civarında. Bu şekilde kaliteli bir eğitimden söz etmek mümkün değil. Süratle tekli eğitime geçmemiz lazım. Okul müdürleri ile yaptığımız toplantılarda, mahallelerde okul varken başka bir okula çocuğunuzu götürdüğünüz zaman hem kendinize hem de o mahallede oturan çocuklara yanlış yapıyorsunuz. Sizlerde sınıfların 40 kişi olmasına sebep olan uygulamadan vazgeçmelisiniz. Okullarda özel sınıf olmayacak, gerçeğe aykırı adreslerle kayıt yapılmayacak. Buna aykırı hareket edenlerle ilgili olarak işlem yapıldı. Bundan sonra da devam edeceğiz. Özel sınıf oluşumlarına fırsat vermeyeceğiz. Bizim için bütün okullarımız, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz değerlidir.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç´da "Okullarımız mahzundu, şehrimiz mahzundu. Çünkü okullarımız tatildi. Sonuçta şehrimizde ve okullarımızda bir hareketlilik başladı. İnşallah bu hareketi berekete dönüştürecek gayret yerel yöneticiler olarak bizler, öğretmenler ve velilerimizle sağlanacak. Eğitim ve öğretim yılı hayırlı olsun. Kayseri denilince akla hayırseverler geliyor. Devletimiz üzerine düşeni yapıyor ama Kayseri hayırseverlikte bir adım önde" ifadesini kullandı.

Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ise, 2019-2023 eğitim ve öğretim sezonunda 309 bin öğrenci ve 20 bin 221 öğretmen için ilk ders zilinin çaldığını hatırlatarak, "Okullarımızda çocuklarımıza bilimi, teknoloji ve sevgiyi bütünleştirip imkansızı mümkün, mümkünü kolay, kolayı da zevkli ve de eğlenceli hale getirerek eğitimde hayallere ulaşmayı amaçlamaktayız.Bu gerçeğin bilinci ile Sayın Cumhurbaşkanımızın 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında ‘Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye´ hedefiyle, çocuklarımızı uygarlığın yetişkin bir üyesi yapmayı, araştıran ve sorgulayan kendi kendine karar verebilen, kararların sorumluluğunu taşıyan, gelişen teknolojiyi yaşam biçimi haline getiren, eleştirmekle kalmayıp, çözüm üreten bir nesil olarak yetiştirmeye hedeflemekteyiz" şeklinde konuştu…                                                                                                           Sözlerinin sonunda öğretmenlere de seslenen İl Müdürü Ekinci, "Biliyorum ki; hepiniz aldığınız sorumluluğun bilincinde olarak üstün bir gayretle çalışacak dinamik, özgüveni yüksek nesiller yetiştireceksiniz. Öğretmenlik sevilmeden yapılabilecek bir meslek değildir. Sizler çocuklarımızın yani ülkemizin geleceğinden birinci derecede sorumlusunuz. Bu amaçta yalnız değilsiniz ve her zorlukta sizlerle beraberiz" değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların ardından ilk ders zili Vali Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Başkanı Çolakbayrakdar, Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ve öğrenciler tarafından çalındı. İlk ders zilinin çalınmasının ardından Vali Günaydın ve Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç başta olmak üzere protokol üyeleri birinci sınıfa yeni başlayan öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi.                                   
Video Tarihi: 9.9.2019 18:52:20
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: ÖZEL SINIFA İZİN VERMEM
EMNİYET GENEL MÜDÜR YARDIMCISI KULULAR´A
EMNİYET GENEL MÜDÜR YARDIMCISI KULULAR´A
OSB´DE VEDA YEMEĞİ
AK PARTİ YEREL YÖNETİMLER İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME BÖLGE TOPLANTISI
AK PARTİ YEREL YÖNETİMLER İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME BÖLGE TOPLANTISI
AFYONKARAHİSAR´DA DÜZENLENDİ
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, FARKINDALIK İÇİN EL KOYDU
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, FARKINDALIK İÇİN EL KOYDU
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye Alzheimer Derneği Kayseri Şubesi´nce düzenlenen kermese katıldı.
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ,  SUVEYDA´NIN SETİNDE
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, SUVEYDA´NIN SETİNDE
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Ünlü Yönetmen Mesut Uçakan´ın Tomarza´da çekimlerini sürdürdüğü “Suveyda” isimli sinema filminin setini ziyaret etti.
KOCASİNAN BELEDİYESİ´NDEN BOZTEPE´YE DAHA KONFORLU YOL
KOCASİNAN BELEDİYESİ´NDEN BOZTEPE´YE DAHA KONFORLU YOL
Kocasinan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Boztepe Mahallesi Mahmut Şahin Caddesi´nde asfalt yenileme, yol genişletme ve kaldırım döşeme çalışması devam ediyor.
BAŞKAN PALANCIOĞLU, ALZHEİMER HASTALIĞINA DİKKAT ÇEKTİ
BAŞKAN PALANCIOĞLU, ALZHEİMER HASTALIĞINA DİKKAT ÇEKTİ
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu ve Eşi Emel Palancıoğlu 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü dolayısıyla Alzheimer Derneği Kayseri Şubesi´nin düzenlediği etkinliğe katıldı.
İL MÜFTÜSÜ GÜVEN:“ AŞURENİN TOPLUMSAL BARIŞA KATKISI BÜYÜKTÜR”
İL MÜFTÜSÜ GÜVEN:“ AŞURENİN TOPLUMSAL BARIŞA KATKISI BÜYÜKTÜR”
İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven Aşure gününün toplumsal barış açısından önemli bir katkı olduğunu söyledi.
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ:
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ:
“İNSANLARA TEPEDEN BAKAN BİR ANLAYIŞTA DEĞİLİZ”
AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ NERGİS:
AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ NERGİS:
“YENİ KURULACAK PARTİYE KATILMAK GİBİ BİR NİYETİM YOK”
VATAN PARTİSİ KURMAYLARI
VATAN PARTİSİ KURMAYLARI
DİYARBAKIR´LI ANNELERE DESTEK VERDİ
MELİKGAZİ BELEDİYESİ´DEN BÜYÜKPOYRAZ CAMİİ´NE ÇEVRE DÜZENLEMESİ
MELİKGAZİ BELEDİYESİ´DEN BÜYÜKPOYRAZ CAMİİ´NE ÇEVRE DÜZENLEMESİ
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Yıldırım Beyazıt Mahallesinde yar alan Büyükpoyraz Camii´nde devam eden çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.
TALAS BELEDİYESİ´NDEN REŞADİYE´DE ASFALT ÇALIŞMASI
TALAS BELEDİYESİ´NDEN REŞADİYE´DE ASFALT ÇALIŞMASI
Talas Belediyesi yol yapım ve asfalt ekipleri Reşadiye Mahallesi´nde asfalt çalışması gerçekleştirdi.
EV TURŞUSU YAPMANIN 9 ALTIN KURALI
EV TURŞUSU YAPMANIN 9 ALTIN KURALI
Sıcak havaların son demlerini yaşadığımız bugünlerde özellikle lahana, karnabahar ve kırmızı pancar gibi kış sebzeleri tezgahlardan göz kırpmaya başladı.
DOKTOR BAŞKAN´DAN ‘ALZHEİMER´ UYARISI
DOKTOR BAŞKAN´DAN ‘ALZHEİMER´ UYARISI
ULUÇINARLAR YAŞLI YAŞAM MERKEZİ 1 AYA HİTMETTE
BÜYÜKKILIÇ İTFAİYE HAFTASI´NI KUTLADI
BÜYÜKKILIÇ İTFAİYE HAFTASI´NI KUTLADI
KAYSERİ İTFAİYESİ´NİN KURULUŞUNUN 93´ÜNCÜ YIL DÖNÜMÜ
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
23 Eylül 2019 Pazartesi
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL