KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ERCİYES'E SÖMESRİ TATİLİ İLGİSİ

ERCİYES A.Ş. BAŞKANI CINGI: “ERCİYES’E GELECEKLER ELLERİNİ ÇABUK TUTSUN”

‘EVDE KALIN’ ÇAĞRISINA UYDU

‘AHŞAP OYMACI’ USTASI OLDU

AVCILAR YABAN HAYVANLARI İÇİN DOĞAYA YEM BIRAKTI

Kadir Mağara, kış boyunca yem bırakma etkinliğinin devam edeceğini ifade etti

YAHYALI BELEDİYESİ’NDEN YABAN HAYATINA YEM DESTEĞİ

YABAN HAYVANLARI İÇİN YEMLEME ÇALIŞMASI YAPILDI

TEMA VAKFI ONURSAL BAŞKANI HAYRETTİN KARACA, ADININ VERİLDİĞİ PARKTA ANILDI

“MELİKGAZİ İLÇESİ 2021 YILINDA DAHA YEŞİL BİR ALAN OLACAK”

LÖSEV UYARIYOR

“SAÇ BAĞIŞI KABUL ETMİYORUZ”

METEOROLOJİ DUYURDU KAR YAĞIŞI DEVAM EDECEK

HAFTA BOYUNCA KUVVETLİ BUZLANMA VE DON OLAYI BEKLENİYOR

CENANİ AYAYDIN ANNESİNİ HAKK’A UĞURLADI

81 YAŞINDA HAYATA VEDA EDEN HATİCE AYAYDIN, DUALARLA HAKK’A UĞURLANDI

FIRTINA HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

AĞAÇLAR DEVRİLDİ, ÇATILAR UÇTU

ERCİYES'TE KISITLAMA SAKİNLİĞİ

ERCİYES KAYAK MERKEZİ SAKİN BİR HAFTA SONU GEÇİRİYOR

HAVA SICAKLIKLARI BAL ÜRETİCİLERİNİ ENDİŞELENDİRDİ

ÖZTÜRK: BİZ GEREKLİ BAKIM VE ÖNLEMLERİ ALIYORUZ

KADIN GAZETECİLERE SORDUK…

MESLEKTE KADIN OLMAK AVANTAJ MI, DEZAVANTAJ MI?

İÇ ANADOLU'NUN ZİRVESİ ERCİYES DAĞI'NDA SUNİ KAR İLE KAYAK KEYFİ

306 BİN METREKÜP SUNİ KAR ÜRETİLEREK PİSTLERE PÜSKÜRTÜLDÜ

SEMT PAZARINDA ZAM ŞAMPİYONU MANDALİNA OLDU

"DİĞER ÜRÜNLERDE FİYATLAR NORMAL"

OĞLUNUN ALDIĞI 5 KAZ, 55 YAŞINDAKİ GİRİŞİMCİ KADININ GEÇİM KAPISI OLDU

5 KAZDAN 500 KAZA ULAŞTI

BU KÖYDE ÇOCUKLAR UZAKTAN EĞİTİM ALABİLMEK İÇİN TEPELERE ÇIKIYOR

İNTERNET ÇEKMEYEN KÖYDE ÇOCUKLARIN UZAKTAN EĞİTİM MÜCADELESİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

MAZLUMDER, DİYARBAKIR ANNELERİNİN YANINDA

MAZLUMDER Kayseri Şubesi üye ve gönüllülerinin tarih ve kültür bilincini yükseltme amacıyla kadim İslam kentleri olan Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa´ya kültür gezisi düzenledi.

Perşembe akşamı Kayseri´den yola çıkan MAZLUMDER heyetinin ilk durağı sahabeler diyarı Diyarbakır oldu. AYDER Kültür ve Yardımlaşma Derneğinde sabah kahvaltısı yapıp bir müddet dinlenen MAZLUMDER heyeti daha sonra bugün müze olarak düzenlenmiş olan Diyarbakır eski cezaevini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Çocukları dağa kaçırılan evlat hasretiyle yanıp tutuşan, yüreği yanık annelerin Diyarbakır HDP il binası önündeki oturma eylemini de ziyaret dip acılarını paylaşan, hikayelerini dinleyen, Kayseri halkının selamlarını onlara iletip ikramlarda bulunan MAZLUMDER heyeti Cuma Namazını tarihi Ulu Camide eda etti.

Gezinin öğleden sonraki bölümünde Zinciriye Medresesi, Cahit Sıtkı TARANCI Konağı, Hz. Süleyman Camii, Dört Ayaklı Minare, Hasan Paşa Hanı, Mardin Kapı ve on gözlü Dicle Köprüsünü de ziyaret eden MAZLUMDER heyeti bugün mesire merkezi haline getirilen Sur bölgesinde de incelemelerde bulundu, Diyarbakır Surlarına tırmanarak Dicle Irmağını ve Evsel Bahçelerini temaşa ettiler.

Geceyi Diyarbakır´da geçiren heyet cumartesi günü kahvaltıyı müteakip erken vakitte yola çıkarak Mardin´e hareket etti. 1 saatten fazla süren yolculuğun ardından Mardin´e ulaşan MAZLUMDER heyeti rehber eşliğinde Kasımiye Medresesi, Zinciriye Medresesi, tarihi Mardin Çarşısı ve mahalleleri, Ulu Camii, Şehidiye Camii, Deyrulzafaran Manastırı ve Dara antik kentinde incelemelerde bulunarak tarihe bir yolculuk yaptı. Eski Mardin´de ki tarihi çarşıda bol bol alışveriş yapan MAZLUMDER heyeti geceyi karayolları misafirhanesinde geçirdi.

Sabah kahvaltısını Mardin´de yapan MAZLUMDER ekibi gezinin üçüncü ve son günü olan Pazar günü Şanlıurfa´ya ulaştı. Burada Beyler Kapısı, Şanlıurfa Müzesi, Balıklı Göl, Halilürrahman Camii, tarihi Urfa mahallelerini rehber eşliğinde gezen ekip Urfa çarşısında bol bol alışveriş yaptı. Akşam yemeğini müteakip Kayseri´ye dönmek için Urfa´dan ayrılan ekip Kahramanmaraş´ta verilen dondurma molasının devamında sabah 04.00 civarında Kayseri´ye ulaştı.

3 gün devam eden Diyarbakır, Şanlıurfa ve Mardin illerini kapsayan tarih ve kültür gezisi boyunca hep yanımızda olup sıkıntılarımızı paylaşan üst kurul delegemiz Bahri GÖÇMEN Bey´e, Diyarbakır´da AYDER´den Ferzende LALE hocama, Ersin ve Bilal gençlerimize, Kızılay Diyarbakır Şube Başkanı Recep İDİKUT Hocaya, Diyanet Sen Şube Başkanı Ömer EVSEN hocaya, Ulaştırma Memur Sen Başkanı Mehmet Bey´e, MAZLUMDER Şube başkan yardımcısı Eyüphan KAYA Bey´e, Mardin´de Bayındır Memur Sen ve İmam Hatip Derneği Başkanı değerli kardeşimiz ve dostumuz Abdussamet YILMAZ ve eşine, Diyanet Sen Şube Başkanı Abdulkadir KURTULUŞ hocaya, Memur Sen eski başkanı Mustafa AYDIN Bey´e, rehberimiz Abdullah KÖSESOY Bey´e ve Şanlıurfa´da Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanı değerli dostum Murat MÜJDECİ Bey´e ve rehberimiz Yılmaz Bey´e, kaptanlarımıza ve bizimle birlikte geziye katılan bay ve bayan üyelerimize teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, sağlık ve afiyette kalsınlar.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ