KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

HUZUR ÇINARI, HUZUR DAĞITIYOR

BAŞKAN AYDIN KORONA VİRÜSE YENİK DÜŞTÜ

BAŞKAN YALÇIN FATMA TEYZE’ NİN DE DUASINI ALDI

VATANDAŞ PAHALILIK VE İŞSİZLİKTEN DERTLİ

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DİKTİĞİ ÇİÇEK SAYISI 10 MİLYONA ULAŞTI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, YANGIN ÇIKAN FABRİKADA İNCELEMELERDE BULUNDU

DÜŞÜK REKOLTE, YÜKSEK FİYAT ENDİŞESİ YARATTI

KADES BİLGİLENDİRMESİ

ÜNİVERSİTELİLERE SICAK ÇORBA HİZMETİ

DOLANDIRICILARA DİKKAT !

KOCASİNAN’DA SONBAHAR BAKIMI

KAYSERİ ŞEKER’E SOSYAL SORUMLULUK YÖNETİMİ BELGESİ

KAYSERİ’DE 2021 YILINDA 3 MİLYON 953 BİN AĞAÇ TOPRAKLA BULUŞTURULACAK

BAŞKAN YALÇIN HAYVAN DOSTLARI ZİYARET ETTİ

DEVELİLİLER TURNA BALIĞI AVLADI

KADINA ŞİDDETE ‘HAVADAN’ FARKINDALIK

Gürkan Ofis Mobilyaları

MAZLUMDER OKULLARDA İNSAN HAKLARINI ANLATIYOR

MAZLUMDER KAYSERİ ŞUBESİ OKULLARDA İNSAN HAKLARI SEMİNERLERİNE START VERDİ.

Mart ve Nisan aylarında Genç Kaymek ve lise öğrencilerine yönelik insan hakları ve hak arama yolları eğitim çalışmalarına başlayan MAZLUMDER, ilk seminerini Melikgazi ilçesindeki Hacı Hakkı  - Sadıka İLGÜ Anadolu İHL´de gerçekleştirdi.

MAZLUMDER şube başkanı Ahmet TAŞ, yönetim kurulu üyesi avukat Seyfullah YILDIRIM ve yönetim kurulu üyesi Musa EVRAN´ın bulunduğu MAZLUMDER ekibini okul müdürü Fazlı KOÇAK karşıladı. Müdür KOÇAK´ın açılış konuşmasıyla başlayan seminere 200´ün üzerinde öğrenci katıldı.

MAZLUMDER´in insan haklarıyla ilgili faaliyetlerini anlatan sinevizyon gösteriminin ardından avukat Seyfullah YILDIRIM geçmişten bugüne Batı ve Doğu toplumlarında insan hakları anlayışı ve hak arama yolları konulu bir sunum yaptı. Avukat YILDIRIM sunumunda İslam dünyasında insan hakları algısının Veda Hutbesiyle başladığını Batı´da ise uzun süren savaşlar ve katliamların ardından 1948´de yayınlanan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi ile gündeme girdiğini söyledi.

Avukat YILDIRIM, hakkında verilmiş bir mahkeme kararı olmadıkça insanların masum sayılacağını, insanlar suç isnadı ile yakalansa, sorgulansa yada tutuklansa bile hakkında verilmiş mahkeme kararı olmadığı sürece masum ve suçsuz hükmünde olacağını bildirdi. 18 yaşını doldurmamış suç şüphelilerine kelepçe takılamayacağını, tutuklananların avukatla görüşme, ailesine haber verme ve ibadet etme hakkının bulunduğunu, MAZLUMDER´in yaptığı bu eğitim çalışmalarıyla hakkını, hukukunu ve sorumluluğunu bilen, bilinçli insanlar yetişmesine katkı sunduğunu bildirdi.

MAZLUMDER şube başkanı Ahmet TAŞ, seminerlerin düzenlenmesindeki katkıları için okul müdürü Fazlı KOÇAK , öğretmenler ve avukat Seyfullah YILDIRIM´a  teşekkür ettiğini bildirerek nisan ayı sonuna kadar seminerlerin devam edeceğini söyledi.