EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

YERLİ İLACA ADIM ADIM

Çalış:"Merkezin fiziki altyapısı çok güçlü, insan kaynağımız, araştırmacılarımız kaliteli…”

BAŞKAN ÖZTÜRK’TEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK

Kayseri’nin Yahyalı İlçesinde 3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası münasebetiyle etkinlik düzenlendi.

TOMARZA DEVLET HASTANESİNDEN

5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDA HİZMET

OBEZİTE AMELİYATI "SON ÇARE OLARAK TERCİH EDİLMELİ" UYARISI

Levent Avtan:"Bu ameliyat, kilo vermek için yapılmaz. “

KIŞ MEVSİMİNDE ÖZELLİKLE ÇOCUKLAR İÇİN YAPRAK IHLAMUR DAHA SAĞLIKLI

Kış aylarının gelmesiyle beraber, vatandaşların aktarlardan aldığı ürünler konusunda bilgiler veren 14 yıllık aktar Recep Lale, ”Kış mevsiminde özellikle çocuklar için yaprak ıhlamur daha sağlıklıdır” dedi.

KTO’DA ‘LÖSEMİ’ HASSASİYETİ

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla lösemiye farkındalık oluşturmak için maske taktı.

TDP’DEN LÖSEV VAKFINA ANLAMLI ZİYARET

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfını  (LÖSEV) ziyaret etti.

LÖSEMİYİ YENEN GENÇLER HASTALARA UMUT OLUYOR

Kayseri'de lösemiyi yenen iki genç arkadaş, kentteki lösemili çocuklara ve ailelere hastalığın tedavi edilebilirliğini anlatıyor.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ'NDE PROMOSYONDA TÜRKİYE REKORU KIRILDI

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü'nde 9 bin 452 sağlık çalışanını ilgilendiren promosyon ihalesinde, kişi başı 6675 TL'de anlaşma sağlanarak Türkiye rekoru kırıldı.

ORGAN BAĞIŞI ÇAĞRISI

İl Sağlık Müdürlüğü 3-9 Kasım ‘Organ Bağışı Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanına farkındalık standı açıldı.

KAYSERİ’DE 20 KİŞİ SAHTE ALKOLDEN ZEHİRLENDİ

KAYSERİ'de dün gece katıldıkları asker eğlencesinden sonra sahte alkol içerek zehirlenen 20 kişi, hastaneye kaldırıldı.

‘MİNİMAL İNVAZİF CERRAHİDEKİ YENİLİKLER’ SEMPOZYUMU

Prof. Dr. Erdoğan Sözüer: ”Cerrahideki yenilikler ile hastalarımıza daha faydalı olacağız”

HAFTADA EN AZ İKİ DEFA BALIK TÜKETİN

BESLENME VE DİYETETİK  UZMANI ÖZASLAN:”KIŞ AYLARINDA HAFTADA EN AZ İKİ DEFA BALIK TÜKETİN”

ŞEHİR HASTANESİ’NDE HAYATA TUTUNDURAN AMELİYAT

Gübre üretim tesisinde 52 yaşındaki Hüseyin Uğur'un iş makinesine kaptırdığı ve kopan sağ kolu, Kayseri Şehir Hastanesi'nde 12 saat süren operasyonda, bacağından damar, sırtından kas ve deri alınarak yeniden yerine dikildi.

NNYÜ YEŞİLAY KULÜBÜ

MADDE BAĞIMLILIĞINA SAVAŞ AÇTI

ÇOK KALIN GİYİNMEK,

KORUNURLUĞU DÜŞÜRÜP HASTALANMA RİSKİNİ ARTTIRIYOR

Anahtar Kelimeler: ORGAN BAĞIŞI ÇAĞRISI

ORGAN BAĞIŞI ÇAĞRISI

İl Sağlık Müdürlüğü 3-9 Kasım ‘Organ Bağışı Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanına farkındalık standı açıldı.

Stand açılışında bir konuşma gerçekleştiren İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, “Tedavisi yalnızca organ ve doku nakli ile mümkün olan hastalıklar, bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de en önemli sağlık sorunlarından biridir. İlimizde de organ bağışı bekleyen 540 hasta var” değerlendirmesinde bulundu.

İl Sağlık Müdürlüğü 3-9 Kasım ‘’ Organ Bağışı Haftası’’ etkinlikleri çerçevesinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanına Organ Bağışı Standı açıldı.

Standın açılışında basın mensuplarına değerlendirmede bulunan İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, Organ bağışının önemine dikkat çekerek ‘’Türkiye'de 25 binin üzerinde organ nakli bekleyen hastayı düşünürsek bu konuda vatandaşlarımızın daha duyarlı olmasını bekliyoruz. Toplumda bu konunun dini anlamda yanlış değerlendirildiğini düşünüyorum. Organ bağışı bir kişiye hayat veren cihana hayat verir ilkesiyle örtüşen bir duruştur. Bundan dolayı vatandaşların organ bağışı yapmaktan çekinmemelerini istiyorum. Kayseri'de ise organ nakli bekleyen 540 hasta var. Organ bağışı yaptığımız zaman bu insanların hayatına dokunmuş olacağız. Günümüzde bir çok organın nakli yapılabiliyor. Bu konuda duyarlı davranmak hepimizin sorumluluğudur. Bunu düşündüğümüzde organ bağışı yapıldığında bir bedenden birçok cana hayat verilmiş olacaktır. Unutmayalım ki yaşamak da yaşatmak kadar güzel bir duygudur. ’’

Organ bağışı hakkında bilgilendirici broşür dağıtıldığı ve organ bağışı yapmak isteyen vatandaşların başvurularının kabul edildiği standı ziyaret eden İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli organ bağışında bulundu.

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ