KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

MELİKGAZİ BELEDİYESİ AV. MEHMET ALTUN ORTAOKULU’NUN TEMELİ ATILDI

TALAS OSMAN-NEYİRE AKGÖZ ASM HİZMETE GİRDİ

METE YARAR’DAN VALİ GÜNAYDIN’A ÖVGÜ DOLU SÖZLER

AKKIŞLA BELEDİYE BAŞKANI ARSLAN: “DURMAYACAĞIZ! YILMAYACAĞIZ! BIKMAYACAĞIZ!”

UMKE GÖNÜLLÜLERİ HAKKARİ'YE GİTTİ

BAŞKAN ÖZTÜRK REHABİLİTASYON MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

BÜNYAN’DA YOL YENİLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR ENGELLİLERİN GÖNÜLLERİNE DOKUNDU

KAYSERİ KİTAP FUARI 4. KEZ KAPILARINI AÇTI

ENGELLİ ÖĞRENCİLER HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ

KAYSERİ’YE DIŞ TİCARET VE LOJİSTİK MESLEK LİSESİ YAPILIYOR

‘ENGELLERİ ORTADAN KALDIRAN’ PROJE

4. KİTAP FUARI'NDA HEDEF 800 BİNİN ÜZERİNDE ZİYARETÇİ

KIZILAY'DAN BAŞKAN PALANCIOĞLU'NA ZİYARET

ULAŞIM A.Ş.'DEN 3 BİN FİDAN

KUMSMALL AVM YÖNETİMİNDEN TURKOVAC ÇAĞRISI

Anahtar Kelimeler: MELİKGAZİ BELEDİYESİ' HAFTADA TEMEL
Gürkan Ofis Mobilyaları

MELİKGAZİ BELEDİYESİ'NDEN BİR HAFTADA 3 TEMEL

İLÇEYE 1 HAFTADA 27 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Kayseri Melikgazi Belediyesi, geçtiğimiz hafta içerisinde Saçmacı Cami, Mehmet Kamanlıoğlu Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonu ve Hacı Şükrü Baktır İmam Hatip Fen Lisesi’nin temelini attı. Temeli atılan yatırımların toplam değeri 26 milyon 800 bin TL.

Melikgazi Belediyesi tarafından ilçeye yapılan yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda 4 Ekim tarihinde Erenköy Mahallesi’nde yapılacak olan Saçmacı Cami’nin temeli atılırken, 6 Ekim’de ise Yeşilyurt Mahallesi’nde Mehmet Kamanlıoğlu Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonu’nun temeli atıldı. Son olarak Altınoluk Mahallesi’nde hayırsever desteğiyle yapımına başlanacak olan Hacı Şükrü Baktır İmam Hatip Fen Lisesi’nin temeli 8 Ekim tarihinde düzenlenen törenle atıldı.

1 HAFTADA 26 MİLYON 800 BİN TL’LİK YATIRIM

Melikgazi Belediyesi’nce 1 hafta içerisinde temeli atılan 3 yatırımın toplam maliyeti ise 26 milyon 800 bin TL. Erenköy Mahallesi 1494. sokak üzerinde bulunan Saçmacı Cami projesinin toplam inşaat alanı 600 metrekare olurken bedeli ise 2 milyon 800 bin TL. Altınoluk Mahallesi Kergah Caddesi üzerinde bulunan Melikgazi Belediyesi mülkiyetindeki arsa üzerine yapılacak olan Hacı Şükrü Baktır İmam Hatip Fen Lisesi projesi okul-yurt ve yemekhane yapılarından oluşuyor. Okul binası toplam inşaat alanı 3 bin 500 metrekare; 16 derslik, fizik ve kimya laboratuvarı, bilgisayar dersliği, kütüphane ve çok amaçlı salon bulunacak. Yurt binası ise toplam inşaat alanı 2 bin 700 metrekare; 136 yataklı kapasiteye sahip yapıda kütüphane, çalışma salonu, bilgisayar odası, çamaşırhane ve hobi odası bulunacak. Yemekhane binası da toplam inşaat alanı 675 metrekare ve 450 kişilik kapasiteye sahip. Toplam 6 bin 875 metrekare inşaat alanına sahip olan yatırımın bedeli 21 milyon TL.

Temeli atılan Yeşilyurt Mahallesi, 3220. Cadde üzerindeki Mehmet Kamanlıoğlu Aile Sağlığı Merkezi ve 112 Acil İstasyonu toplam inşaat alanı 875 metrekare. Zemin ve 1. kattan oluşan sağlık merkezi 6 hekimli kapasiteye sahip olup muayenehanelere, tıbbi müdahale odası, aşı odası ve bebek izlem, gebe takip odası, seminer-eğitim odası ve laboratuvarlardan oluşmaktadır. Yatırımın bedeli ise 3 milyon TL.

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, ilçede yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarını giderecek yatırımların devam edeceğini söyledi.