KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

HUZUR ÇINARI, HUZUR DAĞITIYOR

BAŞKAN AYDIN KORONA VİRÜSE YENİK DÜŞTÜ

BAŞKAN YALÇIN FATMA TEYZE’ NİN DE DUASINI ALDI

VATANDAŞ PAHALILIK VE İŞSİZLİKTEN DERTLİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DİKTİĞİ ÇİÇEK SAYISI 10 MİLYONA ULAŞTI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, YANGIN ÇIKAN FABRİKADA İNCELEMELERDE BULUNDU

DÜŞÜK REKOLTE, YÜKSEK FİYAT ENDİŞESİ YARATTI

KADES BİLGİLENDİRMESİ

ÜNİVERSİTELİLERE SICAK ÇORBA HİZMETİ

DOLANDIRICILARA DİKKAT !

KOCASİNAN’DA SONBAHAR BAKIMI

KAYSERİ ŞEKER’E SOSYAL SORUMLULUK YÖNETİMİ BELGESİ

KAYSERİ’DE 2021 YILINDA 3 MİLYON 953 BİN AĞAÇ TOPRAKLA BULUŞTURULACAK

BAŞKAN YALÇIN HAYVAN DOSTLARI ZİYARET ETTİ

DEVELİLİLER TURNA BALIĞI AVLADI

KADINA ŞİDDETE ‘HAVADAN’ FARKINDALIK

Gürkan Ofis Mobilyaları

ÖĞRETMENLERİN EL EMEĞİ ÜRÜNLERİ SERGİLENDİ

Öğretmenlerin ve öğretmen evi yöneticilerinin ‘Telafide Ben de Varım’ Projesi kapsamında yaptığı el emeği ürünlerinin yer aldığı sergi açıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından koordine edilen ‘Telafide Ben de Varım’ Projesi kapsamında, Kayseri'de öğretmenlerin ve öğretmen evi yöneticilerinin yaptığı ürünler, açılan sergide vatandaşlar ile buluştu. Kayseri Öğretmen Evi'nde düzenlenen sergi açılışına, Kocasinan Kaymakamı İlhan Abay, öğretmenevi yönetimi ve kurs öğretmenleri katıldı. Proje kapsamında toplam 29 branş kursu ile bakanlığa başvuru yapan öğretmen evi, kabul edilen 13 branş kursunda yaptığı 250 el işi ürünü ve etkinlik fotoğraflarını sergiledi.

Sergideki ürünlerin genelde geri dönüşüm malzemelerinden yapıldığını söyleyen Öğretmen Evi Müdür Yardımcısı Funda Macit, “Sergimiz Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Telafide Ben de Varım’ projesi kapsamında gerçekleştirildi. Okullar ile birlikte kurumumuz da toplamda 29 adet kurs başvurusunda bulundu. 13 tane kursa yeterli kursiyer bulunduktan sonra, kurslar tamamlandı. Zorlu geçen pandemi sürecinden sonra da bir anlamda velilerin ve öğrencilerin rehabilite olduğu bir etkinlik oldu. Genelde geri dönüşüm ürünleri yapıldı ve sonuç olarak böyle bir sergi ortaya çıktı. Sergide 250’ye yakın irili ufaklı el sanatları ürünleri var. Sergide akademik kurslarımızın da sergisi yer aldı. Bunlarla birlikte özellikle doğa yürüyüşü etkinlikleri ve kurslarıyla Kayseri ve civarındaki 13 önemli merkezi kursiyerlerimizle birlikte gezip görme şansımız oldu. Sonunda da güzel bir sergi, etkinlik oldu. Emeği geçen herkese ben kendi adıma teşekkür ediyorum. Bu sergide elde edilen gelir kursiyerlere geri dönecek. Bağış yapmak isteyen kursiyerlerimiz oldu, bunları da çeşitli kurumlar değerlendirecekler. Genelde de kursiyerlerimiz kendi emeklerin karşılığını alarak, kendi ekonomilerine katkıda bulunmayı tercih ettiler” dedi.