KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

ÖZHASEKİ: PROJELERİ BİRE BİR TAKİP EDİYORUM

"Bütün projeleri birebir takip ediyorum”

İÇ VE DIŞ HATLAR YENİ TERMİNAL BİNALARININ İHALE TARİHİ BELİRLENDİ

BÜYÜKKILIÇ: HAVAALANI İHALESİ ÖNÜMÜZDEKİ AY

BÜYÜKŞEHİR MECLİS TOPLANTISI’NDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

BÜYÜKKILIÇ’TAN ‘ETİK’ TALİMAT

MELİKGAZİ’NDEN VİRÜS MAĞDURU ESNAFA DESTEK

Melikgazi Belediyesi, yeni tip korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında mağdur olan ve mülkiyeti belediyeye ait iş yeri sahiplerine ödemeler konusunda yardımcı olacak.

MOBİLYA YÜKLÜ TIR ALEV ALEV YANDI

SÜRÜCÜ YANGINI BÜYÜK ÜZÜNTÜYLE İZLEDİ

İTÜ REKTÖRÜ DOĞA KOLEJİ’NDE

DOĞA KOLEJİ, ANADOLU’NUN HER KÖŞESİNDE OLACAK

ERCİYES ZİRVE TIRMANIŞINDA RAHATSIZLANDI

DAĞCIYI JAK TİMİ KURTARDI

HÜZÜNLÜ CENAZE

BOĞULARAK HAYATINI KAYBEDEN BABA VE ÇOCUKLARI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

UYUŞTURUCU OPERASYONU

4 ZANLI SUÇÜSTÜ YAKALANDI

DİREKSİYON HAKİMİYETİ KAYBOLAN ARAÇ REFÜJE GİRDİ

KAZAYI HAFİF ATLATTI

DİREKSİYON HAKİMİYETİNİ KAYBETTİ BARİYERE ÇIKTI

LÜKS CİP BARİYERE ÇARPTI

ERÜ’DE UZAKTAN EĞİTİM ÇALIŞTAYI

REKTÖR ÇALIŞ’TAN ONLİNE ÇALIŞTAY

VEKİL ÖZDEMİR, KREDİLERİ SORDU

KAYSERİ’DE KULLANILAN KONUT, TAŞIT VE İHTİYAÇ KREDİLERİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

İNCESU İÇİN ÇALIŞIYORLAR

BAŞKAN İLMEK: KARARLAR HAYIRLI OLSUN

HAYRA AÇILAN KAPI

BAŞKAN YALÇIN: KÖPRÜ VAZİFESİ YAPIYORUZ

KOCASİNAN’DA KIRSAL MESAİSİ

45 MAHALLENİN İHTİYACINA CEVAP VERİYORUZ

Anahtar Kelimeler: MELİKGAZİ BELEDİYESİ’ HİZMET

MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NDEN YENİ HİZMET

DİYANET EĞİTİM VE KÜLTÜR MERKEZİ‘NİN TEMELİ ATILDI

Esentepe Mahallesi’nde mülkiyeti Melikgazi Belediyesi’ne ait olan arsa üzerine hayırsever Sami İpek’in desteği ile yaptırılacak olan Mehmed Zâhid Kotku- İpek Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi’nin temeli Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven’in de iştirak ettiği tören ile atıldı.

Esentepe Mahallesi’nde mülkiyeti Melikgazi Belediyesi’ne ait olan arsa üzerine hayırsever Sami İpek’in desteği ile yaptırılacak olan Mehmed Zâhid Kotku- İpek Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi’nin temel atma törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven, KTO Başkanı Ömer Gülsoy, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke ve vatandaşlar iştirak etti.

2 bin 100 metrekarelik bir alanda hayata geçirilecek MehmedZâhidKotku-İpek Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi hakkında bilgi veren Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Corona virüs ile mücadele ederken bir yandan da tedbirlerimize ve sosyal mesafeye dikkat ederek temel atma ve açılışlara devam edeceğiz. Bu süreçte ilk defa temelini atacağımız belediyemize ait arsada yapılacak olan Mehmed Zâhid Kotku-İpek Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezi kadın ve çocukların bir araya geleceği, Kayseri’deki en güzel projelerden bir tanesi olacak. Kadir Has Yüzme Havuzu yanında, Abdulhamid Han Bulvarı üzerinde bulunan yapının giriş katında 4-6 yaş dönemindeki çocukların zihinsel, duygusal, sosyal, dinî ve ahlakî gelişimini destekleyen sınıf ve oyun odalar bulunuyor. 1. katta ise bayanların dini ve ahlaki eğitimlerine yönelik sınıflar ile toplu etkinliklerin yapılabileceği çok amaçlı salon bulunuyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Sözlerinin devamında “Bir insanı en çok mutlu eden şey başka insanların mutluluğuna vesile olmasıdır.” diyen Başkan Dr. Palancıoğlu, “Çok kısa zamanda Diyanet Eğitim ve Kültür Merkezini kısa zamanda bitirip tamamlamayı düşünüyoruz. Burası sadece Kur’an Kursu olmayacak sosyal ve kültürel hizmetler verilecek. Rabbim herkese böyle güzel hizmetler yapmayı nasip etsin. Bu tesisin hayata geçmesinde desteği veren Sami İpek Bey’e ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Hayırsever Sami İpek de, “Vatandaşlarımıza hizmet edecek olan bu güzel eserin hayata geçmesi için emeklerini esirgemeyen Melikgazi Belediyemize ve önümüzü açan Mustafa Palancıoğlu Başkanımıza çok teşekkür ederim.” ifadesini kullandı.

Temel atma törenin bir diğer önemli ismi İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven ise “Böylesine sıkıntılı bir süreçte hayır hasenat konusunu unutmayıp Kayserimize hizmet için adeta yarış yapan hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” diyerek başladığı sözlerinin devamında şunları kaydetti. “ Bu mahallemizde yıllardır böylesine bir ihtiyaç vardı. Mahalle sakinleri bizlerden bir kuran kursu istiyordu. Belediyemizin yerini, arsasını tahsis etmemesi sebebiyle başta Palancıoğlu başkan olmak üzere ekibine teşekkür ediyorum. Diğer taraftan burası yalnızca bir Kuran kursu olmayacak aynı zamanda bu bölgenin hanımefendilerine, gençlerine çocuklarına hizmet edecek bir eğitim ve kültür merkezi olacak. Yüce Mevla bu eğitim ve kültür merkezini mahallemize hayırlı ve mübarek etsin.”

Son olarak kürsüye gelen temel atma törenin onur konuğu Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç böyle bir güzel eserin ortaya çıkmasında emeği geçen herkese şükranlarını sunarak“Daha önce mevcut Kuran kursumuza geldiğimizde kursun hocalarının talepleri gündeme geliyor, yer konusunda hep sıkıntı yaşanıyordu. Yer konusu halledilip, hayırseveri bulunup böyle güzel bir eser ortaya çıkmasıyla gördüğüm kadarıyla Esentepe, Kazım Karabekir, Osman Kavuncu ve Sakarya Mahalleleri adeta bir bakıma böyle güzel bir hizmette buluşacak bölgeye de hizmet edecek bir çalışma. Tekrar hayırlı uğurlu olsun diyorum. Kayserimiz birlikte olmanın, dayanışma içerisinde olmanın 16 ilçe belediye başkanıyla adeta el ele gönül gönüle vermek suretiyle şehrimizi ve ilçelerimizi güzelleştirmenin örneklerini gösteriyor” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen dua sonrası törene katılan protokol mensuplarının butonlara basması ile merkezin temeline ilk harç konularak çalışmalara start verilirken, merkezin yaz sonuna tamamlanarak hizmete açılmasının hedeflendiği öğrenildi.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ