MELİKGAZİ BELEDİYESİ GESİ´DE YENİ EMNİYET HİZMET BİNASININ TEMELİNİ ATTI
“HİZMETİ AYAĞA GÖTÜRÜYORUZ” ...
Tarih: 11.8.2017 17:48:07/ 795okunma / 0yorum

Melikgazi Belediyesince  Gesi Fatih Mahallesinde yapımına başlanan  emniyet binasının temeli düzenlenen törenle atıldı. Törende konuşan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Hizmeti ayağa götürme anlayışı içinde ilerliyoruz, çalışmalarımız bu yönde devam edecek” dedi.

Gesi Fatih Mahallesi´ne yapılacak olan emniyet hizmet binasının temel atma törenine Vali Süleyman Kamçı, AK Parti Grupbaşkanvekili Mustafa Elitaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç,  Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

      Temel atma töreni öncesinde konuşan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Melikgazi ilçemiz şehrimizin doğusundaki  yaklaşık 150 bin nüfusa  hitap edecek bir potansiyelle hizmeti ayağa götürme anlayışı içinde  ilerliyoruz” diyerek şöyle konuştu:

“2017 yılı içerisinde yapılan 95 civarındaki ihale ile ilçemiz adeta şantiye alanına dönmüştür. Şu anda Melikgazi Belediyesi 120 nokta da yatırım yapıyor. Bugün itibari ile bu emniyet hizmet binası inşaatı ile 121 olmuştur. Melikgazi Belediyesi olarak ilçenin sağlık, eğitim, spor, kültürel ve emniyetinden sorumluyuz. Ekonomisinden ve ticaretinden sorumluyuz. Çünkü bu hizmetlerin önünü açacak ve imkan tanıyacak kurumlar arası işbirliği ve görev alanı belediyeler ile yetkilendirilmiştir. Beşikten mezara kadar hizmetlerin tamamından belediyeler sorumludur. Planlı ve imarlı gelişen şehrimizde yeni hizmetlere ihtiyaç duyulmaktadır. Şehrin doğu bölümünde ihtiyaç olan emniyet binası için gelen talebi hemen değerlendirdik, projelendirdik ve bugün de temeli atıyoruz.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de  yaptığı konuşmada, Kayseri´de şehrin bütün dinamiklerinin uyum içerisinde çalıştığını ve bu uyum da hızlı büyümeyi ve gelişmeyi beraberinde getirdiğini ifade ederek, belediye olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Çelik, Kayseri belediyelerinin geleceğe yatırım yaptığını ve seçimlik değil halkın gerçek ihtiyaç ve taleplerini yerine getirdiğini bundan dolayı da yeni bir belediyecilik modeli oluşarak örnek gösterildiğini ifade etti.

Referans Melikgazi Belediyesi´nin her hafta bir semtte yeni bir açılış ve temel atma töreni ile yatırımlar zincirine devam ettiğini belirten Milletvekili Mustafa Elitaş, yeni hizmet binasının hayırlı olmasını diledi. 15 Temmuz günü kalkışmaya karşın Türkiye´nin bir destan yazdığını, 10 Ağustos günüde Yenikapı Millet İradesi mitinginde tek yürek olan Türkiye´nin dünyaya gereken cevabı verdiğini hatırlatan Elitaş, Referans Melikgazi Belediyesi´nin her hafta bir semtte yeni bir  açılış ve temel atma töreni ile yatırımlar zincirine devam ettiğini kaydetti.

Törende bir konuşma yapan Vali Kamçı, yeni hizmet binası ile vatandaşlarımıza daha hızlı, etkili ve yüksek kaliteli güvenlik hizmeti sunulacağını, gece gündüz ve en zor şartlar altında canları pahasına görev yapan polislerimize ise daha çağdaş ve modern çalışma ortamı temin edileceğini ifade ederek, hizmet binasının ilimize ve mahallemize hayırlı olmasını temenni etti.

Yaklaşık maliyeti 1 milyar 927 milyon lira olan ve 1 yıl içerisinde tamamlanması planlanan emniyet binasının mahallenin güvenliğine önemli katkılar yapacağına inandığını ifade eden Vali Kamçı, 100 bin üzerinde nüfus barındıran şehrin bu doğu bölümünde ihtiyaç duyulan emniyet hizmet binasının kazandırmalarından dolayı Melikgazi Belediyesi Başkanı ve tüm emeği geçenlere teşekkür ettiğini belirtti.

Konuşmaların ardından protokol mensuplarınca emniyet binasının temeli atıldı. Açılışın ardından Melikgazi Belediyesi´nde katılımcılara ve vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Haber: Süleyman Erdoğan

 Kaynak: HABER MERKEZİ

“TÜRKİYE KAYSERİ´Yİ KONUŞUYOR”
“TÜRKİYE KAYSERİ´Yİ KONUŞUYOR”
BAŞKAN ÇELİK, 1. KAYSERİ KİTAP FUARI´NIN BEŞİNCİ GÜNÜNDE DE FUARI ZİYARET ETTİ VE FUARLA İLGİLİ DEĞERLENDİRMELER YAPTI.
GAZETECİ ALİ CERAN,
GAZETECİ ALİ CERAN,
SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI …
EMİNE ERDOĞAN´DAN KAYSERİ STANDINA İLGİ
EMİNE ERDOĞAN´DAN KAYSERİ STANDINA İLGİ
15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Günü vesilesiyle Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen Girişimci Kadın Çiftçiler Ödül Töreninde Emine Erdoğan, Kayseri standına büyük ilgi gösterdi.
MUHTARLAR  GÜNÜ KUTLANDI
MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
ERŞEN: “MUHTARLARIMIZ, DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞIDIR ”
KANSERE KARŞI DERNEĞİ BAKAN ÖZHASEKİ´Yİ ZİYARET ETTİ
KANSERE KARŞI DERNEĞİ BAKAN ÖZHASEKİ´Yİ ZİYARET ETTİ
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kansere Karşı Birlikte Derneği Yönetim Kurulu üyelerini makamında kabul ederek dernek çalışmaları hakkında bilgi aldı.
BAŞKAN VE VALİLER KİTAP FUARI´NDA
BAŞKAN VE VALİLER KİTAP FUARI´NDA
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı toplantısının ardından Kayseri, Sivas ve Yozgat valileriyle birlikte Kayseri Kitap Fuarı´nı gezdi. Başkan Çelik, fuara katılan yazarlarla da bir araya geldi.
KİTAP FUARI´NA KATILAN YAZARLAR, FUARLA İLGİLİ DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDULAR
KİTAP FUARI´NA KATILAN YAZARLAR, FUARLA İLGİLİ DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDULAR
“MÜKEMMEL BİR FUAR ”
KAYSERİ´DE GÜNDEM KİTAP OLDU
KAYSERİ´DE GÜNDEM KİTAP OLDU
4 GÜNDE 220 BİN ZİYARETÇİ ...
YAZAR HAYATİ İNANÇ,
YAZAR HAYATİ İNANÇ,
“KAYSERİ´DE ÇOK BÜYÜK BİR İLGİYLE KARŞILANDIM ”
AZERBAYCAN MİLLETVEKİLİ  PAŞAYEVA,
AZERBAYCAN MİLLETVEKİLİ PAŞAYEVA,
“MUSUL VE KERKÜK BİZİMDİR DEMEKLE HİÇ BİR ŞEY YAPAMAZSINIZ ”
KAYSERİ VE ZHENGZHOU´DAN İYİ NİYET
KAYSERİ VE ZHENGZHOU´DAN İYİ NİYET
Çin´in yaklaşık 10 milyon nüfuslu şehri Zhengzhou´dan bir heyet Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´i ziyaret etti. Ziyarette her iki şehir arasında kardeş şehir ilişkisi kurulması yönünde iyi niyet mektubu imzalandı.
ORAN YÖNETİM KURULU EKİM AYI TOPLANTISI YAPILDI
ORAN YÖNETİM KURULU EKİM AYI TOPLANTISI YAPILDI
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Yönetim Kurulu Ekim ayı toplantısı Kayseri´de yapıldı.
KAYSERİ BASINININ ACI KAYBI
KAYSERİ BASINININ ACI KAYBI
GAZETECİ ALİ CERAN HAYATINI KAYBETTİ ...
MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ,
MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ,
"Ali Ceran Kayseri´nin yetiştirdiği önemli isimler arasında yer almıştır "
BAŞKAN ÇELİK ŞANTİYELERDE
BAŞKAN ÇELİK ŞANTİYELERDE
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, her alanda yoğun bir çalışma gösteren Büyükşehir Belediyesi´nin bazı şantiyelerinde incelemelerde bulundu. Başkan Çelik Kocasinan Bulvarı´nda yapımı devam eden katlı kavşakların son durumunu da yerinde gördü.
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
20 Ekim 2017 Cuma
Bugün
Güneşli
21 °C
1 °C
Cumartesi
Güneşli
21 °C
3 °C
Pazar
Güneşli
21 °C
3 °C
1. LİG

 
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL