KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

NNYÜ’DE ONLINE 15 TEMMUZ KONFERANSI

ULUSOY’DAN ‘15 TEMMUZ’ DEĞERLENDİRMESİ

BÜNYAN'DA HALI DOKUMA KURSU AÇILDI

KURS 38 GÜN SÜRECEK

REKTÖR GÜNEY’İN BAŞARISI

NNYÜ REKTÖRÜ GÜNEY, DÜNYANIN EN ETKİLİ BİLİM İNSANLARI LİSTESİNDE

REKTÖR SABUNCUOĞLU, DÜNYANIN EN ETKİLİ BİLİM İNSANLARI LİSTESİNDE

SABUNCU, TÜRKİYE’DE İLK 5 REKTÖR ARASINDA

EĞİTİM BİR SEN ŞAMPİYON ÖĞRENCİYİ ÖDÜLLENDİRDİ

4 SENEDE HAZIRLANDIĞI SINAVDA TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

ERÜ İLE GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA ‘İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ’ İMZALANDI

ORTAK PROJE ÇALIŞMALARI YÜRÜTÜLECEK

ERÜ’DEN İNTÖRNLERE TEŞEKKÜR BELGESİ

PANDEMİ SÜRECİNDE GÖNÜLLÜ ÇALIŞTILAR

AGÜ’DEN ULUSLARARASI KİTAP

GÜNCEL KONULARI ELE ALINDI

PANDEMİ DÖNÜŞÜNDE ÖĞRENCİLER OKULLARINI RENGARENK BULACAK

OKULUN DEMİR PARMAKLIKLARINI BOYADILAR

ALAN YETERLİLİK TESTİ SONA ERDİ

ÖĞRENCİLER, ÜNİVERSİTELİ OLABİLMEK İÇİN TER DÖKTÜ

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ’NE HAYIRSEVER DESTEĞİ

Hayırsever iş adamı Mustafa Çıkrıkçıoğlu, Kayseri Üniversitesi’ne Gıda Teknolojisi Pilot Uygulama Merkezi yaptırıyor.

KAYSERİ'DE 'YKS' SESSİZLİĞİ

POLİSLER DENETİM YAPTI

ERÜ, İLK 300'DE

ERÜ, THE GENÇ ÜNİVERSİTELER DÜNYA SIRALAMASINDA İLK 300 ÜNİVERSİTE ARASINDA

EKİNCİ: LGS’DE ALINAN ÖNLEMLERE HARFİYEN UYULDU

“OKULLARIMIZ ÖĞRENCİLERİMİZİ ÇOK ÖZLEDİ”

KAYÜ ‘ESNEK NOT SİSTEMİNİ’ UYGULAMAYI PLANLIYOR

Rektör Karamustafa, “Esnek not sistemini uygulayan üniversiteler var. Buradaki amaç öğrencinin negatif durumlardan etkilenmesinin önüne geçmek.

NNYÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ’NE BU YIL ÖĞRENCİ ALINACAK

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Diş Hekimliği Fakültesi 2020-2021 eğitim-öğretim yılında öğrenci almaya başlayacak.

Anahtar Kelimeler: GELİŞİM SEMPOZYUMU BAŞLADI

NNYÜ’DE GELİŞİM SEMPOZYUMU BAŞLADI

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından düzenlenen “1. Öğrenci Hemşireler İçin Mesleki Gelişim Sempozyumu” başladı.

Sempozyumda bir konuşma yapan NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’nin Mütevelli Heyet için bir evlat gibi olduğunu söyledi.

NNYÜ Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezinde ki sempozyum saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar, NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. İsmail Altıntop, Dekanlar, Enstitü Müdürleri, öğretim üyeleri ile Kayseri ve şehir dışından, çeşitli üniversitelerden gelen çok sayıda Hemşirelik Bölümü öğrencisinin katıldığı sempozyumun açılış konuşmasını NNYÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölüm Başkanı ve Sempozyum Başkanı Prof. Dr. Hülya Uçar yaptı.

Sempozyum hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Uçar, “Hemşirelerin bakım verirken bireylerin bakım gereksinimlerini yürek gözüyle görerek, özenli, insan ve hasta haklarına saygılı bir anlayış geliştirmeleri önemlidir. Bu anlayış ve davranışların hemşirelik eğitimi sürecinde öğrencilere kazandırılması öncelikli hedeflerimiz arasında yer almaktadır. “Etik Duyarlılıkla Yaşama Dokunmak” teması çerçevesinde düzenlediğimiz bu sempozyum ile alanında uzman konuşmacılarımızla hemşirelik öğrencilerini bir araya getirerek öğrencilerin etik sorunları fark edebilmelerine ve tartışabilmelerine, felsefi bir bakış açısı kazanmalarına, duyuşsal ve bilişsel alanda kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamayı hedefledik” dedi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neriman İnanç’da konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Hemşirelikte etik karar verebilme becerisinin önemi, hemşireliğin profesyonelleşme süreciyle yakından ilgilidir. Bu süreç lisans düzeyinde başlar ve öğrenciler, eğitim-öğretim hayatları boyunca bakım uygulamalarında etik karar verebilme becerilerini kazanırlar. Bu bağlamda düzenlenen 1. Öğrenci Hemşireler İçin Mesleki Gelişim Sempozyumunun temasının “Etik Duyarlılıkla Yaşama Dokunmak” olması bilim ve meslek adına son derece önemlidir.”

NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı ve aynı zamanda Sempozyumun Onursal Başkanı olan Mustafa Nevzat Özhamurkar ise konuşmasında sempozyuma katılan akademisyen ve öğrencilere katılımlarından dolayı teşekkür ederek şunları söyledi: “Herkesin evladı doğar, büyür, gelişir, bir yerlere getirir, meyve vermeye başlar. Bizler için, Mütevelli Heyet içinde Nuh Naci Yazgan Üniversitesi böyle bir evlattır. Bütün fakültelerimizi bir birinden ayıramayız ama Üniversitenin bazı taleplerini, bilahare karşılayalım dediğimiz olmuştur. Ama Sağlık Bilimleri Fakültemizin bugüne kadar talebi olup da geri çevirdiğimiz bir isteğini hatırlamıyorum. Çünkü sağlık insan hayatının olmazsa olmazıdır.”

Sempozyuma katılan öğrencilere bazı hatırlatmalarda da bulunan Özhamurkar, “Hayatınızda bir çok şeyi yenileyebilirsiniz. İşinizi kaybedebilirsiniz, yenisini bulursunuz. Ama bir tek şeyin telafisi mümkün değildir. Boşa harcadığınız zamanın telafisi mümkün değildir. Bizler elimizden geldiği kadar sizlere her türlü imkânı sağlamaya gayret ediyoruz. Bunun içini dolduracak, filizlendirecek, yeşertecek olan sizlersiniz. Sizler buranın meyvelerisiniz” dedi.

Açılış konuşmalarından sonra, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün zeybek oynarken çekilen görüntüsü yayınlanırken, Romeo Dans Okulu öğretmenlerinin Zeybek oyunu büyük alkış aldı.

“Etik Duyarlılıkla Yaşama Dokunmak” temasıyla NNYÜ Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve iki gün boyunca devam edecek sempozyuma konuşmacı olarak katılan akademisyenler “Etik Duyarlılık”, “Bakım Etiği”, “Klinik Etik Karar Verme Süreçleri” gibi konularda öğrencilerle tecrübe ve bilgi paylaşımında bulunacak.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ