KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULAŞIM A.Ş.

DÜNYAYA AÇILDI

MELİKGAZİ’DE PANDEMİ KISITLAMASINDA

KÜLTÜR HİZMETİNE DEVAM EDİLDİ

BAŞKAN YALÇIN

“EĞİTİMLER, HİZMET KALİTESİNİ ARTIRIYOR”

KOCASİNAN’IN

YUNUS EMRE KONUTLARI'NDA MUTLU SON

HAVUÇ  DEYİP GEÇMEYİN  !

KANSERİ  ÖNLEYİP, YAŞLANMAYI YAVAŞLATIYOR…

METEOROLOJİ DUYURDU

KAR YAĞIŞI DEVAM EDECEK

ERCİYES'TE PİSTLER

KAYAKSEVERLERLE DOLDU

KAYSERİLİ 93 YAŞINDAKİ ŞERİFE NİNE’DEN

AŞI OLUN ÇAĞIRISI

KAYSERİ POLİSİ'NDEN

HAYVANLARA YEM DESTEĞİ

ÖZHASEKİ: KENTSEL DÖNÜŞÜM BİR ZORUNLULUKTUR

“2000 öncesinde yapılmış 3, 4, 5 katlı evlerde oturan kardeşlerimizin mutlaka bu binaların depremselliğini kontrol ettirmesi lazım”

KOCASİNAN BELEDİYESİ 336 KİŞİYİ EV SAHİBİ YAPTI

YUNUS EMRE KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUTLARI 1. ETAP KURA ÇEKİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARAÇ MUAYENESİ YAPTIRCAK VATANDAŞLARA İZİN

ARAÇ MUAYENESİ İÇİN RANDEVU ALAN VATANDAŞLAR İZİNLİ OLACAK

ERCİYES YERLİ VE YABANCI TURİSTLERE AÇIK

CINGI:"YAĞAN KAR İLE BERABER EKSTREM PİSTLERİMİZİ DE AÇACAĞIZ"

MELİKGAZİ BELEDİYESİ 'NDEN "KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI" EĞİTİMİ

Palancıoğlu, "Online olarak telefonferans üzerinden düzenlenen eğitim programında müdürlerimiz kanun hakkında bilgi edindi.”

OSB YÖNETİM KURULU’NDAN ‘SAVURGANLIK’ İDDİALARINA SAVUNMA

“VERİLEN HABER GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

BELLONA SANDALYE VE YATAK FABRİKASI AÇTI

GÜLAL: HOLDİNGİMİZ AKTİF OLARAK YÜZDE 90 SEVİYESİNDE BÜYÜDÜ

Anahtar Kelimeler: MEMDUH BAŞKANLA NEŞELİ
Gürkan Ofis Mobilyaları

MEMDUH BAŞKANLA NEŞELİ BİR GÜN

ÇOCUKLAR GİBİ ŞENDİ

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 18 yaş altındaki gençlerin 6 saatlik sokağa çıkma izninde, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.’nin ‘Sokakta Şenlik Var’ etkinliğinde çocuklar ve gençlerle neşeli bir gün geçirdi.

Covid-19 salgını süresinde sokağa çıkma yasağı 6 saatliğine kaldırılan 18 yaş altı gençler ve çocuklar sokağa çıkmanın keyfini çıkardı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Spor A.Ş. çocuk ve gençlerin gönüllerince eğlenebilmesi amacıyla İnönü Parkı’nda “Sokakta Şenlik Var” adıyla bir etkinlik düzenledi. Çocuk ve gençlerin mutluluklarını paylaşmak isteyen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da etkinliğe katıldı. Sosyal mesafeye sürekli dikkat eden ve gençleri de bu konuda sık sık uyaran Başkan Büyükkılıç, maske, mesafe ve temizlik konusunda ne kadar hassasiyetle davranılması gerektiğini gençlere bir kez daha anlattı ve maskesi olmayan çocuklara maske takarak örnek oldu.

ÇOCUKLAR GİBİ ŞENDİ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.’nin hazırladığı etkinlikte çocuklar için ip atlama, köşe kapmaca, taş üstüne taş, top oyunları gibi birbirinden farklı oyunlar yer aldı. Müzik eşliğinde oynanan oyunlara Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da neşesi ve bitmek bilmeyen enerjisiyle katıldı. Başkan Büyükkılıç, önce çocuklarla köşe kapmaca oyununu keyifle oynadı. Daha sonra da çocuklarla ip atlayan Başkan Büyükkılıç, çocuklar için mutluluk kaynağı oldu. Başkan Büyükkılıç, ip atlarken herkese alkış tuttu. Çocuklarla topta oynayan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri’de yaşlısının arkasında, gencinin de yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. 7’den 70’e her yaş grubuna hitap edebilen Başkan Büyükkılıç, etkinlikte en az çocuklar kadar eğlendi.

MİNİKLERİN BAŞKAN SEVGİSİ

Etkinlikte, tüm çocuklarla tek tek ilgilenmeye gayret gösteren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ‘başkanım, başkanım’ diye seslenen bazı miniklerin sesine kulak vererek, miniklerle sohbet etti. Ayrıca topu olmayan çocuklara da top hediye eden Başkan Büyükkılıç, miniklerin kalbinde adeta taht kurdu.

Çocukların sokakları ve parkları çok özlediğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, “Yavrularımız sokakları özlemiş, parklarımızı özlemiş, aileleriyle birlikte mevzuata uygun olarak dışarıya çıkmış olan canlarımıza, bir bakıma hem etkinlik yapmak hem onların gönlünü hoş tutmak, şehrimize sahip çıkmak anlayışı içerisinde onlarla buluştuk, eşlik ettik ve bazen oyunlarına da katıldık. Görüldüğü gibi İnönü Parkı’mızda yavrularımız eğleniyorlar, keyif alıyorlar bizlerde seviniyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Çarşamba ve Cuma günlerini evlatlarımıza ayırdı onları çok seviyor. Onlarda kurallara uyuyor, maskelerini takıyorlar. Mesafeye uyuyorlar, temizliği ihmal etmiyorlar” dedi.

SOSYAL MESAFELİ FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Yeni normal hayatta tedbirlere dikkat edilmesinin önemini sürekli vurgulayan Başkan Büyükkılıç, fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşlarla sosyal mesafeyi koruyarak fotoğraf çekindi. Sürekli gündeme getirdiği ‘MMT’yi bir kez daha dile getiren Başkan Büyükkılıç, “Demek ki Maske, Mesafe, Temizlik bunları sağladığımızda herhangi bir sorun yok. İnşallah bu dönemde geçecek. Yavrularımızın gözlerinden öpüyor, sağlıklı, mutlu nice günler, yıllar, ömürler niyaz ediyoruz” diye konuştu.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ