KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

SELÇUKLU PAZAR YERİ’NİN TEMELİNİ ATILDI

KIZIK MAHALLESİNDE BUĞDAY HASATI

TALAS BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLARA MUHTEŞEM ŞENLİK

HACILAR BELEDİYESİ KENTSEL DÖNÜŞÜMDE HIZ KESMİYOR

KTO TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’A SOCAR YETKİLİLERİNDEN ZİYARET

BATTALGAZİ MAHALLESİ'NDE DÖNÜŞÜM DEVAM EDİYOR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN DEVELİ’NİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEK PROJELER

MELİKGAZİ’DE ‘TSE GÖZETİM TETKİKİ’ TOPLANTISI YAPILDI

MELİKGAZİ'DE 'DİJİTAL ÇAĞDA EBEVEYN OLMAK' KONULU SEMİNER VERİLDİ

BÜYÜKKILIÇ'TAN DEVELİ, YEŞİLHİSAR VE İNCESU YATIRIM TOPLANTISI

SOKAK HAYVANLARINA YEM VE MAMA TAKVİYESİ

BİLGE KAĞAN CADDESİ'NE YENİ ÇEHRE

TOMARZA'DA HASAT ZAMANI KAYIP YAŞANMAMASI İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLANDI

"AŞILAMAYI HIZLANDIRMAMIZ GEREKİYOR"

KAYSERİ’NİN KUZEYİ BEKLEDİĞİ YOLA KAVUŞTU

Gürkan Ofis Mobilyaları

‘OSB’YE SAHİP ÇIK PLATFORMU’ BAŞKAN NURSAÇAN’I ELEŞTİRDİLER

“GELİN BU İŞİ KAYYUM’A BIRAKMAYIN, SİZ BIRAKIN”

OSB’ye Sahip Çık Platformu üyeleri tertipledikleri kahvaltılı basın toplantısında ilimiz medya mensupları ile bir araya gelerek Kayseri 1. Organize Sanayi Başkanı Tahir Nursaçan ce ekibine yönelik ağır eleştirilerde bulundular. Platform adına konuşan Bekir Okay Kiracıoğlu, gördükleri yanlışları düzeltmek adına bir araya geldiklerini vurgulayıp, hayata geçirilen bazı projelerin maddi sıkıntılar yarattığını iddia ederek “Biz bunları önceden görüp uyarıyoruz. Gelin bu işi Kayyum’a bırakmayın, siz bırakın. Bizim derdimiz bu yönetimin değişmesidir” ifadesini kullandı.

OSB’ye Sahip Çık Platformu üyeleri tertipledikleri kahvaltılı basın toplantısında ilimiz medya mensupları ile bir araya gelerek Kayseri 1. Organize Sanayi Başkanı Tahir Nursaçan ce ekibine yönelik ağır eleştirilerde bulundular.

Platform adına konuşan Bekir Okay Kiracıoğlu, gördükleri yanlışları düzeltmek adına bir araya geldiklerini vurgulayıp, OSB yönetiminin raporların kasıtlı olduğu konusunda rahatsızlık duyduğunu dile getirerek “Mevcut başkan müsrif harcamalar yapıyor. İnsanlar Osmanlı odasını bile 1,5 yıl sonra öğrendi. Yapılan harcamalar yapıldıktan sonra sanayiciye onaylatılıyor. Çoğu iş insanı bu konudan müzdarip. Raporun ve müfettişlerin kasıtlı olduğu söyleniyor. Aslında raporlar zok daha ağır. Teftişler kasıtlı değil. Ortada daha muhasebel işlem yok. Osmanlı odası, hediyelik teşbihler…Kültür faaliyetlerine bu kadar hevesliyse, bıraksın Kültür Müdürü olsun. Bugünün rakamıyla Osmanlı odasına harcanan para 5 milyon lira. Bunu da Kültür Bakanlığı’na hediye etsin. Atatürk’e hareketten 2 yıl ceza alan insanların bu tür kurumlarda olmasını istemiyoruz. Sayın Nursaçan edebiyat yapacaksa gitsin başka mecralarda yapsın.Yöneticilere sesleniyorum. Huzur hakkı alsınlar, kendi huzurları için hak yemesinler” değerlendirmesinde bulundu.

Kiracıoğlu ‘Mali Kongre’nin zamanı ile ilgili soruya ise, “Mayıs 2020 olacaktı ancak pandemi nedeniyle 2020 yılsonuna kadar yapılacak. Yönetimin değişmesini istiyoruz, konuyu elzem görürsek aday oluruz” diye konuştu.