KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

ÖZHASEKİ'DEN AKŞENER'E TEPKİ

AK KURMAYLAR ANTALYA’DA TOPLANDI

ADIM ADIM 2023 KAYSERİ’DE

MEMLEKET PARTİSİ GENEL BAŞKANI İNCE KAYSERİ’DE

ÖZHASEKİ: “KILIÇDAROĞLU'NA HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”

BAKAN AKAR: “TÜRKİYE DE BU COĞRAFYANIN KADERİDİR"

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ BÜNYAN’DA

ÖZHASEKİ: “TERÖRLE MÜCADELEMİZ KARARLILIKLA SÜRECEK”

TAMER’DEN 'ASGARİ ÜCRET' YORUMU

AK PARTİLİ ŞEN: “SÜREKLİ TAARRUZ HALİNDE OLMALIYIZ”

ÖZHASEKİ’DEN KILIÇDAROĞLU’NA ÇAĞRI

BAŞKAN PALANCIOĞLU: “AK PARTİ 2023 YILI HEDEFLERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ”

Başkan Çopuroğlu: “Dünyada fazla örneği olmayan bir partiyiz”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ İKTİDARA GELİŞİN 19. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ UHSAŞ HEYETİ’Nİ AĞIRLADI

İNCETOPRAK’TAN ÇOPUROĞLU’NA ZİYARET

Anahtar Kelimeler: KURMAYLARI BAŞARI İSTİŞARE YAPTI
Gürkan Ofis Mobilyaları

MHP KURMAYLARI BAŞARI İÇİN İSTİŞARE YAPTI

Milliyetçi Hareket  Partisi’nin Mersin, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay ve Niğde İl Teşkilatları Kayseri İl Başkanlığı’nın ev sahipliğince bir araya gelerek partilerini ve Cumhur İttifakı’nı daha büyük başarılara taşımak adına istişare yaptılar.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin  Mersin, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay ve Niğde İl Teşkilatlarının katılımı ve Kayseri Teşkilatının ev sahipliğinde tertiplenen  'Siyasette Yeni Dönem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Stratejik Hedefler' konulu Genişletilmiş Bölge Toplantısı Erciyes Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Kayseri İl Başkanı Adanan İncetoprak açılış konuşmasında konuklarını selamlayıp, bayrağı daha yükseğe taşıyacaklarını vurguladı.

Toplantıda konuşan  MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir "Hedefi sözde Kürdistan olan projelere sessiz kalacak değiliz" ifadesini kullanıp ABD VE Nato’yu sert dille eleştirerek şunları kaydetti.  "Türkiye'nin güvenlik açığını kapatmak üzere ihtiyacımız olan silah sistemlerinin hangisini nereden tedarik edeceğimiz hususu da Amerika Birleşik Devletleri veya NATO'nun haddi ve hukuku değildir. Hazin duruma bakınız ki; başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere NATO'da müttefikimiz olduğunu iddia eden ülkeler, Türkiye'ye karşı doğrudan tehdit oluşturan terör örgütlerini açıktan desteklemekte, korumakta, kollamakta ve bölgesel iktidarsızlık ile bölünmelere sebebiyet verecek eylemlerde bulunmaktadır. Suriye'de PKK/PYD terör örgütüne verilen yoğun destek bu halin en açık örneğidir. Şimdiye kadar bu terör örgütüne sözde ordu kurdurmak üzere her türlü imkan ve destek Amerika Birleşik Devletleri tarafından verilmiştir. Ayrıca şanlı askerimiz karşısında bu terör örgütünün tutunabilmesi için Fransa'nın boş durmadığını da biliyoruz. Yine çok sayıdaki Avrupa ülkesine göre YPG/PYD/PKK kendi topraklarını savunmak için kurulmuş bir oluşumdur. Oysa aynı güruh; vahşette ölçü tanımayan DEAŞ terör örgütüne karşı sahada göğüs göğse çarpışan tek ülkenin Türkiye olduğu gerçeğine değinememek için ısrarlı çaba içerisindedir. Bununla birlikte DEAŞ'ın ortaya çıkış zamanlamasıyla PKK'nın kolu olan PYD'nin sahada kendisine yer tutmasına yönelik oluşturulan gündemin, birbirini besleyen bir süreçte ilerlediği malumdur. Her türlü vahşet görüntüsüyle Suriye ve Irak'taki yerleşim yerlerini kolaylıkla ele geçiren DEAŞ'ı; PKK/PYD karşısında neredeyse hiçbir kurşun atmadan yerleşim yerlerini bu terör örgütüne teslim edilerek kendisine gösterilen güvenli bölgelere geçişinin sağlandığı tüm çıplaklığıyla ortadadır. Bu kirli oyunun ana hedefinde bulunan ülkelerin başında hiç kuşku yok ki Türkiye gelmektedir. Bu durumun bizim nazarımızda kabul edilebilir bir yanı yoktur. Bir terör örgütünü bir başka terör örgütüyle yok edileceğine dair sergilenen maksatlı anlayışın başarıya ulaşması, bölgesel barış ve istikrara katkı sağlayabilmesi mümkün olamayacaktır. Kaldı ki Türkiye; haklı ikaz ve itirazlarını şimdiye kadar her seviyeden dile getirmiştir, getirmeye de devam etmektedir. Suriye'de PKK/PYD eliyle, toprak bütünlüğünün bozulması ve yine PKK/PYD'nin meşru bir yapı olarak algılanmasına yönelik girişimlerin tamamı bizim için açık bir milli güvenlik tehdididir. NATO üyesiyiz diye PKK/PYD terör örgütüne destek sunan ve nihai hedefi sözde Kürdistan olan projelere sessiz kalacak değiliz. Ayrıca Türkiye'nin güvenlik açığını kapatmak üzere başta uzun menzilli hava savunma sistemi olmak üzere ihtiyacımız olan silah sistemlerinin hangisinin nereden tedarik edeceğimiz hususu da Amerika Birleşik Devletleri veya NATO'nun haddi ve hukuku değildir".

Sözlerinin devamında CHP ve İYİ Parti'nin HDP'nin mecliste olması gerektiğini duyurmaya başlamasının  açık bir ihanet olduğunu da vurgulayan Özdemir şöyle konuştu. "Bugün sözde demokrasi sözcüğü kullanılarak ülkemize karşı hayata geçirilen oluşumların varlığından da haberdarız. Amerika Birleşik Devletleri merkezli olarak başlatılan Türkiye Demokrasi Projesi adlı oluşumda FETÖ'cü teröristlerin yer alması bir yana aynı şer yapılanması hayata geçirilmeden hemen önce CHP'li bazı isimlerin ABD yönetimine çağrıda bulunarak Türkiye için demokrasi vurgusu beklediklerini belirtmesi zillet çevrelerinin rezil hallerini dışa vurmuştur. Tıpkı PKK/PYD terör örgütünü destekleyen sözde batılı müttefiklerimiz gibi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da YPG/PKK'yı kendi topraklarını savunan bir oluşum olarak görmektedir. Yine güvenlik kuvvetlerimizin Suriye'den kaynaklanan terör tehdidini bertaraf etmek üzere PKK/PYD'ye yönelik düzenlediği askeri harekatların tümüne CHP'li isimler karşı çıkmıştır. Şu ibretlik duruma bakınız ki zillet çevreleri bu günlerde PKK/PYD terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP'yi aklama, kurtarma ve meşrulaştırma çabasına düşmüştür. Bir yandan PKK terör örgütüne yönelik yurt içinde ve yurt dışında başarılı askeri harekatlar sürerken ve örgüt her yönden tükenme aşamasına gelmişken hain elebaşları kafalarını inlerinden çıkarmaya dahi korkarken, örgütte çözülme tarihin yüksek seviyesine erişmişken ve Anayasa Mahkemesi'nde HDP'ye yönelik kapatılma kararı görüşülürken CHP ve İYİ Parti HDP'nin mecliste olması gerektiğini duyurmaya başlamıştır. Bu açık bir ihanettir, zilletin ta kendisidir. HDP meşru değildir, asla da olamaz. HDP'nin kapatılması vicdanın, demokrasinin, hukukun, şühedanın ahının, yetimlerin hakkının ve Türk Devleti'nin sahip olduğu değerler bütünlüğünün açık ve kesin gerekliliğidir. Şu işe bakın ki ihanet ve proje partisi olarak yola çıkan İYİ Parti bu yolda adeta kendisini parçalamakta, PKK terör örgütünün uzantısı HDP için her şeyi yapmaktadır"