KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

TURKOVAC'IN HATIRLATMA DOZU KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ'NDE UYGULANDI

PROF.DR. YILDIZ : “HER YIL AŞILANMAK GEREKECEK”

AKTAR HANZALA ALTUN “GRİBİN DÜŞMANI KIŞ ÇAYIDIR”  

HACILAR 'DA MAVİ OLDU

HACILAR 2. DOZ AŞILAMADA MAVİYE DÖNDÜ

ANATOMİ LABORATUVARI YENİLENDİ

SÖZÜER:“HER KADIN KENDİ MEME MUAYENESİNİ YAPMALI”

ERÜ’YE HAYIRSEVER DESTEĞİ

REKTÖR ÇALIŞ ERAGEM EKİBİNE ŞÜKRANLARINI SUNDU

AYVA’NIN MUCİZE  NİTELİĞİ’NDE Kİ  FAYDALARI….

KAYSERİ’DE COVİD 19 VAKA SAYILARI DÜŞÜŞE GEÇTİ

BENLİ AŞI KONUSUNDA VATANDAŞTAN DESTEK İSTEDİ

REKTÖR PROF. DR. ÇALIŞ: “FAZ-3 ÇALIŞMALARI ÇOK GÜZEL GİDİYOR”  

30 GÜNLÜK TEDAVİNİN ARDINDAN 'AŞINIZI YAPTIRIN' ÇAĞRISI

SELİME TEYZE AŞI SAYESİNDE COVİD 19’ U KOLAY ATLATTI

EHLİYETSİZ GENÇ KAZA YAPTI, 5 YARALI  

Gürkan Ofis Mobilyaları

MAVİYE ÇEVİRMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİN FAZLASINI YAPMAYA HAZIRIZ

Melikgazi İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Duygu Horoz, Kayseri'yi maviye çevirmek için ellerinden gelenin fazlasını yapmaya hazır olduklarını ifade ederek, Vali Şehmus Günaydın tarafından başlatılan 'Kayseri’mizi Maviye Çevirelim' kampanyasında vatandaşları aşı olmaya davet etti.

Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan aşı uygulama çadırında günde 300-350 vatandaşa aşı yaptıklarını kaydeden Horoz; "Bilindiği üzere ülkemizde ve dünyada covid-19 pandemisi ile karşı karşıyayız. Bu pandeminin maddi veya manevi bir şekilde evine girmediği etkilemediği vatandaşımız yok gibi. İlla ki yakınlarımızı, gerek sevdiklerimizi bir şekilde bu hastalığa ya kurban verdik, yada iyileşmelerini bekledik. Pandemiden çıkmanın tek yolu ülkemizde ve dünyada ‘Aşı’. Aşıdan başka korunabileceğimiz veya kendimizi savunabileceğimiz hiçbir aracımız yok. Tek çıkış yolumuzun aşı olduğunu göz önünde bulundurarak, Sayın Valimizin ilimizde başlatmış olduğu 'Kayseri’mizi Maviye Çevirelim' kampanyasında, Melikgazi İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak Kayseri Cumhuriyet meydanında kurmuş olduğumuz randevusuz aşı uygulama çadırımızda, her gün yaklaşık 300- 350 kadar vatandaşımıza aşı uygulamaktayız. Burada vatandaşlarımızdan son derece güzel talepler ve geri dönüşler alıyoruz. Bizler de bu yorumlardan ciddi derecede memnuniyet duyuyoruz. Üzerine basarak tekrarlamak istiyorum, pandemiden tek çıkış yolunun aşı olduğunu göz önünde bulundurarak yapmış olduğumuz bu hizmete, tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum" dedi.

“Adım Adım Maviye”

Vatandaşların randevu almadan istediği zaman Cumhuriyet Meydanı'ndaki çadıra gelerek aşılarını yaptırabileceğinin altını çizen Horoz; "Bizler sizlerin hizmetindeyiz. Hepinize çağrımdır. Kayseri Cumhuriyet meydanında randevusuz aşı olmak isteyen vatandaşlarımıza sabah 09:00 ile akşam 18:00 arasında hizmet vermekteyiz. İstediğiniz dakika çıkıp gelebilirsiniz ve randevusuz olarak burada aşınızı uygulayabiliriz. Bizler de başta Sayın Valimiz Şehmus Günaydın önderdiğinde, İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Ali Ramazan Benli’nin aşılama konusunda ki göstermiş olduğu hedeflere ulaşarak Kayseri’mizi maviye çevirmek adına elimizden gelenin fazlasını yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı.

KURUM BÜLTENİ