KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

MHP'Lİ ÖZDEMİR, SULAMA SORUNUNA PARMAK BASTI

ÇİFTÇİNİN SULAMA SORUNUNU MECLİSE TAŞIDI

ÖZHASEKİ, STK YÖNETİCİLERİ İLE BULUŞTU

KÜLTÜR KURULUŞLARI İLE KAHVALTIDA BİRARAYA GELDİ

İYİ PARTİ’DEN COVİD-19 TEDBİRSİZLİĞİ İDDASI

AYRIÇ: SALGIN YAYILMA HIZI TESADÜFİ DEĞİL

ÖZHASEKİ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

EN ÇOK BELEDİYEYE BİZ SAHİBİZ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, AK PARTİ TEŞKİLATLARIYLA BAYRAMLAŞTI

“BELEDİYELERİMİZ GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALDI”

SP’DE İL BAŞKANI DEĞİŞTİ

SP İL BAŞKANI AV. BAKİ COŞKUN OLDU

ÖZDEMİR, YEŞİLHİSAR’I MECLİSE TAŞIDI

DON AFETİ ÇİFTÇİLERİ VURDU

TARİHİ BİR ANA ŞAHİTLİK ETTİK

ÖZHASEKİ: AYASOFYA BİZİM GENÇLİK HAYALİMİZ

VEKİL ÖZDEMİR’DEN SORU ÖNERGESİ

BAKAN SOYLU’YA ‘SU ALTI EKİBİ’Nİ SORDU

VEKİL KARAYEL YENİDEN SEÇİLDİ

AB KARMA PARLAMENTO KOMİSYONU BAŞKANI

VEKİL ATAŞ’TAN AÇIKLAMA

İŞSİZLİK FONU İŞSİZLERE KULLANILMALIDIR

AK PARTİ’DEN ‘YEŞİL’ PROJE

YENİ 1 ÜYE, YENİ 1 FİDAN

CHP YÜKSEK DİSİPLİN KURULU ÜYESİ ORHAN YENİDEN ADAY

ORHAN: BİR KEZ DAHA VARIM

İYİ PARTİ KAYSERİ’DE SEBATİ ATAMAN DÖNEMİ BAŞLADI

ATAMAN, GÖREVİ BOZKURT’TAN DEVRALDI

BAŞKAN ÖZER’DEN DESTEK AÇIKLAMASI

KURULTAYDA KILIÇDAROĞLU’NU DESTEKLEYECEĞİZ

ÇOPUROĞLU’DAN CHP’YE SERT CEVAP

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU: ÖZHASEKİ’YE SÖZ SÖYLEMEK SENİN HADDİN DEĞİLDİR

Anahtar Kelimeler: MELİKGAZİ’ YARIŞTI

MELİKGAZİ’DE İKİ ADAY YARIŞTI

ERDAL DAĞ YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

İYİ Parti Melikgazi İlçe kongresi yapıldı. Kongrede konuşan İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş; iktidara yürüdüklerinin altını çizerek, “Genel başkanımızı da Cumhurbaşkanı seçip en baştan beri savunduğumuz güçlendirilmiş demokratik parlamenter sisteme geçeceğimize inanıyoruz ve bu yolda çalışıyoruz dedi.   

İYİ Parti Melikgazi Olağan İlçe Kongresi, Melikgazi Belediyesi Nikah Salonunda yapıldı. Kongreye İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, İl Başkanı Süleyman Bozkurt, ilçe başkan adayları ve partililer katıldı.

429 delegenin oy kullandığı seçimlerde mevcut ilçe başkanı Erdal Dağ ve aday Alkan Okuyucu’nun listeleri yarışırken, kongreye gelen partililer maskelerini takıp, koltuklar arasında sosyal mesafe kuralını uyguladıkları görüldü.

İYİ Parti İl Başkanı Süleyman Bozkurt yaptığı konuşmada korona virüs nedeniyle ertelenen ilçe kongrelerinin ilkinin Melikgazi İlçesinde başladığını belirtip şunları ifade etti.

“Pandemi sürecinde bir çok ilçe kongremiz ertelenmişti. Biz hem Yüksek Seçim Kurulunun ön görüsü ve izni ile hem de parti genel merkezimizin haziran ayında kongreleri başlatma genelgesiyle askıya alınan kongreleri tekrardan başlatıyoruz. Bunun da ilki Melikgazi kongremizde gerçekleşiyor. Seçimlerin öncelikle hayırlı olmasını temenni ediyorum. Burada iki aday arkadaşımız yarışacak, iki adayımıza da başarılar diliyorum. Salgından dolayı mütevazi ve tedbirli bir kongre yapıyoruz. Herkese hayırlı uğurlu olsun. “

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş daiktidara yürüdüklerini ve Genel başkan Merak Akşenir’i  Cumhurbaşkanı seçmek için bu yolda çalıştıklarının altını çizerek şunları kaydetti.

“Biz iktidara yürüyoruz. Kayseri’de en son aldığımız oy ortada. İnşallah halkımızda bizlere daha fazla destek verecektir. Bu seçimlerinde ben demokrasi şöleni haline geleceğine inanıyorum ve daha da güçlenerek çıkacağız. Hatırlayın 1 Nisan 2018’de yaptığımız büyük kongre bunların gözünü o kadar korkuttu ki aceleyle erken seçime değil de başka seçime gitmek zorunda kaldılar. Bu kongre sonucunda da inşallah pandemi süreci biraz hafifler ve öyle bir kongreyle bunların korku değil, yüreklerini yerinden hoplatıp iktidara yürüyeceğiz. Genel başkanımızı da Cumhurbaşkanı seçip en baştan beri savunduğumuz güçlendirirmiş demokratik parlamenter sisteme geçeceğimize biz inanıyoruz ve bu yolda çalışıyoruz. Sizlerinde bu gayretle çalışacağına eminim. Bugün yapacağımız seçimin partimize, Melikgazi’ye ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. “

 

 

  İYİ Parti Melikgazi Başkan Adayı Alkan Okuyucu ise  yaptığı konuşmada seçim sonrasında kim seçilirse seçilsin bıkmadan, usanmadan çalışarak partilerini en iyi şekilde temsil edeceklerini vurgulayarak şöyle konuştu.

“Kurucu yönetim kurulu üyesi olarak siyasi hayatıma İYİ Parti Melikgazi İlçe Teşkilatında başladım. Şu ana kadar çeşitli görevler yaparak son 1,5 yıldır teşkilat başkanı olarak görev yapmaktayım. Pandemi süreci ve kongre takvimi açıklandığından itibaren aday olmaya karar verdim. Bu süreçte adaylığımı açıkladıktan sonra üyelerimize, delegelerimize parti politikası hakkında neler yapacağımız konusunda çeşitli görüşmelerimiz oldu. Bizler İYİ Parti Melikgazi Teşkilatı olarak sayın Erdal Başkanım ile beraber çok güzel çalışmalar yaptık. Kurmuş olduğum yeni yönetim kuruluyla teşkilatımı Melikgazi sınırları içerisinde durmadan, bıkmadan, usanmadan çalışarak birinci parti olması için elimizden geleni yapacağız. Bu kongrelerden güçlenerek çıkacağız. Sonuçta kim seçilirse seçilsin, kim ilçe başkanı olursa olsun bu partiyi en iyi şekilde temsil edeceğini ve birinci parti yapacağına inanıyorum. Kongremizin Kayseri halkına, İYİ Parti’ye hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

  İYİ Parti  Melikgazi İlçe Başkanı ve adayı Erdal Dağ’da konuşmasında iktidar olmak ve genel başkan Merak Akşener’i Cumhurbaşkanı yapma hedeflerinin olduğunu belirtip şunları kaydetti.

“Bugün iki adaydan biri hizmet yarışını gerçekleştirecek. Burada hizmet yarışını kim yapacak sadece onun seçimi yapılacak, farklı bir şey olmayacak. Biz Alkan kardeşimle zaten iki-üç senedir beraber çalışıyoruz. Aramızda herhangi bir husumet ya da sıkıntı olmadı, bundan sonra da olacağını düşünmüyorum. Gerek ben kazanayım gerek kendisi kazansın yine aynı şekilde bizler omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz. Bizim partimizin hedefi vardı. Bu hedef doğrultusunda birincisi iktidar olmak, ikincisi sayın genel başkanımızı Cumhurbaşkanı yapabilmek. Bütün çalışmalarımız bu doğrultu da olacaktır. Genel başkanımız köy köy, sokak sokak, dükkan dükkan dolaşırken bizim oturma lüksümüz yoktur. Onun için biz de iki-üç katı çaba sarf ederek insanlara ulaşacağız, kapılarını çalışacağız. Bu doğrultu da görev yapmak için adayım. Diğer aday arkadaşıma da başarılar diliyorum. “

    Konuşmaların ardından seçime geçildi 429 delegenin oy kullandığı seçimde   mevcut Başkan Erdal Dağ229 oy alarak yeniden güven tazelerken, başkan adayı Alkan Okuyucu 144 oy aldı.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ