KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ

ŞEHİR HASTANESİ’NDE HASTALARA MORAL VERDİ

ŞEHİT AİLELERİ ÖZEL İZİNLE

BAYRAMDA ŞEHİTLİKLERİ ZİYARET ETTİ

İYİ PARTİ İL BAŞKANI BOZKURT:

“BAYRAMDA KURALLARA RİAYET EDELİM”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ:

“SİZLER BİZİM DUA KAYNAĞIMIZSINIZ”

BAŞKAN ALİ YAVUZ

“KAYSERİ’DE İLK ‘ŞEHİT VE GAZİ BİRİMİ’ TALAS’TA”

BAYRAM SABAHINA

BEYAZ ÖRTÜ İLE UYANDILAR

KAYSERİ’DE BAYRAMDA ŞEHİTLER UNUTULMADI

ŞEHİT ANNESİ HAYRİYE ERASLAN: “3 AYDAN SONRA OĞLUMA KAVUŞTUM”

KORONA VİRÜS KEFEN SATIŞLARINDA ARTIŞA SEBEP OLDU

BU SÜREÇTE VATANDAŞLAR KENDİ KEFENLERİNİ KENDİLERİ ALMAYA BAŞLADI”

MELİKGAZİ BELEİDYESİ İŞÇİLERİ’NE

ÇİFTE BAYRAM SEVİNCİ

TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ

GIDA DENETİMLERİNE HIZ KESMEDEN DEVAM ETTİ

BURUK AREFE

ÇARŞILAR VE MEYDANLAR BOŞ KALDI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ BİLİM SANAT MERKEZİ İNŞAATINI GEZDİ

Bilim Sanat Merkezleri yetenekli, IQ’su yüksek öğrencilerin heba olmaması için çok önemli

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN GESİ KAVŞAĞINA NEŞTER

BÜYÜKKILIÇ, SİNYALİZASYONU DA KAPSAYAN ÇALIŞMALARI YERİNDE TAKİP ETTİ

İL MÜFTÜSÜ PROF. DR. ŞAHİN GÜVEN:

“BİRLİK VE BERABERLİĞE EKMEK VE SUDAN DAHA MUHTACIZ”

MELİKGAZİ İLÇESİ’NİN 40 MEZARLIĞINDA DUA EDİLDİ

Melikgazi Belediyesi ve İlçe Müftülüğünce Arife Günü, ilçede bulunan 40 mezarlıkta Kuran-ı Kerim tilavetinde bulunularak cümle geçmişlerimizin ruhu için dualar edildi.

KAYSERİSPOR’DAN MALATYASPOR'A GEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Hes Kablo Kayserispor Kulübü, BTC Türk Yeni Malatyaspor'a geçmiş olsun mesajı yayınladı.

Anahtar Kelimeler: MOBİLYANIN BAŞKENTİ

MOBİLYANIN BAŞKENTİ

TÜRKİYE´NİN EN BÜYÜK MOBİLYA ÜRETİCİSİ OLAN KAYSERİ´DE 8.FUAR AÇILDI

8. Kayseri Mobilya Fuarı, Organize Sanayi Bölgesi TÜYAP Uluslar arası Fuar ve Kongre Merkezinde açıldı. Açılışta konuşan Vali Şehmus Günaydın, ?Bizler mobilya sektöründe ülkemizin en önemli marka şehriyiz. Bugün hedefleri ortaya koymak çok güzel ama hedefleri gerçekleştirmek için çok daha fazla çalışmak zorundayız? dedi.

8. Kayseri Mobilya Fuarı, Organize Sanayi Bölgesi TÜYAP Uluslar arası Fuar ve Kongre Merkezinde açıldı. Açılışa Vali Şehmus Günaydın, MHP Milletvekili Baki Ersoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk,  AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Rıza Ercan, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Tahir Nursaçan, Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, Boydak Holding ceo´su Alpaslan Baki Ertekin, ilçe belediye başkanları STK ve esnaf odaları temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, Kayseri denilince en önemli sektörlerden birisi olan mobilyanın en büyük buluşmasını gerçekleştiriyoruz.? Diyerek şunları kaydetti. ?Biraz sonra fuar alanını ziyaret ettiğinizde sizlerde şunlara şahitlik edeceksiniz. Ülkemizde uluslar arası alanda düzenlenen fuarlardan nitelik açısından hiçbir farkı olmayan hatta artıları olan fuarın açılışını yapacağız. Tek bir eksikle, her zaman yaptığımız işte bir eksiklik göreceğiz ki bunu da tamamlayıp daha ileriye taşıyalım. Bugün katılımcısı açısından ulusal yurt dışından gelen yabancı ziyaretçileriyle de uluslar arası nitelikteki fuarı açıyoruz. Ama Allah nasip ederse ileriki yıllarda ikinci holümüzün de açılması sonrasında katılımcısı bakımından ziyaretçisi bakımından da uluslar arası iddiada Kayseri´ye yakışır fuarlara da ev sahipliği yapacağız. ?

Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Genel Başkanı Ali Rıza Ercan ise konuşmasında şunları ifade etti. ?İhracat ve ithalat rejiminin mükemmel olduğu, esnafın, sanayinin, tüccarın önünün açıldığı, desteklendiği girdi maliyetlerinin düşük olabilmesi için başta elektrik ve enerji kaynaklarının ucuz olduğu bir sistemin oluşmasıyla birlikte 2018 yılı itibariyle Türkiye Cumhuriyetinin mobilya ihracatı metal dâhil 2,7 milyar dolar. Ben iddia ediyorum ki kısa vade de bu rakam 10 milyar dolar, uzun vade de 20 milyar dolar olacaktır ve olmalıdır.?

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ise mobilya sektöründeki 2,5 milyar dolarlık ihracat rakamını daha yukarılara çekmeleri gerektiğinin altını çizerek şöyle konuştu. ?Günümüzde tüm sektörlerde yaşanan gelişmeler rekabetin yoğun olarak yaşandığı ortamları doğurmuştur. Bugün sadece kaliteli malı üretip pazara sürmek, başarı için yeterli değildir. Fuarlar, üreticilerle müşterileri buluşturan önemli bir köprüdür. Görsellik günümüz dünyasında giderek önemi artan bir olgudur. Türkiye ekonomisi için fuarcılık ve mobilya sektörleri çok büyük önem taşımaktadır. Mobilya sürekli bir pazar arayışı ve girişimci yapısı sayesinde son on yılda yaptığı ihracat atağıyla dünya sıralamasında on üçüncü sırada yer almıştır. Verilere göre Türkiye mobilya sektöründeki ihracatı 2,5 milyar dolar civarındadır. İnşallah hep birlikte bu rakamı çok daha yukarılara çekeceğiz.?

Kayseri mobilyanın başkentidir. Kayseri´nin girişine mobilyanın başkenti yazdıracağımı belirtmek istiyorum diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç  ise sözlerini şöyle sürdürdü. ?Ayrıca Kayseri genlerimize işlemiş olan ticaretin ve endüstrinin de merkezi. Bu şehre bir çivi çakan, emeği geçen katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Kayseri´nin bundan sonra turizmle anılır hale gelmesini sağlamak aslı vazifemiz olacak. Erciyes´e yaptığımız Yüksek irtifa Kamp Merkezi ile Kayseri sporun da merkezi olacak. Turizmin merkezi olmak için gerekli çalışmaları birer birer hayata geçiriyoruz. Her attığımız adıma sahip çıkan Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsında bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Bizleri dinliyor ve destek oluyorlar.?

MHP Milletvekili Baki Ersoy ise tarihe tanıklık ettiklerini söyleyerek şunları belirtti. ?Bugün bu tarihi güne tanıklık etmekten çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Az önce TÜYAP Genel Müdürümüz çok önemli ifade kullandı. Dedi ki; Çadır fuarcılığından modern fuarcılığa bir geçiş yapılıyor. Bugün Kayserimizde biz buna tanıklık ediyoruz.  Kayseri gerçekten kendisini aşmış durumdadır. Kayseri mobilyanın başkenti haline gelmiştir. Bu fuarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. ?

Son olarak konuşan Vali Şehmus Günaydın ise, Bizler mobilya sektöründe ülkemizin en önemli marka şehriyiz. Bugün hedefleri ortaya koymak çok güzel ama hedefleri gerçekleştirmek için çok daha fazla çalışmak zorundayız, diyerek sözlerini şöyle sürdürdü.  ?Bizler mobilya sektöründe ülkemizin en önemli şehriyiz, marka şehriyiz. Ama bu başarı bizleri rehavete sürüklemesin. Dünya da her gün rekabet daha acımasız bir şekilde devam ediyor. Dünya da rekabet çok küçük karlarla devam ediyor. Bizim bu rekabette var olmamız ayakta kalmamız ve ileriye doğru kararlı bir şekilde yürüyebilmemiz için yeniliğe açık olmamız gerekiyor. Araştırma ve geliştirme faaliyetlerini de yoğunlaşmamız lazım. Ürünlerimizi çeşitlendireceğiz yeni yeni ürünler ortaya koyacağız ki dünyayla rekabet edebilelim. Ortaya konan hedeflere ulaşalım.  Bugün hedefleri ortaya koymak çok güzel ama hedefleri gerçekleştirmek için çok daha fazla çalışmak zorundayız. ?

Konuşmaların ardından 8. Kayseri Mobilya Fuarının açılış kurdelesi kesildi. Katılımcılar daha sonra mobilya fuarını gezerek bilgi aldılar.

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ