MOBİLYANIN BAŞKENTİ
TÜRKİYE´NİN EN BÜYÜK MOBİLYA ÜRETİCİSİ OLAN KAYSERİ´DE 8.FUAR AÇILDI
Tarih: 9.10.2019 17:32:03/ 578okunma / 0yorum

8. Kayseri Mobilya Fuarı, Organize Sanayi Bölgesi TÜYAP Uluslar arası Fuar ve Kongre Merkezinde açıldı. Açılışta konuşan Vali Şehmus Günaydın, “Bizler mobilya sektöründe ülkemizin en önemli marka şehriyiz. Bugün hedefleri ortaya koymak çok güzel ama hedefleri gerçekleştirmek için çok daha fazla çalışmak zorundayız” dedi.

8. Kayseri Mobilya Fuarı, Organize Sanayi Bölgesi TÜYAP Uluslar arası Fuar ve Kongre Merkezinde açıldı. Açılışa Vali Şehmus Günaydın, MHP Milletvekili Baki Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk,  AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Rıza Ercan, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Tahir Nursaçan, Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, Boydak Holding ceo´su Alpaslan Baki Ertekin, ilçe belediye başkanları STK ve esnaf odaları temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, Kayseri denilince en önemli sektörlerden birisi olan mobilyanın en büyük buluşmasını gerçekleştiriyoruz.” Diyerek şunları kaydetti. “Biraz sonra fuar alanını ziyaret ettiğinizde sizlerde şunlara şahitlik edeceksiniz. Ülkemizde uluslar arası alanda düzenlenen fuarlardan nitelik açısından hiçbir farkı olmayan hatta artıları olan fuarın açılışını yapacağız. Tek bir eksikle, her zaman yaptığımız işte bir eksiklik göreceğiz ki bunu da tamamlayıp daha ileriye taşıyalım. Bugün katılımcısı açısından ulusal yurt dışından gelen yabancı ziyaretçileriyle de uluslar arası nitelikteki fuarı açıyoruz. Ama Allah nasip ederse ileriki yıllarda ikinci holümüzün de açılması sonrasında katılımcısı bakımından ziyaretçisi bakımından da uluslar arası iddiada Kayseri´ye yakışır fuarlara da ev sahipliği yapacağız. “

Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Rıza Ercan ise konuşmasında şunları ifade etti. “İhracat ve ithalat rejiminin mükemmel olduğu, esnafın, sanayinin, tüccarın önünün açıldığı, desteklendiği girdi maliyetlerinin düşük olabilmesi için başta elektrik ve enerji kaynaklarının ucuz olduğu bir sistemin oluşmasıyla birlikte 2018 yılı itibariyle Türkiye Cumhuriyetinin mobilya ihracatı metal dâhil 2,7 milyar dolar. Ben iddia ediyorum ki kısa vade de bu rakam 10 milyar dolar, uzun vade de 20 milyar dolar olacaktır ve olmalıdır.”

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ise mobilya sektöründeki 2,5 milyar dolarlık ihracat rakamını daha yukarılara çekmeleri gerektiğinin altını çizerek şöyle konuştu. “Günümüzde tüm sektörlerde yaşanan gelişmeler rekabetin yoğun olarak yaşandığı ortamları doğurmuştur. Bugün sadece kaliteli malı üretip pazara sürmek, başarı için yeterli değildir. Fuarlar, üreticilerle müşterileri buluşturan önemli bir köprüdür. Görsellik günümüz dünyasında giderek önemi artan bir olgudur. Türkiye ekonomisi için fuarcılık ve mobilya sektörleri çok büyük önem taşımaktadır. Mobilya sürekli bir pazar arayışı ve girişimci yapısı sayesinde son on yılda yaptığı ihracat atağıyla dünya sıralamasında on üçüncü sırada yer almıştır. Verilere göre Türkiye mobilya sektöründeki ihracatı 2,5 milyar dolar civarındadır. İnşallah hep birlikte bu rakamı çok daha yukarılara çekeceğiz.”

Kayseri mobilyanın başkentidir. Kayseri´nin girişine mobilyanın başkenti yazdıracağımı belirtmek istiyorum diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç  ise sözlerini şöyle sürdürdü. “Ayrıca Kayseri genlerimize işlemiş olan ticaretin ve endüstrinin de merkezi. Bu şehre bir çivi çakan, emeği geçen katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Kayseri´nin bundan sonra turizmle anılır hale gelmesini sağlamak aslı vazifemiz olacak. Erciyes´e yaptığımız Yüksek irtifa Kamp Merkezi ile Kayseri sporun da merkezi olacak. Turizmin merkezi olmak için gerekli çalışmaları birer birer hayata geçiriyoruz. Her attığımız adıma sahip çıkan Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsında bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Bizleri dinliyor ve destek oluyorlar.”

MHP Milletvekili Baki Ersoy ise tarihe tanıklık ettiklerini söyleyerek şunları belirtti. “Bugün bu tarihi güne tanıklık etmekten çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Az önce TÜYAP Genel Müdürümüz çok önemli ifade kullandı. Dedi ki; Çadır fuarcılığından modern fuarcılığa bir geçiş yapılıyor. Bugün Kayserimizde biz buna tanıklık ediyoruz.  Kayseri gerçekten kendisini aşmış durumdadır. Kayseri mobilyanın başkenti haline gelmiştir. Bu fuarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. “

Son olarak konuşan Vali Şehmus Günaydın ise, Bizler mobilya sektöründe ülkemizin en önemli marka şehriyiz. Bugün hedefleri ortaya koymak çok güzel ama hedefleri gerçekleştirmek için çok daha fazla çalışmak zorundayız, diyerek sözlerini şöyle sürdürdü.  “Bizler mobilya sektöründe ülkemizin en önemli şehriyiz, marka şehriyiz. Ama bu başarı bizleri rehavete sürüklemesin. Dünya da her gün rekabet daha acımasız bir şekilde devam ediyor. Dünya da rekabet çok küçük karlarla devam ediyor. Bizim bu rekabette var olmamız ayakta kalmamız ve ileriye doğru kararlı bir şekilde yürüyebilmemiz için yeniliğe açık olmamız gerekiyor. Araştırma ve geliştirme faaliyetlerini de yoğunlaşmamız lazım. Ürünlerimizi çeşitlendireceğiz yeni yeni ürünler ortaya koyacağız ki dünyayla rekabet edebilelim. Ortaya konan hedeflere ulaşalım.  Bugün hedefleri ortaya koymak çok güzel ama hedefleri gerçekleştirmek için çok daha fazla çalışmak zorundayız. “

Konuşmaların ardından 8. Kayseri Mobilya Fuarının açılış kurdelesi kesildi. Katılımcılar daha sonra mobilya fuarını gezerek bilgi aldılar.
Video Tarihi: 9.10.2019 17:32:03
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: MOBİLYANIN BAŞKENTİ
KAYSERİ TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ
KAYSERİ TOPLU AÇILIŞ TÖRENİ
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “KAYSERİ´DEN YÜKSELEN BU SES HERKESE İBRET OLSUN”
BAKANLARDAN CUMHRUBAŞKANI´NA TAM DESTEK
BAKANLARDAN CUMHRUBAŞKANI´NA TAM DESTEK
Cumhuriyet Meydanı´nda gerçekleştirilen Toplu Açılış Töreni´nde Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan önce kürsüye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan´ da yaptıkları konuşmada Barış Pınarı harekatının Cumhurbaşkanı Erdaoğan´ın üstün devlet adamlığı sayesinde başarı ulaştığının altını çizip, bakanlıklarının çalışmaları ile ilgili olarak vatandaşları bilgilendirdiler…
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAYSERİ´DE
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAYSERİ´DE
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisini bekleyen vatandaşlarla selamlaştı, çocuklara oyuncak hediye etti
MUSTAFA VE REYHAN YALINOĞLU CAMİ TANITIM TÖRENİNE YOĞUN İLGİ
MUSTAFA VE REYHAN YALINOĞLU CAMİ TANITIM TÖRENİNE YOĞUN İLGİ
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Mimarsinan Mahallesi´nde yer alan Mustafa-Reyhan Yalınoğlu Camii´nin tanıtım törenine yoğun ilgili gösterildiğini söyledi.
ÜLKÜCÜ ŞEHİT BEKİR ÇİFTER KABRİ BAŞINDA ANILDI…
ÜLKÜCÜ ŞEHİT BEKİR ÇİFTER KABRİ BAŞINDA ANILDI…
Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı önderliğinde buluşan ülkücüler, ülküdaşları Şehit Bekir Çifter´i kabri başında andılar.
REİS KAYSERİ´DE
REİS KAYSERİ´DE
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, 420 MİLYON LİRALIK 140 YATIRIMI AÇIP HALKA HİTAP EDECEK
BÜYÜKKILIÇ, DEREVENK VİYADÜĞÜ´NDE
BÜYÜKKILIÇ, DEREVENK VİYADÜĞÜ´NDE
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Önceki Dönem Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile birlikte Cumhurbaşkanımızın yapacağı toplu açılış töreni ile hizmete girecek olan Derevenk Viyadüğü ve bağlantı yollarını inceledi.
BOĞAZKÖPRÜ CUMARTESİ AÇILIYOR
BOĞAZKÖPRÜ CUMARTESİ AÇILIYOR
Vali Şehmus Günaydın, tertiplenen görsel brifingte Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve Karayolları Bölge Müdürü Ahmet Turan Gülhaş ile birlikte Boğazköprü´de yapılan çalışmaları ilimiz medya mensuplarına değerlendirdi.
CUMHURİYET MEYDANI TÜRK BAYRAKLARI İLE DONATILDI
CUMHURİYET MEYDANI TÜRK BAYRAKLARI İLE DONATILDI
PALANCIOĞLU: “BU ÜLKENİN DEĞERLERİ BİRDİR”
KOCASİNAN´DAN DEV YATIRIM ATAĞI
KOCASİNAN´DAN DEV YATIRIM ATAĞI
Kocasinan Belediyesi´nin hizmet odaklı projelerinin ürünü olan 5 yeni tesisin açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak.
EMRİNİZ OLUR, BİZ DE YAPARIZ
EMRİNİZ OLUR, BİZ DE YAPARIZ
‘BELEDİYE MAHALLEMİZDE´ ENDÜRLÜK´TE
BÜNYAN MYO´DAN ‘BARIŞ PINARI´ DESTEK
BÜNYAN MYO´DAN ‘BARIŞ PINARI´ DESTEK
Kayseri Üniversitesi Bünyan Meslek Yüksekokulu akademisyen ve öğrencileri, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye´nin kuzeyinde başlatılan “Barış Pınarı Harekâtına” destek verdi.
ASKER SELAMI VERDİ, HAREKATI DESTEKLEDİ
ASKER SELAMI VERDİ, HAREKATI DESTEKLEDİ
Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa: "Türkiye Cumhuriyeti Devleti, artık dünya barışının da en büyük teminatı konumundadır"
BAŞKAN´DAN 19 EKİM DAVETİ
BAŞKAN´DAN 19 EKİM DAVETİ
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, 19 EKİM´DE CUMHURBAŞKANIMIZ TARAFINDAN HİZMETE AÇILACAK YATIRIMLARI YERİNDE İNCELİYOR
KİTAP FUARI 700 BİNE GİDİYOR
KİTAP FUARI 700 BİNE GİDİYOR
KİTAP FUARI REKOR ZİYARETÇİ İLE DEVAM EDİYOR
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
19 Ekim 2019 Cumartesi
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL