KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

SIRADA BEŞİKTAŞ VAR

BELLONA KAYSERİ’DE 15 YILLIK AVCI DÖNEMİ SONA ERDİ

OSB TEKNİK KOLEJİ’NDEN MUHTEŞEM GERİ DÖNÜŞ

KOCASİNAN’IN SPORCULARI, ŞAMPİYONLUĞA DOYMUYOR

9 KİŞİ ANTALYA’NIN FİŞİNİ ÇEKTİK 

KAYSERİSPOR, ANTALYA MAÇINA HAZIR

BELLONA KAYSERİ, BEŞİKTAŞ MAÇINA HAZIR

KAYSERİSPOR-ANTALYASPOR İLE 37. RANDEVUDA

ZTK’DA 5.TUR EŞLEMELERİ BELLİ OLDU

BELLONA KAYSERİ’DE AVRUPA YOLCULUĞU SON BULDU

CERASTYLE OSB TEKNİK KOLEJİ’NDE HEDEF GALİBİYET

ATLETİZMDE TÜM DERECELER TALAS'IN

ENGELLİ YÜZME ŞAMPİYONLARI

KABAKCI ANTRENÖRLER İLE TOPLANTI YAPTI

KUPA MAÇI BİTTİ, SIRADA ANTALYA MAÇI VAR

SPOR TOTO SÜPER LİG'DE 15. HAFTA HEYECANI

Anahtar Kelimeler: OLİMPİK HAVUZ’ MUTLU
Gürkan Ofis Mobilyaları

OLİMPİK HAVUZ’DA MUTLU SON

TADİLAT ÇALIŞMASI SONA ERDİ VE HAVUZ AÇILDI

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan ve Kayseri’de yüzme sporunun yükünü taşıyan olimpik havuz tadilatının ardından hizmete girdi.

Türkiye Olimpiyata Hazırlık Merkezi (TOHM) Kayseri yüzme takımı,  lisanslı yüzücülerin, su topu, sualtı hokeyi sporcularının antrenmanlarını yaptığı olimpik havuzun tadilatı sona erdi.

Havuzda yapılan çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, şöyle dedi: “Havuzdaki tadilat tamamlandı. Su tutma işlemi yapıldı. Havuzun işleme girmesiyle 'Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi’ni tekrar devam ettireceğiz. 3'ten 93'e inşallah her yaş grubuna ulaşacağız. Ayrıca performans sporcularımız çalışmalarını sürdürecek. Burada Türkiye Olimpiyata Hazırlık Merkezi Kayseri Yüzme takımının da çalışması var. Onlar havuz tadilatta iken Niğde'de çalıştılar. Şimdi da Ankara'dalar. Yarından itibaren burada çalışmalarına devam edecekler. Türkiye'de en iyi olimpik havuzlardan birisi burada, Kayseri'de. Havuz bu tadilat ile birlikte uzun yıllar sorunsuz hizmet edecek. Bu tesis hem halk seansları hem de performans sporcuların çalışması için aracılık edecektir. Kayserimize ve bütün yüzme camiasına hayırlı olsun. Pandemi dönemi nedeniyle tedbirler alarak. TOHM, performans ve kurslar ile her alanda hizmet vereceğiz.”

Ali İhsan Kabakcı, sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Yüzme Bilmeyen Kalmasın' projesi Cumhurbaşkanımızın ve bakanımızın da desteklediği bir proje ona devam edeceğiz. Ayrıca engelli kardeşlerimiz içinde proje yapacağız.  Engel tanımayan o özel kardeşlerimize havuzumuzun nilüfer çiçekleri olarak adlandırdığım kardeşlerimize de açacağız. Herkese ulaşacağız.”

Haber: Şevket Tekin