KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

NNYÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ İLE TED KAYSERİ KOLEJİ LİSESİ ARASINDA

İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

ERCİYES ANADOLU HOLDİNG’TEN KAYÜ’YE ATÖLYELER BİNASI DESTEĞİ

KAYÜ’YE ATÖLYELER BİNASI YAPTIRACAK

KAYÜ KÜTÜPHANESİ’NE MEHMET AKİF ERSOY’UN İSMİ VERİLDİ

REKTÖRÜMÜZ KARAMUSTAFA, “MİLLİ ŞAİRİMİZ MEHMET AKİF ERSOY’UN İSMİ KÜTÜPHANEMİZE ÇOK YAKIŞTI”

KAYÜ VE KSMMMO İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ

TEZSİZ YÜKSEK LİSANS VE EĞİTİM İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

KAYÜ’DEN SEMBOLİK MEZUNİYET TÖRENİ

İLK MEZUNLARI İÇİN SEMBOLİK DİPLOMA VE KUŞAK BAĞLAMA TÖRENİ DÜZENLEDİ

GÜRGAN LİSELİ ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

NNYÜ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ DEKANI GÜRGAN, BİLFEN LİSELERİ KARİYER GÜNLERİNDE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİ’NDE YILIN SON ONLİNE SEMİNERİ

SEMİNER İNŞAAT MÜHENDİSİ HALUK TEKİN TARAFINDAN VERİLDİ

ZİYA ÖĞRETMEN İLE EĞİTİM BULUŞMALARI'NIN 100.'SÜ KAYSERİ'DE YAPILDI

SELÇUK: GÜCÜMÜZÜ SİZ ÖĞRETMENLERİMİZDEN ALIYORUZ

ÇANDIROĞLU, "OKUL ÖNCESİNİN KIYMETİ BU SÜREÇTE DAHA İYİ ANLAŞILDI"

ÇANDIROĞLU, ÖĞRETMENLERİN SALGIN DÖNEMİNDE KARŞILAŞTIKLARI SORUNLARI DİNLEDİ

BÜYÜKŞEHİR’İN TABLETLERİ ÖĞRENCİLERE ULAŞIYOR

EĞİTİME 6,5 MİLYON LİRALIK KATKI

ERÜ VE ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ ARASINDA ‘İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ’ İMZALANDI

AR-GE VE BİRÇOK ALANDA ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLECEK

TOBB’A BAĞLI ODA/BORSA’DAN EĞİTİME TABLET DESTEĞİ

458 ADET TABLET BİLGİSAYARI İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE TESLİM EDİLDİ

AGÜ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. ÇAĞRI GÜNGÖR’E TÜRKİYE BİLİŞİM DERNEĞİ’NDEN BİLİM ÖDÜLÜ

GÜNGÖR, Prof. Dr. Aydın Köksal Bilgisayar Mühendisliği Bilim Ödülü’ne layık görüldü

ERÜ’YE TÜBA’DAN 2 ÖDÜL

“2020 YILI TÜBA ÖDÜLLERİ” SAHİPLERİNİ BULDU

SEYRANİ KAMPÜSÜNE BİR YENİ BÖLÜM DAHA

BAHÇE TARIMI PROGRAMI AÇILIYOR

JANDARMA, ÖĞRENCİLERE İNTERNET ÜZERİNDEN TRAFİK EĞİTİMİ VERDİ

33 OKULDA EĞİTİM GÖREN 1201 İLKOKUL ÖĞRENCİSİYLE BULUŞULDU

Gürkan Ofis Mobilyaları

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ EKİNCİ, LGS’Yİ DEĞERLENDİRDİ

EKİNCİ: BAŞARININ ÖLÇÜTÜ AKADEMİK SIRALAMA DEĞİLDİR

Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, LGS sınavında Kayseri’den 6 öğrencinin Türkiye birincisi olduğunu açıkladı. Ekinci, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerindeki değişiklikler ile ilgili ise, “Bu bir bayrak değişimidir. Devlete hizmet eden, millete hizmet eden değişik makamlar vardır. Bu makamlar bundan sonra da var olacaktır” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, “LGS’ye giren tüm öğrencilerimize ben teşekkür ediyorum" diyerek her sınavın olduğu gibi LGS sınavının da bir sıralaması olduğunun altını çizdi. Milli Eğitim Müdürü Ekinci, "Böyle bir sıralama yapılmak zorunda" ifadesinde bulunarak, "Bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı olarak tüm sorulara cevap veren öğrencilerimizin sayısında azalma oldu. Türkiye genelinde 181 tane tüm sorulara cevap veren öğrencimiz var. Kayseri’de de 6 öğrencimiz var. Türkiye birinciliğini paylaştılar. Özellikle şunu söyleme istiyorum. Başarının ölçütü hiçbir zaman akademik sıralamalar değildir. Gerçek başarı hayatta öğrencilerimizin çocuklarımızın mutlu olabilecekleri severek yapacakları meslek sahibi olmaları. Ailelerine ve ülkelerine faydalı olabilecek bir gelecek kurabilmeleridir gerçek başarı" diye konuştu.

"Biz büyük bir çoğunluktan gözümüzü küçük bir azınlığı hedefliyoruz. 6 birincimiz var ama 30 bine yakın öğrencimiz sınava girdi. 6 tanesi başarılı ise diğerleri başarısız mı? Şunu çok net olarak ifade ediyorum bizim tüm öğrencilerimiz başarılıdır" diyen Ekinci, "Bu 6 öğrencimizi akademik olarak tebrik ediyorum. Büyük bir aşarı ancak diğer öğrencilerimizi de bu manada unutmamak gerekiyor. Ailelere seslenmek istiyorum; çocuklarımız bizim her şeyimiz. Her ailenin çocuğu da o ailenin gönlünde birincidir. Biz çocuklarımızı mutlu bir geleceğe yöneltmek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. İnşallah bu çocuklarımızla da başarı hikayelerini anlatacak şekilde bir araya geleceğiz. Çocuklarımızı ben de tanımak istiyorum. Tüm sorulara cevap vererek bu sınavdan çıkabilmek gerçekten çok güzel bir şey" şeklinde konuştu.

Kayseri'deki İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerindeki değişikliklerin sorulması üzerine ise Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci şu ifadelerde bulundu:

"Bu bir bayrak değişimidir. Devlete hizmet eden, millete hizmet eden değişik makamlar vardır. Bu makamlar bundan sonra da var olacaktır. Bu konumlar baki olacaktır ama bu konumlarda olanlar zaman zaman değişeceklerdir. Benim şu anda benim Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptığım bu koltuk bana geçici olarak verilmiş bir emanettir. Bu herkes için geçerlidir. Önemli olan bu emanete, görev verildiği süre içinde gereğini yapabilmektir. Zaman zaman bu tür değişiklikler olabilir. Bunlar başarı ya da başarısızlık ölçütleri değildir. Bakanlığımızın takdiri ile yapılan iş ve işlemlerdir. Yapılan değerlendirmeler sonucunda yapılan iş ve işlemlerdir.

Ben bu güne kadar görev yapan tüm arkadaşlarımızın hepsine teşekkür ediyorum. Kayseri’ye, öğrencilerine ve eğitimine katkı verdiler. Kayseri’nin derdi ile dertlendiler. Bu gün itibariyle görevlerini başka arkadaşlara devrettiler. Yerlerine gelecek olan arkadaşlarımızla bayrağı daha da ileriye götürmek için hep beraber elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Görev yapan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Göreve yeni başlayacak olan arkadaşlarıma da görevlerinde başarılar diliyorum.”


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ