KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ÖZER, UĞUR MUMCU'NUN SUİKASTİNİN YIL DÖNÜMÜNDE YAZILI BİR AÇIKLAMA YAPTI

“DEVLETİN NAMUS BORCU 28 YILDIR ÖDENEMEDİ”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN’DAN ÖZHAKEKİ’YE KINAMA

“ÖZHASEKİ’Yİ KINIYOR VE ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUM”

ÖZHASEKİ, EDİRNE KEŞAN’DA

"CHP BİR TARAFINI İYİ PARTİ'YE YASLIYOR, BİR TARAFINI HDP'YE YASLIYOR"

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN 40 BİN LİRALIK MEZARLIK TEPKİSİ

“FAKİRİN YAŞAMA DA ÖLMEYE DE HAKKI YOK”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN DOĞALGAZ KONUSUNA DİKKAT ÇEKTİ

“SARIZ VE PINARBAŞI’NIN DOĞALGAZ İLE TANIŞMASI ALLAH’A KALDI”

CHP’Lİ VEKİL ARIK UCUZ ELMA KUYRUĞUNDAKİ VATANDAŞLARLA KONUŞTU

“BU KUYRUK YOKLUK KUYRUĞU”

CHP YÖNETİMİ PAZAR YERLERİNİ GEZEREK VATANDAŞIN DERTLERİNİ DİNLEDİ

“PAZAR ESNAFININ TEZGÂHLARI ÜRÜN DOLU VATANDAŞIN PAZAR ARABASI, TORBALARI BOŞ”

İYİ PARTİ’YE 162 KİŞİLİK TOPLU KATILIM

İYİ PARTİ’DE ÜYE KAYDI ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARIK KAYSERİ’DE YAŞANAN İNTİHAR OLAYLARINA DİKKAT ÇEKTİ

“EKONOMİK KRİZ İNSANLARI ÖLÜME SÜRÜKLÜYOR”

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK 'GELECEĞİMİZ TEHLİKE ALTINDA OLMASIN'

MHP İl teşkilatınca susuzluk ve kuraklık üzerine çekilen video sosyal medyada ilgi gördü

“NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ARI TELAFİ ETTİ, HELALLİK İSTEDİ”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın Kapadokya ve Erciyes açıklamasını hakkında, arkadaşımızın bir hatası oldu

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU KURMAYLARI İLE İSTİŞARE YAPTI

İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

ASKON’DAN SAADET PARTİSİ’NE ZİYARET

SP İL BAŞKANI COŞKUN ASKON ŞUBE YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL TAMER HACILAR BELEDİYESİ’NDE

TAMER: HACILARIN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NA TEPKİ

“KONUŞANA DEĞİL KONUŞTURANA BAK”

KAYSERİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL KARAYEL YAHYALI BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

İLÇEYİ GEZEN KARAYEL, ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

Anahtar Kelimeler: MÜFETTİŞ KARANTİNADA
Gürkan Ofis Mobilyaları

MÜFETTİŞ KARANTİNADA

ÇOPUROĞLU, “MÜFETTİŞ RAPORU DURUMU AYDINLATACAK”

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Kay TV, Erciyes TV ve Kay Radyo’da ortak yayınlanan ‘Kayseri’de Gün Başlıyor’ programına konuk oldu. Genel Yayın Yönetmeni Veli Altınkaya ve Mustafa Gürbüz’ün sorularını yanıtlayan Çopuroğlu, “Belediye’de bulunan ve villa parseli ile ilgi dosyayı soruşturan müfettiş karantinada. Çıksın raporunu bekliyorum” dedi.

Kay TV, Erciyes TV ve Kayradyo’da ortak olarak yayınlanan ve televizyonların klasiği ‘Kayseri’de Gün Başlıyor’ programı gündem yaratmaya devam ediyor. Mustafa Gürbüz’ün hazırlayıp sunduğu, Genel Yayın Yönetmeni Veli Altınkaya’nın yorumları ile renklenen programın Çarşamba günü konuğu AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu oldu.

AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu programda ayrıca şehre yapılacak olan devlet yatırımlarının takibi, ilçe kongreleri, virüsle mücadele ve demokrasilerdeki darbe girişimleri ile ilgili konulara değindi. Şehrin gündeminde yer alan ve ‘Ballı Villa Parselleri’ olarak lanse edilen ihale ile ilgili de Başkan Çopuroğlu, daha önce yaptığı müfettiş atama konusunu ve son yaşananları açıkladı. Çopuroğlu, araştırmayı yapan müfettişin karantina olduğunu belirterek şunları söyledi: “Bir ay önce 221 villa parseli ile ilgili yapılan açıklamalarda, vatandaşlarımızın bizden en çok duymak istediği şu; doğruları öğrenmek. Bu süreçte, devletimiz olan güvenilir kaynaktan gelen müfettişin tutacağı raporla aydınlanacaktır. Buraya gelen mevcut müfettiş, gündemde olan rahatsızlıktan dolayı karantinada olduğunu biliyorum. Yazdığı rapor ikna etmeyecekse vatandaşı, insanın kalbinde yumuşaklık oluşturmayacaksa, ben sözümün arkasındayım. Yaptığım açıklamanın ardından vatandaşlar bana, ‘Doğrusunu yaptınız’ diyor. Yanlış bir şey yapılıp, yapılmadığını göstermek devletin denetim mekanizmasının işidir. Bizim fikrimizde değişiklik yoktur.”

MÜFETTİŞİN KARANTİNA SÜRECİ SONA ERDİ

Şaban Çopuroğlu’nun söz ettiği Teftiş Kurulu Başkanı Ahmet Acer’in ailesinde yaşanan Covid-19 hastalığı nedeniyle kendisini de karantinaya aldığı ve Müfettiş Acer’in karantina sürecinin de çarşamba günü itibariyle sona erdiği belediye kaynaklarından edinilen bilgiler arasında yer aldı.

“MEDYA MERKEZİ OLUŞTURDUK VE GENÇLERİMİZİ KUTLUYORUM”

Parsel olayının araştırılmasındaki yaşananları anlattıktan sonra Başkan Çopuroğlu, parti içerisinde hazırladıkları medya merkezini anlatarak başladığı konuşmasında şöyle dedi: “Partimizde arkadaşlarımızın sosyal medya konusundaki çalışmaları çok iyi duruma geldi. Bizi takip eden ve bizi tanımak isteyen herkes ilk olarak sosyal medyadan bizlere ulaşıyor. Bizlerde son dönemde bu olaya eğildik. El çalışıyor, makine bir yerlere getiriyor. Mütevazı bir çalışma ile medya tanıtım merkezini oluşturduk. Arkadaşlarımızın çalışmaları, güzel bir çalışmayı ortaya çıkardı. Arkadaşlarımız burada çalışma yaparken Cumhurbaşkanımızın yurt dışındaki bir gezisinden karşılaştığı sevgi selinden görüntüler oluşturdular ve 38 saniyelik bir görüntüydü. 38 saniye olması da çok önemlidir. Sadece bu videoya 1 Milyon 90 Bin erişim oldu. Bu da bizlere bir motivasyon ve enerji verdi. Bu enerjiyi daha ileriye taşıyabilmek de birinci hedefimiz. İkinci hedefimiz de burada ciddi manada bir gençliğimiz var. Partimiz için gayret ediyorlar ve emek veriyorlar. Medya merkezimizde 6 arkadaşımız, gönüllülük esasına göre çalışıyorlar. Gençlerimizin gayretinden dolayı bizlerde mutlu oluyoruz. Amacımız, partimizin gençlere ulaşma noktasında daha aktif hale gelmektir. Gençlerimizle bir arada olacak bir platform oluşturmak istiyoruz ve bunu da büyük ölçüde başarıyoruz.”

“İLÇE KONGRELERİ DEVAM EDİYOR ANCAK ÖZVATAN’I ERTELEDİK”

İl ve ilçe kongrelerine ilişkin konuşan Çopuroğlu, Özvatan’da hafta sonunda yapılacak olan kongreyi ertelediklerini ve orada başkanın korona nedeniyle sorun yaşadığını ifade ederek şunları kaydetti: “Geçen hafta itibariyle 5 ilçemizin kongresini yaptık. Bu hafta kısmet olursa Felahiye, Özvatan ve Yeşilhisar ilçe kongrelerini yapmak istiyoruz. Ummadığımız bir şeyden dolayı ufak bir değişiklik yaptık. Bu nedenle bir kongremizi ertelemek zorunda kaldık. Bu da Özvatan kongremizdir. Özvatan ilçe başkanımız, malum süreçte bir hastalık geçirdi. Bu durumda kongre yapmak içimize sinmeyeceği için bu kongreyi Ekim ayının ilk haftasına erteleyeceğiz. Bu hafta cumartesi Felahiye ve Pazar günü Yeşilhisar kongresini yapacağız. Pazar günü önce MHP’nin kongresine katılacağız, ardından da Yeşilhisar’a gideceğiz. Yeşilhisar ile birlikte 7 kongremizi yapmış olacağız. Geriye 5 kongremiz kalacak. Bunlar Develi, Hacılar, Sarız, Pınarbaşı olacak. Akkışla ilçe başkanımızı değiştirdik. Değiştirmeye düşündüğümüz bir iki ilçe başkanımız daha var. Bizler bir hafta öncesinden başkan adaylarımızı açıklıyoruz. Akkışla da önceki başkanımız, bizlere ve teşkilata teşekkür ederek ayrıldı. Akkışla ilçe başkanımızı başka yerlerde de değerlendirebiliriz. Biz, değişiklikleri ivmeyi yükseltmek için yapıyoruz. Teknoloji çağındayız ve bazı şeyleri yenilememiz gerekiyor. Eski başkanlarımızı il bazında görevlendirmeyi hedefliyoruz. Bizler son kongremizin Melikgazi ile 17 Ekim’de olacağını açıklamıştık. İlçe kongreleri sona eren iller için Sayın Cumhurbaşkanımız bir program yapacak. Bunu ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.”

“İLİMİZE YAPILACAK YATIRIMLARI TAKİP EDİYORUZ”

Otoyol, yüksek hızlı tren ve Kayseri’ye yapılması planlanan projelerde değinen başkan Çopuroğlu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ankara’da sizin çok dillendirdiğiniz ve haklı olduğunuzu düşündüğüm yüksek hızlı tren konusunda milletvekillerimiz büyük bir gayret içerisindeler. Sizler bunu yazmaya devam ettikçe, bu tren buraya gelecek.”

“CHP’LİLER PROJE KONUŞSUN ESKİMİŞ SİYASET TARZINDAN VAZGEÇSİNLER”

CHP’lilerin gerek il yönetimi, gerekse de milletvekilleri aracılığıyla yaptıkları eleştirilere de değinen Başkan Çopuroğlu, ‘Projeler konuşalım boş dedikoduları bırakalım’ diyerek sözlerine şu şekilde devam etti: “Özhaseki Bakanımız, diğer bakanlarımız ve milletvekillerimiz bizler için bir değerdir. Kayseri özelinde taş taş üstüne koymaya çalışırken kendi bakanımızın yaptığı güzel işleri bir takım hareketlerle başka yerlere çekilmesinde hoşnut değiliz. Ben, Kayseri konusunda proje üzerine çalışılmaktan yanayım. Kayseri için ‘Dedi ki demişkiden’ vazgeçilsin. Bu durum 30-40 yıl öncesine ait siyaset tarzıdır. 1 ay sonra gerekli açıklamaları arkadaşlarımız herkese verecekler. Keşke bunları değil de, Kayseri’ye yapılacak projeler konuşulsa. Proje üretseler de bizler şurada doğru burada yanlışız diyebilsek. Proje konuşalım, boş işlerle uğraşmayalım. Gündemin boş işlerle meşgul edilmesini istemiyorum.”

“KORONAVİRÜS’LE İLGİLİ İLİMİZ YOĞUN ÇALIŞIYOR”

İlimizdeki korona virüs sürecine de değinen Başkan Çopuroğlu, şöyle dedi: “Vatandaşlarımız kendi aralarından konuşurken şunu da dile getiriyorlardır, ‘Çember daralıyor’ ifadesi kullanılıyor. Partimizde bulunan 50 kişilik yönetimimizde bir elin parmakları kadar hastalığa yakalanan arkadaşlarımız var. Bu önceleri olmuyordu ama giderek çevremizde artıyor. Gençlik kollarımız ve kadın kollarımızda çıktı. Bu süreçte partiye geliş gidişleri azaltmıştık. Tedbirlere uymadıkça virüs daha hızlı bir şekilde geliyor. Şehir Hastanemiz ve Fakültemiz ful kapasite ile çalışıyor. Yatak kapasitesini valimiz ya da bakanımız açıklayabilir. Tek ağızdan yapılan açıklamalar, daha sağlıklı olacaktır. Dikkat etmezsek hepimizin kapısını çalacak. Okullar açılıyor, nasıl bir manzara olacak bilmiyoruz. Doktor anlamında ve fiziki kapasite konusunda sıkıntımız yok. Kurallara uyan tüm vatandaşlarımızdan Allah razı olsun. Kurallara uymayan kardeşlerimizi tatlı dille uyarmak gerekiyor. Salgın ülkemizi elbet terk edecektir.”

HABER: Mustafa Gürbüz-Şevket Tekin


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ