KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

MELİKGAZİ BELEDİYESİ AV. MEHMET ALTUN ORTAOKULU’NUN TEMELİ ATILDI

TALAS OSMAN-NEYİRE AKGÖZ ASM HİZMETE GİRDİ

METE YARAR’DAN VALİ GÜNAYDIN’A ÖVGÜ DOLU SÖZLER

AKKIŞLA BELEDİYE BAŞKANI ARSLAN: “DURMAYACAĞIZ! YILMAYACAĞIZ! BIKMAYACAĞIZ!”

UMKE GÖNÜLLÜLERİ HAKKARİ'YE GİTTİ

BAŞKAN ÖZTÜRK REHABİLİTASYON MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

BÜNYAN’DA YOL YENİLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR ENGELLİLERİN GÖNÜLLERİNE DOKUNDU

KAYSERİ KİTAP FUARI 4. KEZ KAPILARINI AÇTI

ENGELLİ ÖĞRENCİLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

KAYSERİ’YE DIŞ TİCARET VE LOJİSTİK MESLEK LİSESİ YAPILIYOR

‘ENGELLERİ ORTADAN KALDIRAN’ PROJE

4. KİTAP FUARI'NDA HEDEF 800 BİNİN ÜZERİNDE ZİYARETÇİ

KIZILAY'DAN BAŞKAN PALANCIOĞLU'NA ZİYARET

ULAŞIM A.Ş.'DEN 3 BİN FİDAN

KUMSMALL AVM YÖNETİMİNDEN TURKOVAC ÇAĞRISI

Anahtar Kelimeler: ORMAN YANGINI MAĞDURLARINA DESTEK
Gürkan Ofis Mobilyaları

ORMAN YANGINI MAĞDURLARINA DESTEK

Kayseri Ticaret Odası (KTO), Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) ve Kayseri Ticaret Borsası (KTB), Antalya’da çıkan orman yangınlarında mağdur olan çiftçilere yardım elini uzattı. Düzenlenen ortak yardım kampanyası ile 27 ton küçükbaş hayvan yemi, yangın bölgesine gönderildi.

Ülkemizin orman yangınlarıyla mücadelesi tüm hızıyla sürerken, yaraların sarılması için Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci ve Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış bir araya gelerek ortaklaşa yardım kampanyası oluşturdu. Oluşturulan kampanya neticesinde; KAYSO, KTO, KTB ve Kayseri Yem firmasının destekleriyle 27 TON küçükbaş hayvan yemi, Antalya-Manavgat Çeltikli bölgesinde Belediye yardım toplama alanına gönderildi.

Antalya'nın tarihinin en büyük orman yangını felaketini yaşadığını dile getirerek ortak bir açıklama yapan KTO Başkanı Gülsoy, KAYSO Başkanı Büyüksimitci ve KTB Başkanı Bağlamış, şu ifadelere yer verdiler;

"Biz zorlukları birlikte aşan büyük bir milletiz. Bu zor günlerde yangından mağdur olan vatandaşlarımızın yanında olmak, yanan ormanlarımızı yeniden yeşillendirmek için hepimize büyük görev düşüyor. Antalya Ticaret Borsamızla yaptığımız görüşmelerde mağdurların öncelikli ihtiyacının ne olduğunu sorduk. Onlarda bize acil küçükbaş hayvan yemi ihtiyacı bulunduğunu ifade ettiler. Bizde ortak bir karar alarak ilk etapta hemen 27 ton küçükbaş hayvan yemi yardım kamyonu oluşturarak gönderdik. Başka neye ihtiyaç varsa yerine getirmek için hazırız. Her zaman belirttiğimiz gibi biz birbirinden güç alan çok güzel bir milletiz, birlikte güçlüyüz. Yangınlarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Allah ülkemizi ve milletimizi her türlü afetlerden korusun. Ayrıca; Antalya Valiliğimiz tarafından başlatılan yardım kampanyasına üst birliğimiz olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 5 milyon lirayla katkıda bulundu. Ayrıca tüm üyeleri adına 1,5 milyon adet fidan bağışında bulundu. Her üyemiz için bir fidan düşüncesiyle yola çıktık. Yanan ormanlarımızı eski haline kavuşturmak, daha yeşil bir Türkiye için, TOBB, 365 Odamız ve Borsamız, 64 Sektör Meclisimiz, 81 İldeki Kadın ve Genç Girişimciler Kurullarımız olarak, 1,5 milyon üyemiz adına 1,5 milyon fidan bağışında bulundu. Bu anlamlı bağış için TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'na teşekkür ediyoruz.”

KURUM BÜLTENİ