KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

PROTOKOLDEN RECEP MAMUR’A ÖVGÜ

RECEP MAMUR CAMİ AÇILDI

BÜYÜKKILIÇ, MİLLET BAHÇESİ REİS’İN ADINI TAŞIYACAK

BÜYÜKKILIÇ, MİLLET BAHÇESİ İLE İLGİLİ OLARAK ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

VALİ GÜNAYDIN’DAN MUHTARLARA PANDEMİ MESAJI

HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

BÜYÜKKILIÇ, İL PANDEMİ KURULU TOPLANTISINA KATILDI

BAKAN SOYLU VE KOCA’YA GÖRÜŞ BİLDİRDİ

MESLEK EĞİTİM KURSLARINA BÜYÜK İLGİ

KOCASİNANLI KADINLAR MESLEK SAHİBİ OLUYOR

HEMŞEHRİLERİMİZİN GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞIYORUZ

KALKAN, EĞİTİMİN ERTELENMESİ KARARINI YORUMLADI

COVİD-19 GÖLGESİNDE RİSK ARTAR

ERÜ ÖĞRENCİLERİNİN TEKNOFEST BAŞARISI

ORTA İRTİFA’DA EN YÜKSEK PUANI ALDILAR

270 GRAM TOZ ESRARLA YAKALANDI

ÜZERİNDEN TOZ ESRAR ÇIKAN ŞAHIS GÖZALTINA ALINDI

BALKONDA ÇIKAN YANGINDA DUMAN ZEHİRLEDİ

2 KİŞİ TEDAVİ ALTINA ALINDI

ARAZİ TARTIŞMASI KAVGAYLA BİTTİ

ANLAŞMAZLIKTA 2 KİŞİ YARALANDI

ESNAFA GURBETÇİ DOPİNGİ

800 YILLIK KAPALI ÇARŞIDA ESNAFIN YÜZÜ, GURBETÇİLERLE GÜLDÜ

HACILAR BELEDİYESİ ARAÇ FİLOSU ARTIK DAHA GÜÇLÜ

ÖZDOĞAN, “EKSKAVATÖR İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN”

BÜYÜKKILIÇ’TAN “19. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ” MESAJI

TÜRKİYE SEVDALISIYIZ

BEYDEĞİRMENİ’NE TALEP TOPLANACAK

BÜYÜKKILIÇ, 3. GRUP TALEP TOPLAMAYA 14 AĞUSTOS’TA BAŞLANACAĞINI AÇIKLADI

PALANCIOĞLU, 500 GÜNLÜK ÇALIŞMASINI ÖZETLEDİ

DOLU DOLU 500 GÜN

Anahtar Kelimeler: MELMEK KURSİYERLERİ

MELMEK KURSİYERLERİ´NİN

EL EMEĞİ GÖZ NURU ESERLERİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI?

Kısa adı MELMEK olan Melikgazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları´nı başarı ile tamamlayan 3 bin 250 kursiyerin 15 branşta 30 usta öğretici ile hazırladığı 723 el emeği göz nuru eser, Melikgazi Belediyesi Fuaye Alanında açılan sergi ile ilimiz sakinlerinin beğenisine sunuldu?

Melikgazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları´nı başarı ile tamamlayan 3 bin 250 kursiyerin 15 branşta 30 usta öğretici ile hazırladığı 723 el emeği göz nuru eserin görücüye çıktığı serginin açılışına Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Memduh Büyükkılıç ve eşi, Melikgazi Kaymakamı Erkara Yırık ve Eşi, Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Talas Belediye Başkanı ve Melikgazi Belediye Başkan Adayı Mustafa Palancıoğlu, Halk Eğitim Müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Daire Müdürleri, muhtarlar ve çok sayıda ilçe sakini iştirak etti?

Mel-Mek Kursiyerleri tarafından yapılan ve 723 eserden oluşan serginin bir hafta süre ile açık kalacağını hatırlatan Başkan Dr. Büyükkılıç ?Melikgazi Belediyesi olarak sosyal belediyecilik ilkeleri çerçevesinde kültürel ve sanatsal çalışmalara büyük önem veriyoruz. Bu açıdan 15 tesis, 5 kurs merkezinde 2018-2019 eğitim öğretim döneminde 9 bin civarında kursiyerlerimiz 115 ayrı branşta kurs almaktadır. Kursiyerimizin hem el becerisini geliştirmek, kabiliyetini ortaya çıkarabilmek hem de geçmişten gelen değerlerimizi geleceğe aktarabilmek adına geleneksel Türk el sanatlarımızın kaybolmasının önüne geçmek bizim önceliklerimiz arasındadır. Emek veren eğitimcilerimize, idarecilerimize ve bizlere güvenip bu kurslara geldiğiniz için çok teşekkür ederim" değerlendirmesinde bulundu?

Talas Belediye Başkanı ve Melikgazi Belediye Başkan Adayı Mustafa Palancıoğlu´da ? Memduh Başkan bizim rehberimiz. Onun Melikgazi´de bırakacağı noktadaki çıtayı daha yukarılara çıkartmak için gayret göstereceğiz. Ev hanımları ve çocuklara yönelik Talas da yaptığımız hizmetleri Melikgazi´de artırarak devam ettireceğiz. Emeği geçen hanım kardeşlerime ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.? İfadesini kullandı?

Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu´ da yaptığı değerlendirmede ? MEL-MEK 16 bine yakın kursiyer ile Melikgazi ?de yaşayan her 40 kişiden birine dokunmuş oluyor. Bu muhteşem bir sayı. Hanım kardeşlerimizin faaliyetlerde bulunmalarını sağlayan vakitlerini boşa geçmeyerek, üreterek örf ve ananelerimiz yaptıkları bu güzel eserlerde yansıtan öğretmenlerimiz ve kursiyerlerimizi tebrik ediyor, bereket dolu nice sergileri hep birlikte açmayı Rabbim nasip etsin diye dua ve temennide bulunuyorum? diye konuştu?

Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık ise bu tür çalışmaların çok önemli olduğunu vurgulayarak ?Bu çalışma bir bakıma kültürün ve sanatın gelecek kuşaklara aktırılması için bir değerler bütünüdür. Emeği geçenleri tebrik ediyorum? dedi.

Sergi açılışında Abdulgani Özkan tarafından Başkan Büyükkılıç´a Kur´an-ı Kerim hediye edildi. Başkan Memduh Büyükkılıç ve açılışa katılan davetliler hep birlikte sergiyi gezerek eserleri tek tek incelendiler.Sergi 18 Ocak Cuma gününe kadar açık kalacak.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ