KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

DKMP EKİPLERİ ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ‘EĞİTİM’ AÇIKLAMASI

ERÜ’DE FEYYAZ SELÇUK SAN ADALET MESLEK YÜKSEKOKULU’NUN TEMELİ ATILDI

DEVELİ'DE İLKÖĞRETİM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

BÜYÜKŞEHİR'DEN LEZZETİN ANAVATANINDA 'PASTIRMA' KURSU

BAŞKAN YALÇIN'DAN ÖĞRENCİLERE 'GÜNLÜK' SÜRPRİZİ

5. BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLIYOR

İLKÖĞRETİM HAFTASI’NDA OKUL ZİLİNİ VALİ GÜNAYDIN ÇALDI

TOMARZA'DA İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI

KOCASİNAN AKADEMİ'DE YENİ DÖNEM BAŞLADI

KAYSERİ'DE 'PASTIRMA DOĞRAMA VE SUNUM TEKNİKLERİ KURSU' AÇILACAK

REKTÖR PROF.DR. KARAMUSTAFA STAJYER ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

KAYSERİ'DE 308 BİN 728 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

KAYSERİ OSB ÖZEL TEKNİK KOLEJİ 2021-2022 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINI TÖRENLE AÇTI

OTOBÜS ŞOFÖRLERİNE HİZMET İÇİ EĞİTİM

BİR İLKOKUL ÖĞRENCİSİNİN ÇANTASI EN UCUZ 200 TL’YE DOLUYOR  

Gürkan Ofis Mobilyaları

?MESLEKİ EĞİTİM YOLUYLA ENGELSİZ HAYATA´ PROJESİ´NDE EL EMEKLERİ SERGİLENDİ

Bünyan Belediyesi tarafından koordine edilen ?Mesleki Eğitim Yoluyla Engelsiz Hayata´ Projesi kapsamında eğitim alan 84 kursiyer, hazırladıkları ürünleri sergiledi.

Bünyan Belediyesi tarafından koordine edilen ?Mesleki Eğitim Yoluyla Engelsiz Hayata´ Projesi kapsamında eğitim alan 84 kursiyer, hazırladıkları ürünleri sergiledi.

Bünyan Belediyesi tarafından yürütülen ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi tarafından desteklenen ?Mesleki Eğitim Yoluyla Engelsiz Hayata´ Projesi´nin sergi ve kapanış toplantısı gerçekleştirildi.

Bir otelde açılan sergi öncesinde açıklamalarda bulunan Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, belediye olarak bir ilk gerçekleştirdiklerini söyledi. Gülcüoğlu, ?Bu projede engelli kardeşlerimizi evlerinden alarak, bunların sosyal ve iktisadi yaşama daha sıkı tutunabilmeleri adına projemizi gerçekleştirdik. Projenin çıktıları hepimizin gözü önündedir. Tüm katılımcılarımıza, paydaşlarımıza ve bu hizmetin verilmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bünyan Belediyesi olarak bir ilkin gerçekleştirildiğini ve bu ilkin gerçekleştirilmesinde emeği geçen engelli kardeşlerimizin proje bitiminde bu projenin yeniden uzatılması, yeniden hayata geçirilmesi ile ilgili yoğun bir ısrarları var. İnşallah önümüzdeki dönemde yeni projeler ile bu arkadaşlarımızı entegrasyonunu temin ettiğimiz bu şeklin daha da güçlendirilmesi adına bir takım projelerin de geleceğini buradan müjdelemek istiyorum? ifadelerini kullandı.

Proje kapsamında kurslara katılan Hüseyin Şengül ise, ?Bu projeye katılarak arkadaşlarımızla beraber ?Biz de varız´ demek istedik. Elimizden geldiği kadar desen çizdik. Halı dokumasını bilmiyorduk, dokumayı öğrendik. Hayata bakış açımız daha farklı oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz? dedi.

13 ay süren kurslara katılan 84 kursiyere günlük 35 TL cep harçlığı verildi ve servis ile yemek imkanı sunuldu.