MELİKGAZİ BELEDİYESİ GESİ´DE YENİ EMNİYET HİZMET BİNASININ TEMELİNİ ATTI
“HİZMETİ AYAĞA GÖTÜRÜYORUZ” ...
Tarih: 11.8.2017 17:48:07/ 636okunma / 0yorum

Melikgazi Belediyesince  Gesi Fatih Mahallesinde yapımına başlanan  emniyet binasının temeli düzenlenen törenle atıldı. Törende konuşan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Hizmeti ayağa götürme anlayışı içinde ilerliyoruz, çalışmalarımız bu yönde devam edecek” dedi.

Gesi Fatih Mahallesi´ne yapılacak olan emniyet hizmet binasının temel atma törenine Vali Süleyman Kamçı, AK Parti Grupbaşkanvekili Mustafa Elitaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç,  Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

      Temel atma töreni öncesinde konuşan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Melikgazi ilçemiz şehrimizin doğusundaki  yaklaşık 150 bin nüfusa  hitap edecek bir potansiyelle hizmeti ayağa götürme anlayışı içinde  ilerliyoruz” diyerek şöyle konuştu:

“2017 yılı içerisinde yapılan 95 civarındaki ihale ile ilçemiz adeta şantiye alanına dönmüştür. Şu anda Melikgazi Belediyesi 120 nokta da yatırım yapıyor. Bugün itibari ile bu emniyet hizmet binası inşaatı ile 121 olmuştur. Melikgazi Belediyesi olarak ilçenin sağlık, eğitim, spor, kültürel ve emniyetinden sorumluyuz. Ekonomisinden ve ticaretinden sorumluyuz. Çünkü bu hizmetlerin önünü açacak ve imkan tanıyacak kurumlar arası işbirliği ve görev alanı belediyeler ile yetkilendirilmiştir. Beşikten mezara kadar hizmetlerin tamamından belediyeler sorumludur. Planlı ve imarlı gelişen şehrimizde yeni hizmetlere ihtiyaç duyulmaktadır. Şehrin doğu bölümünde ihtiyaç olan emniyet binası için gelen talebi hemen değerlendirdik, projelendirdik ve bugün de temeli atıyoruz.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de  yaptığı konuşmada, Kayseri´de şehrin bütün dinamiklerinin uyum içerisinde çalıştığını ve bu uyum da hızlı büyümeyi ve gelişmeyi beraberinde getirdiğini ifade ederek, belediye olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Çelik, Kayseri belediyelerinin geleceğe yatırım yaptığını ve seçimlik değil halkın gerçek ihtiyaç ve taleplerini yerine getirdiğini bundan dolayı da yeni bir belediyecilik modeli oluşarak örnek gösterildiğini ifade etti.

Referans Melikgazi Belediyesi´nin her hafta bir semtte yeni bir açılış ve temel atma töreni ile yatırımlar zincirine devam ettiğini belirten Milletvekili Mustafa Elitaş, yeni hizmet binasının hayırlı olmasını diledi. 15 Temmuz günü kalkışmaya karşın Türkiye´nin bir destan yazdığını, 10 Ağustos günüde Yenikapı Millet İradesi mitinginde tek yürek olan Türkiye´nin dünyaya gereken cevabı verdiğini hatırlatan Elitaş, Referans Melikgazi Belediyesi´nin her hafta bir semtte yeni bir  açılış ve temel atma töreni ile yatırımlar zincirine devam ettiğini kaydetti.

Törende bir konuşma yapan Vali Kamçı, yeni hizmet binası ile vatandaşlarımıza daha hızlı, etkili ve yüksek kaliteli güvenlik hizmeti sunulacağını, gece gündüz ve en zor şartlar altında canları pahasına görev yapan polislerimize ise daha çağdaş ve modern çalışma ortamı temin edileceğini ifade ederek, hizmet binasının ilimize ve mahallemize hayırlı olmasını temenni etti.

Yaklaşık maliyeti 1 milyar 927 milyon lira olan ve 1 yıl içerisinde tamamlanması planlanan emniyet binasının mahallenin güvenliğine önemli katkılar yapacağına inandığını ifade eden Vali Kamçı, 100 bin üzerinde nüfus barındıran şehrin bu doğu bölümünde ihtiyaç duyulan emniyet hizmet binasının kazandırmalarından dolayı Melikgazi Belediyesi Başkanı ve tüm emeği geçenlere teşekkür ettiğini belirtti.

Konuşmaların ardından protokol mensuplarınca emniyet binasının temeli atıldı. Açılışın ardından Melikgazi Belediyesi´nde katılımcılara ve vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Haber: Süleyman Erdoğan

 Kaynak: HABER MERKEZİ

ÇİFTE  BAKAN,
ÇİFTE BAKAN,
749 MİLYONLUK 6 TESİSİN TEMELİNİ ATACAK …
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI İLE DASK´TAN
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI İLE DASK´TAN
İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ …
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ,
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ,
"İnsan eliyle yapılanlar etrafa baktığımızda yürek kaldırıyor, doğru bir yapılaşma değil, doğru bir planlama değil, belediye başkanımızın işi zor epeyce uğraşması lazım"
BAŞKAN ÇELİK,
BAŞKAN ÇELİK,
KAYSERİ´Yİ GELECEĞE TAŞIYACAK PROJE ALANINI İNCELEDİ …
BÜYÜKŞEHİR SAĞLIK VE EĞİTİMDE YENİ ATILIMLAR YAPACAK
BÜYÜKŞEHİR SAĞLIK VE EĞİTİMDE YENİ ATILIMLAR YAPACAK
Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı meclis toplantısının üçüncü bileşimini yaptı. Toplantıda şehrin doğusuna yapılacak olan yeni hastane ve tam gün eğitim ihtiyacı için, yapılacak yeni okullar için önemli kararlar aldı.
KESİNTİSİZ TRAFİK İÇİN ALT GEÇİT ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR
KESİNTİSİZ TRAFİK İÇİN ALT GEÇİT ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR
Büyükşehir Belediyesi, Kocasinan Bulvarı´ndaki trafiği kesintisiz hale getirmek için yaptığı köprülü kavşaklardan sonra alt geçitlere de başlıyor.
BÜYÜKŞEHİR´DEN İNCESU´YA BİR YATIRIM DAHA
BÜYÜKŞEHİR´DEN İNCESU´YA BİR YATIRIM DAHA
Büyükşehir Belediyesi tarafından İncesu´da 26 Mayıs´ta temeli atılan kesimhane, üç ay geçmeden tamamlanarak hizmete sunuldu.
SUBAŞI MAHALLESİNDE
SUBAŞI MAHALLESİNDE
CAMİ LOJMANI VE TAZİYE EVİ TEMELİ ATILDI
HACILAR BELEDİYESİ´NDE KENTSEL DÖNÜŞÜM
HACILAR BELEDİYESİ´NDE KENTSEL DÖNÜŞÜM
20 AĞUSTOS´DA BAŞLIYOR ...
MEMUR-SEN HEYETİ TALEPLERİNİ
MEMUR-SEN HEYETİ TALEPLERİNİ
KAYSERİ MİLLETVEKİLLERİNE İLETTİ .
KAYSERİ ÇİFTÇİSİNİN SORUNLARI BAKANLIKTA
KAYSERİ ÇİFTÇİSİNİN SORUNLARI BAKANLIKTA
Kayseri Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu tarafından hazırlanan ve çiftçilerin sorunlarının iletildiği 8 maddelik talep, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba´ya iletildi.
KAYSERİ ŞEKER´İN 62 NCİ GENEL KURULU YAPILDI
KAYSERİ ŞEKER´İN 62 NCİ GENEL KURULU YAPILDI
BAŞKAN AKAY, “NİŞASTA BAZLI ŞEKER ŞEKERİN ALTERNATİFİ OLAMAZ”
KTO BAŞKAN ADAYI GÜLSOY,
KTO BAŞKAN ADAYI GÜLSOY,
"KAYSERİ TİCARETİNİN ÖNÜNÜ AÇACAĞIZ" ...
BAKAN ÖZHASEKİ:
BAKAN ÖZHASEKİ:
“İSTANBUL´UN YARISINI YENİDEN İNŞA EDECEK GÜCÜMÜZ VAR” ...
BAKAN ÖZHASEKİ 17 AĞUSTOS´UN 18. YILINDA GÖLCÜK´TE:
BAKAN ÖZHASEKİ 17 AĞUSTOS´UN 18. YILINDA GÖLCÜK´TE:
“İNSANI DEPREM ÖLDÜRMÜYOR, KÖTÜ YAPILAR ÖLDÜRÜYOR”
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
19 Ağustos 2017 Cumartesi
Bugün
Güneşli
33 °C
16 °C
Pazar
Güneşli
33 °C
17 °C
Pazartesi
Güneşli
32 °C
15 °C
1. LİG

 
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-6/16/1033434095171.jpg

KANALIMIZA ABONE OL