KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ÖZHASEKİ, EDİRNE KEŞAN’DA

"CHP BİR TARAFINI İYİ PARTİ'YE YASLIYOR, BİR TARAFINI HDP'YE YASLIYOR"

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN 40 BİN LİRALIK MEZARLIK TEPKİSİ

“FAKİRİN YAŞAMA DA ÖLMEYE DE HAKKI YOK”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN DOĞALGAZ KONUSUNA DİKKAT ÇEKTİ

“SARIZ VE PINARBAŞI’NIN DOĞALGAZ İLE TANIŞMASI ALLAH’A KALDI”

CHP’Lİ VEKİL ARIK UCUZ ELMA KUYRUĞUNDAKİ VATANDAŞLARLA KONUŞTU

“BU KUYRUK YOKLUK KUYRUĞU”

CHP YÖNETİMİ PAZAR YERLERİNİ GEZEREK VATANDAŞIN DERTLERİNİ DİNLEDİ

“PAZAR ESNAFININ TEZGÂHLARI ÜRÜN DOLU VATANDAŞIN PAZAR ARABASI, TORBALARI BOŞ”

İYİ PARTİ’YE 162 KİŞİLİK TOPLU KATILIM

İYİ PARTİ’DE ÜYE KAYDI ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARIK KAYSERİ’DE YAŞANAN İNTİHAR OLAYLARINA DİKKAT ÇEKTİ

“EKONOMİK KRİZ İNSANLARI ÖLÜME SÜRÜKLÜYOR”

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK 'GELECEĞİMİZ TEHLİKE ALTINDA OLMASIN'

MHP İl teşkilatınca susuzluk ve kuraklık üzerine çekilen video sosyal medyada ilgi gördü

“NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ARI TELAFİ ETTİ, HELALLİK İSTEDİ”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın Kapadokya ve Erciyes açıklamasını hakkında, arkadaşımızın bir hatası oldu

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU KURMAYLARI İLE İSTİŞARE YAPTI

İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

ASKON’DAN SAADET PARTİSİ’NE ZİYARET

SP İL BAŞKANI COŞKUN ASKON ŞUBE YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL TAMER HACILAR BELEDİYESİ’NDE

TAMER: HACILARIN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NA TEPKİ

“KONUŞANA DEĞİL KONUŞTURANA BAK”

KAYSERİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL KARAYEL YAHYALI BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

İLÇEYİ GEZEN KARAYEL, ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

BAŞKAN ÇOPUROĞLU,

AK PARTİ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

AK PARTİ’DEN SUÇ DUYURUSU

Ak Parti İl Teşkilatı’ndan yazılı bir acıklama yapılarak 81 İl Teşkilatı olarak Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulunulduğu duyuruldu.

Anahtar Kelimeler: MELİKGAZİ’ YARIŞTI
Gürkan Ofis Mobilyaları

MELİKGAZİ’DE İKİ ADAY YARIŞTI

ERDAL DAĞ YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

İYİ Parti Melikgazi İlçe kongresi yapıldı. Kongrede konuşan İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş; iktidara yürüdüklerinin altını çizerek, “Genel başkanımızı da Cumhurbaşkanı seçip en baştan beri savunduğumuz güçlendirilmiş demokratik parlamenter sisteme geçeceğimize inanıyoruz ve bu yolda çalışıyoruz dedi.   

İYİ Parti Melikgazi Olağan İlçe Kongresi, Melikgazi Belediyesi Nikah Salonunda yapıldı. Kongreye İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, İl Başkanı Süleyman Bozkurt, ilçe başkan adayları ve partililer katıldı.

429 delegenin oy kullandığı seçimlerde mevcut ilçe başkanı Erdal Dağ ve aday Alkan Okuyucu’nun listeleri yarışırken, kongreye gelen partililer maskelerini takıp, koltuklar arasında sosyal mesafe kuralını uyguladıkları görüldü.

İYİ Parti İl Başkanı Süleyman Bozkurt yaptığı konuşmada korona virüs nedeniyle ertelenen ilçe kongrelerinin ilkinin Melikgazi İlçesinde başladığını belirtip şunları ifade etti.

“Pandemi sürecinde bir çok ilçe kongremiz ertelenmişti. Biz hem Yüksek Seçim Kurulunun ön görüsü ve izni ile hem de parti genel merkezimizin haziran ayında kongreleri başlatma genelgesiyle askıya alınan kongreleri tekrardan başlatıyoruz. Bunun da ilki Melikgazi kongremizde gerçekleşiyor. Seçimlerin öncelikle hayırlı olmasını temenni ediyorum. Burada iki aday arkadaşımız yarışacak, iki adayımıza da başarılar diliyorum. Salgından dolayı mütevazi ve tedbirli bir kongre yapıyoruz. Herkese hayırlı uğurlu olsun. “

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş daiktidara yürüdüklerini ve Genel başkan Merak Akşenir’i  Cumhurbaşkanı seçmek için bu yolda çalıştıklarının altını çizerek şunları kaydetti.

“Biz iktidara yürüyoruz. Kayseri’de en son aldığımız oy ortada. İnşallah halkımızda bizlere daha fazla destek verecektir. Bu seçimlerinde ben demokrasi şöleni haline geleceğine inanıyorum ve daha da güçlenerek çıkacağız. Hatırlayın 1 Nisan 2018’de yaptığımız büyük kongre bunların gözünü o kadar korkuttu ki aceleyle erken seçime değil de başka seçime gitmek zorunda kaldılar. Bu kongre sonucunda da inşallah pandemi süreci biraz hafifler ve öyle bir kongreyle bunların korku değil, yüreklerini yerinden hoplatıp iktidara yürüyeceğiz. Genel başkanımızı da Cumhurbaşkanı seçip en baştan beri savunduğumuz güçlendirirmiş demokratik parlamenter sisteme geçeceğimize biz inanıyoruz ve bu yolda çalışıyoruz. Sizlerinde bu gayretle çalışacağına eminim. Bugün yapacağımız seçimin partimize, Melikgazi’ye ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. “

 

 

  İYİ Parti Melikgazi Başkan Adayı Alkan Okuyucu ise  yaptığı konuşmada seçim sonrasında kim seçilirse seçilsin bıkmadan, usanmadan çalışarak partilerini en iyi şekilde temsil edeceklerini vurgulayarak şöyle konuştu.

“Kurucu yönetim kurulu üyesi olarak siyasi hayatıma İYİ Parti Melikgazi İlçe Teşkilatında başladım. Şu ana kadar çeşitli görevler yaparak son 1,5 yıldır teşkilat başkanı olarak görev yapmaktayım. Pandemi süreci ve kongre takvimi açıklandığından itibaren aday olmaya karar verdim. Bu süreçte adaylığımı açıkladıktan sonra üyelerimize, delegelerimize parti politikası hakkında neler yapacağımız konusunda çeşitli görüşmelerimiz oldu. Bizler İYİ Parti Melikgazi Teşkilatı olarak sayın Erdal Başkanım ile beraber çok güzel çalışmalar yaptık. Kurmuş olduğum yeni yönetim kuruluyla teşkilatımı Melikgazi sınırları içerisinde durmadan, bıkmadan, usanmadan çalışarak birinci parti olması için elimizden geleni yapacağız. Bu kongrelerden güçlenerek çıkacağız. Sonuçta kim seçilirse seçilsin, kim ilçe başkanı olursa olsun bu partiyi en iyi şekilde temsil edeceğini ve birinci parti yapacağına inanıyorum. Kongremizin Kayseri halkına, İYİ Parti’ye hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

  İYİ Parti  Melikgazi İlçe Başkanı ve adayı Erdal Dağ’da konuşmasında iktidar olmak ve genel başkan Merak Akşener’i Cumhurbaşkanı yapma hedeflerinin olduğunu belirtip şunları kaydetti.

“Bugün iki adaydan biri hizmet yarışını gerçekleştirecek. Burada hizmet yarışını kim yapacak sadece onun seçimi yapılacak, farklı bir şey olmayacak. Biz Alkan kardeşimle zaten iki-üç senedir beraber çalışıyoruz. Aramızda herhangi bir husumet ya da sıkıntı olmadı, bundan sonra da olacağını düşünmüyorum. Gerek ben kazanayım gerek kendisi kazansın yine aynı şekilde bizler omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz. Bizim partimizin hedefi vardı. Bu hedef doğrultusunda birincisi iktidar olmak, ikincisi sayın genel başkanımızı Cumhurbaşkanı yapabilmek. Bütün çalışmalarımız bu doğrultu da olacaktır. Genel başkanımız köy köy, sokak sokak, dükkan dükkan dolaşırken bizim oturma lüksümüz yoktur. Onun için biz de iki-üç katı çaba sarf ederek insanlara ulaşacağız, kapılarını çalışacağız. Bu doğrultu da görev yapmak için adayım. Diğer aday arkadaşıma da başarılar diliyorum. “

    Konuşmaların ardından seçime geçildi 429 delegenin oy kullandığı seçimde   mevcut Başkan Erdal Dağ229 oy alarak yeniden güven tazelerken, başkan adayı Alkan Okuyucu 144 oy aldı.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ