KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

“OKULLARIN AÇILMASI PLANLANDIĞI GİBİ”

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ EKİNCİ AÇIKLADI

BÜNYAN MYO 130 YENİ ÖĞRENCİ ALACAK

ALTUN: ÖĞRENCİLER KADAR HEYECANLIYIZ

NNYÜ’DE TANITIM GÜNLERİ DÜZENLENDİ

ÜNİVERSİTE ADAYLARI İÇİN DANIŞMANLIK

KAYÜ’DEN ÜNİVERSİTE ADAYLARINA ÇAĞRI

YKS TERCİHLERİNDE YÜZDE 100 DOLULUK BEKLENİLİYOR

BÜYÜKŞEHİR ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMIYOR

TERCİH MARATONUNDA REHBERLİK HİZMETİ

EĞİTİM BİR-SEN'DEN OKULLARDA "TEMİZLİK" UYARISI

GECİKME OKULLARDA TEMİZLİK VE PANDEMİ ÖNLEMLERİNİ SEKTEYE UĞRATIR

KAYÜ, YÖK SANAL FUARINDA

ÜNİVERSİTENİ KEŞFET

KAYSO BAŞARILI ÖĞRENCİYİ ÖDÜLLENDİRDİ

ÖĞRENCİLERİMİZ REKOR KIRIYOR

ŞEKER’DEN EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

50 ÇOCUĞA ÜCRETSİZ EĞİTİM

NNYÜ’DE GENEL KURUL TAMAM

KAYSERİ YÜKSEKÖĞRENİM VE YARDIM VAKFI GENEL KURULU YAPILDI

MESLEK OKULLARI İÇİN ODALARDAN ORTAK AÇIKLAMA

LGS TERCİHLERİNDE MESLEK OKULLARINI SEÇİN

‘GLOBAL ENGLISH HOUSE’ AÇILDI

YALÇIN: EĞİTİM EN BÜYÜK YATIRIM

SABUNCUOĞLU’NA ‘ALTIN PERFORMANS’ ÖDÜLÜ

AGÜ, ÖĞRENCİ MEMNUNİYETİNDE YİNE TÜRKİYE 1’İNCİSİ OLDU

ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ’NDE MEZUNİYET SEVİNCİ

BU YIL 3. MEZUNLARINI VERDİ

BİLGENESİL OKULLARI’NDAN LGS’DE % 72’LİK YERLEŞTİRME BAŞARISI

DÖNGEL: VERDİĞİMİZ EĞİTİMİN KALİTESİNİ VE NİTELİĞİNİ GÖRMÜŞ OLDUK

ENGELSİZ EĞİTİM ÇALIŞANLARI SENDİKA ÜYELERİ GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR

BAŞKAN PARTİCİ: DAHA NİTELİKLİ İŞLERDE ÇALIŞMAK İSTİYORUZ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ EKİNCİ, LGS’Yİ DEĞERLENDİRDİ

EKİNCİ: BAŞARININ ÖLÇÜTÜ AKADEMİK SIRALAMA DEĞİLDİR

Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, LGS sınavında Kayseri’den 6 öğrencinin Türkiye birincisi olduğunu açıkladı. Ekinci, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerindeki değişiklikler ile ilgili ise, “Bu bir bayrak değişimidir. Devlete hizmet eden, millete hizmet eden değişik makamlar vardır. Bu makamlar bundan sonra da var olacaktır” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, “LGS’ye giren tüm öğrencilerimize ben teşekkür ediyorum" diyerek her sınavın olduğu gibi LGS sınavının da bir sıralaması olduğunun altını çizdi. Milli Eğitim Müdürü Ekinci, "Böyle bir sıralama yapılmak zorunda" ifadesinde bulunarak, "Bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı olarak tüm sorulara cevap veren öğrencilerimizin sayısında azalma oldu. Türkiye genelinde 181 tane tüm sorulara cevap veren öğrencimiz var. Kayseri’de de 6 öğrencimiz var. Türkiye birinciliğini paylaştılar. Özellikle şunu söyleme istiyorum. Başarının ölçütü hiçbir zaman akademik sıralamalar değildir. Gerçek başarı hayatta öğrencilerimizin çocuklarımızın mutlu olabilecekleri severek yapacakları meslek sahibi olmaları. Ailelerine ve ülkelerine faydalı olabilecek bir gelecek kurabilmeleridir gerçek başarı" diye konuştu.

"Biz büyük bir çoğunluktan gözümüzü küçük bir azınlığı hedefliyoruz. 6 birincimiz var ama 30 bine yakın öğrencimiz sınava girdi. 6 tanesi başarılı ise diğerleri başarısız mı? Şunu çok net olarak ifade ediyorum bizim tüm öğrencilerimiz başarılıdır" diyen Ekinci, "Bu 6 öğrencimizi akademik olarak tebrik ediyorum. Büyük bir aşarı ancak diğer öğrencilerimizi de bu manada unutmamak gerekiyor. Ailelere seslenmek istiyorum; çocuklarımız bizim her şeyimiz. Her ailenin çocuğu da o ailenin gönlünde birincidir. Biz çocuklarımızı mutlu bir geleceğe yöneltmek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. İnşallah bu çocuklarımızla da başarı hikayelerini anlatacak şekilde bir araya geleceğiz. Çocuklarımızı ben de tanımak istiyorum. Tüm sorulara cevap vererek bu sınavdan çıkabilmek gerçekten çok güzel bir şey" şeklinde konuştu.

Kayseri'deki İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerindeki değişikliklerin sorulması üzerine ise Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci şu ifadelerde bulundu:

"Bu bir bayrak değişimidir. Devlete hizmet eden, millete hizmet eden değişik makamlar vardır. Bu makamlar bundan sonra da var olacaktır. Bu konumlar baki olacaktır ama bu konumlarda olanlar zaman zaman değişeceklerdir. Benim şu anda benim Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptığım bu koltuk bana geçici olarak verilmiş bir emanettir. Bu herkes için geçerlidir. Önemli olan bu emanete, görev verildiği süre içinde gereğini yapabilmektir. Zaman zaman bu tür değişiklikler olabilir. Bunlar başarı ya da başarısızlık ölçütleri değildir. Bakanlığımızın takdiri ile yapılan iş ve işlemlerdir. Yapılan değerlendirmeler sonucunda yapılan iş ve işlemlerdir.

Ben bu güne kadar görev yapan tüm arkadaşlarımızın hepsine teşekkür ediyorum. Kayseri’ye, öğrencilerine ve eğitimine katkı verdiler. Kayseri’nin derdi ile dertlendiler. Bu gün itibariyle görevlerini başka arkadaşlara devrettiler. Yerlerine gelecek olan arkadaşlarımızla bayrağı daha da ileriye götürmek için hep beraber elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Görev yapan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Göreve yeni başlayacak olan arkadaşlarıma da görevlerinde başarılar diliyorum.”


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ