KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

MELİKGAZİ'NİN TARİHİ ANİMASYONLARI İLGİYLE İZLENİYOR

GAZİ OSMAN PAŞA VE SELEHADDİN EYYUBİ'NİN HAYATI SOSYAL MEDYA TAKİPÇİLERİNE SUNULDU

ÇETİN AGAŞE, KİTABINI TANITTI

'KATLİAM ÇOCUKLARI' KİTABINI KAMUOYUNA TANITILTI

MOBİLYA ATÖLYESİNDE TOMARZA’YA TÜRKÜ YAZDI

Söz ve müziğini İbrahim Sarıduman’ın yaptığı parçayı Tomarzalı tanımış müzisyen Cengiz Kapucu düzenleyerek okudu

3. KADI BURHANEDDİN ŞİİR YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI

İLK 100’E GİREN ŞİİRLER, SEÇİCİ KURUL TARAFINDAN OYLANDI

TALAS MUSİKİ CEMİYETİ KULAKLARIN PASINI SİLDİ

CANLI YAYINLA ON BİNLERE ULAŞTI

KAYSERİ'DE SAĞLIK ÇALIŞANLARI 'SAĞLIK' İÇİN ÇALDI

'UZUN İNCE BİR YOLDAYIM' TÜRKÜSÜNÜ SESLENDİRDİLER

EN ANLAMLI YARIŞMANIN ÖDÜL TÖRENİ İLE KAYMEK KARMA SERGİSİ AÇILIŞI YAPILDI

“ALLAH BU MİLLETE BİR DAHA BİR MARŞ YAZDIRMASIN”

GESİ BAĞLARI'NIN "KUŞ KÖŞKLERİ" TURİZME KAZANDIRILACAK

Kayseri'nin türkülere konu olan, bağlarıyla ünlü Gesi bölgesinde 250 civarındaki güvercinliklerin bir bölümü, Melikgazi Belediyesince restore edilecek

BÜYÜKŞEHİR’İN DERGİSİ ‘ŞEHİR’ 38’İNCİ SAYIYA ULAŞTI

KİTAP GİBİ DERGİ

MELİKGAZİ'NİN TARİHİ ANİMASYONLAR SERİSİNDE BU HAFTA İBNİ SİNA VE ITRİ ANLATILDI

“GEÇMİŞİMİZİ ANLARSAK GELECEĞİMİZİ DOĞRU VE GÜZEL PLANLAYABİLİRİZ”

KÜLTEPE'DE BAKIR-TAŞ (KALKOLİTİK) DEVRİ'NE AİT KALINTILARA ULAŞILDI

KÜLTEPE'DE MEZOPOTAMYA’DAKİ EN BÜYÜK İDOL GRUBU BULUNDU

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ŞİİR SESLENDİRME YARIŞMASI SONUÇLANDI

TOPLAM BİN 15 ÖĞRENCİ KATILDI

DÖRTAYAK TÜRBESİ ASLINA UYGUN RESTORE EDİLDİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİ, YOK OLMAYA YÜZ TUTAN TARİHİ YAPILARA SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR

GESİ’NİN TARİHİ GÜVERCİNLİKLERİ GÜN YÜZÜNE ÇIKACAK

Palancıoğlu: "Melikgazi’nin neresine baksanız tarihi yapıları yer alıyor”

TALAS BELEDİYESİ’NDEN SARIKAMIŞ’A ‘SON YOLCULUK’

BAŞKAN YALÇIN PROVAYI İZLEDİ

‘SARIKAMIŞ’ OYUNU KAYSERİ DEVLET TİYATROSU’NDA

22 OCAK CUMA SAAT 18:00’DA KAYSERİ DEVLET TİYATROSU SAHNESİ’NDE SERGİLENECEK

Gürkan Ofis Mobilyaları

MİLLİ ŞAİRİMİZ AKİF’İN ŞİİRLERİNE BİNLERCE ÖĞRENCİ SES VERDİ

ŞİİR OKUMA YARIŞMASI’NA BİN 15 ÖĞRENCİ KATILDI

Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYMEK A.Ş. tarafından düzenlenen ‘Asım’ın Nesli, Akif’in Şiirlerine Ses Veriyor’ Şiir Okuma Yarışması’na 777 ortaokul öğrencisi, 238 lise öğrencisi olmak üzere toplam bin 15 öğrenci katıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren KAYMEK Gençlik Merkezleri, öğrencilerin akademik gelişimlerini desteklemek ve başarılarını artırmak için onlara akademik derslerin yanı sıra etütler, soru çözümleri, deneme sınavları, kulüp faaliyetleri, farkındalık projeleri, seminerler, sosyal ve sanatsal etkinlikler ile milletimizin geleceği olan gençlerimizin eğitim sürecine katkı sağlıyor. KAYMEK Gençlik Merkezleri değerler eğitimi ile de yardımsever, fedakâr, cömert, adaletli, dürüst, sorumluluk sahibi, özgüvenli, sabırlı, millî ve manevi değerlerine bağlı bireyler olmaları için gençlerin hayatlarına yön verirken, kovid-19 tedbirleri kapsamında KAYMEK UZEM uzaktan eğitim ile hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Bu zorlu süreçte kültürel ve sanatsal etkinliklerden faydalanabilmeleri ve gençlerin bu alandaki eksikliklerinin de giderilmesi için 27 Aralık Mehmet Akif Ersoy’un vefatının yıldönümü vesilesiyle düzenlenen anma etkinlikleri kapsamında KAYMEK Gençlik Merkezleri, “Asım’ın Nesli, Akif’in Şiirlerine Ses Veriyor” adlı Şiir Okuma yarışması düzenledi. 27 Aralık 2020 – 10 Ocak 2021 tarihleri arasında www.kaymekyarisma.com internet sitesi üzerinden kentte öğretim gören ortaokul ve lise öğrencileri yarışmaya katılım sağladı. Bu anlamda 777 ortaokul öğrencisi,238 lise öğrencisi olmak üzere toplamda bin 15 öğrenci yarışmaya katıldı.

Yeni nesillere Mehmet Akif Ersoy’u tanıtmak ve onun şiirlerini sevdirmek, Mehmet Akif Ersoy’un işaret ettiği Asım’ın neslinin özümsenmesini sağlayarak gençlerin vatanına, milletine ve devletine bağlı bireyler olmalarına öncülük etmek, onların şiir sanatına ilgi duyarak dili sanatsal işleve uygun kullanabilmelerini sağlamak için düzenlenen yarışmada her biri mana denizdeki inci olan Akif’in şiirleriyle yeniden buluştular.

Ortaokul ve lise düzeyinde olmak üzere iki kategoride yapılan yarışma için edebiyat öğretmenleri, iletişim eğitmenleri, şair- yazar, şiir yorumcusu ve yöneticilerden oluşan seçici kurul (jüri üyeleri) 13 Ocak 2021 Çarşamba günü itibariyle değerlendirmeye başladı. Ortaokul ve lise kategorisinde ayrı ayrı birinci olanlara laptop (ekran boyutu 15"), ikinci olanlara tablet (ekran boyutu 10"), üçüncü olanlara tablet (ekran boyutu 7") ve kategorilerinde dördüncü, beşinci ve altıncı olan yarışmacıya mansiyon ödülü olarak 500 TL değerinde kitap seti ve kaynak kitap hediye edilecek.

Titizlikle yürütülen değerlendirmeler sonucu dereceye giren öğrenciler resmi sosyal medya hesaplarından ve basın yoluyla duyurulacak, ardından ödül töreni tertip edilecek.

Gençlerin geleceğine imza atan KAYMEK Gençlik Merkezleri çocukların ve gençlerin her alanda şuurlu olmaları adına bu ve benzer etkinlikleri gerçekleştirmeye devam edecek.