KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi Kayseri’de

Büyükşehir’den miniklere “konser”

Başkan Büyükkılıç, devlet tiyatrosunda ‘Hacı Bektaş’ tiyatro oyununu izledi

Talas Musiki Cemiyeti'nde Yunus Emre anlatıldı

Akkışlalı Hanımlardan ‘Örgü Bebek’ sergisi

Talas’ta ‘kuşaklararası’ resim sergisi

Çolakbayrakdar: “Yaşayan bir kütüphane kazandıracağız”

Kayseri Büyükşehir 2021'de kültür sanatın adresi oldu

Erdemli Vadisi'nde kazı çalışmaları başlayacak

Talas'ta 2022’nin ilk Antika Pazarı

 ‘Gençlerle Kitap Sohbetleri' devam ediyor

MİLLİ ŞAİR MEHMET AKİF ERSOY ERÜ’DE ANILDI

MELİHAT GÜLSES ŞARKILARI İLE MEST ETTİ

GELENEKSEL ŞİİR YARIŞMASI SONUÇLANDI

MİMAR SİNAN MÜZESİ PANEL KONUSU OLDU

TALAS’TA KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ HIZ KESMİYOR

Gürkan Ofis Mobilyaları

METİN ŞENTÜRK KAYSERİLİLERİ COŞTURDU

Büyükşehir Belediyesince ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel düzenlenen konserde sanatçı Metin Şentürk sevenleriyle buluştu.

Merhum şair, yazar ve düşünür Sezai Karakoç anısına Kayseri 4. Kitap Fuarı’nın düzenlendiği Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleşen konsere Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ile eşi Dr. Necmiye Büyükkılıç, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.                   

Konser öncesi Kum Sanatı Sanatçısı Tarkan Köylü’nün kumdan yaptığı sanat eseri, büyük beğeni topladı. Işıklandırılmış bir masa üzerinde dev ekrana yansıtılan kum sanatında Köylü, izleyenlere muhteşem bir görsel şölen sundu.                                         

Ardından sahne alan sevilen sanatçı Metin Şentürk, birbirinden güzel parçaları ile hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.                                                 

Sanatçı Şentürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a, özel günde böylesi anlamlı bir etkinliği düzenlediği için şükranlarını sunarak şunları kaydetti  “Kalbimle, duygularımla, beynimle ve tüm sevgimle buradayım. O kadar güzel, o kadar heyecanlı ve anlamlı bir günde Sayın Memduh Başkanım, Büyükşehir Belediye Başkanım, sizinle bir araya getirdiği için kendisine tüm kalbimde teşekkür ediyorum”     

Konserin sonunda Sanatçı Şentürk’e çocuklar tarafından çiçek takdim edilirken, Vali Şehmus Günaydın, “Engel tanımayan gençlerimiz ve çocuklarımız özel bir günde aramızda bulunan Metin kardeşimize teşekkür ediyoruz. Engel tanımayan bu kahramanlarımıza, gençlerimize, çocuklarımıza her zaman destek olacağız, onların bütün ihtiyaçlarını, taleplerini başımızın üstünde diye karşılayacağız. Devletimiz, hükümetimiz tarafından, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla çok önemli düzenlemeler yapıldı, yapılmaya devam ediyor. Büyükşehir belediye başkanımız, diğer belediyelerimiz sizin için çalışıyor” diye konuştu.