KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

MELİKGAZİ ADIM ADIM GÜZELLEŞİYOR

HUNAT’TA 3 KATLI METRUK BİNA YIKILDI

ÇOLAKBAYRAKDAR, PANDEMİ, SÜRECİNİ DEĞERLENDİRDİ

VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIĞINA YOĞUNLAŞTIK

CUMHURBAŞKANI’NDAN BÜYÜKKILIÇ’A ÖVGÜ

MEMDUH BEY’E TEŞEKKÜR EDİYORUM

BÜYÜKKILIÇ BAYRAMDA YAŞLILARI UNUTMADI

ALINAN TEDBİRLER SAYESİNDE TEK BİR VAKANIN BİLE GÖRÜLMEDİ

KAZANCILAR ÇARŞISININ YENİ YÜZÜ

KAYSERİ’YE YENİ BİR SOLUK GETİRECEK

BAŞKAN PALANCIOĞLU’DAN AÇIKLAMA

PANDEMİ DÖNEMİNİ FIRSATA ÇEVİRDİK

16 İLÇEDE KIYMA ÇEKİMİ DENETİMİ DEVAM EDİYOR

TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ’NDE DURMAK YOK

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ, BAYRAMLAŞTI

SAĞLIK PERSONELİNİN BAYRAMINI KUTLADI

YALÇIN: KURBAN BAYRAMI BELEDİYELERİN HİZMET BAYRAMIDIR

"BELEDİYELERDE HİZMET EKSİKLİĞİ OLMAZ"

‘ULAKBEL’ İLE MELİKGAZİ BELEDİYESİ TEK TUŞ UZAĞINIZDA

MELİKGAZİ BELEDİYESİ YENİ YAZILIM GELİŞTİRDİ

AK PARTİ YER.YÖN. SOR.GEN.BŞK YRD ÖZHASEKİ

TALAS DA VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

İLİMİZ PROTOKOLÜ BAYRAM NAMAZINI HUNAT’TA KILDI

BAYRAM NAMAZI SONRASI PROTOKOL ÜYELERİ VATANDAŞLARLA BAYRAMLAŞTI

TAZİYE EVLERİNDE TAZİYE YASAKLANDI

İl genelinde taziye evlerinde, evlerde, açık alanlarda taziye yapılmasının yasaklanmasına karar verildi.

TALAS'TA KURBAN HİJYENİK VE TEMİZ ORTAM

Talas Belediyesi, kesim alanlarında Korona virüs tedbirleri ve temizlik denetimlerini de ihmal etmedi.

HAYVAN SATIŞLARI BU YIL FAZLA

Geçen yıla göre maliyetler yemden dolayı bu sene %20 arttı.

AKAY'DAN ŞEKERE ZAM TALEBİ

Şekere yüzde 30 seviyesinde zam gelmeli

LOKANTA VE CAFELER “AHİ DUASI” İLE YENİ BAŞLANGIÇ YAPTI

“Bundan sonrası için daha dikkatli olmak kaydıyla işletmelerimizi yeniden açıyoruz”

Korona virüs tedbirleri kapsamında geçici olarak kapanan restoran ve kafelerin normalleşme süreci çerçevesinde yeniden hizmet vermeye başlaması dolayısıyla Lokantacılar ve Pastacılar Odası tarafından tertiplenen  ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın da iştirak ettiği etkinlikte konuşan Oda Başkanı Altan Aydemir; esnaf olarak temizlik ve hijyenin olmazsa olmazları olduklarını belirterek, “Bundan sonrası için daha dikkatli olmak kaydıyla işletmelerimizi yeniden açıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir restorandaki düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Altan Aydemir ve Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan katıldı. Etkinlikte Korona virüs tedbirleri kapsamında geçici olarak kapanan restoran ve kafelerin normalleşme süreci çerçevesinde yeniden hizmet vermeye başlaması dolayısıyla Kuran-ı Kerim okundu ve dua edildi.

Etkinliğin onur konuğu Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç; kurallara uyulması takdirde bu sürecin yeniden tekrarlanmayacağına dikkat çekerek"İhmale fırsat vermeden çalışmalıyız. İlçe belediyelerimiz ve odalarımızla işbirliği halinde yeni bir süreci başlattık. Akıllı şehir projesi bağlamında kuaför, berber, restoran, taksicilerimiz gibi tüm esnafımızı hem eğiteceğiz hem de kurallara uyup uymadığını değerlendireceğiz. Akıllı şehir projesiyle kurallara uyup uymayacağını bu sayede öğreneceğiz. Bu sayede güven ve huzur içerisinde oradaki hizmetten istifade edilecek." değerlendirmesinde  bulundu.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ise konuşmasında Talas’ta bulunan 340 kafe ve lokantanın dezenfekte işlemini tamamladıklarını belirtip şunları söyledi. “3 aydan beri korona virüsle mücadelede Büyükşehir Belediyemizin rehberliğinde esnafımızın ve vatandaşlarımızın yanında olduk. Hijyen malzemelerinden maskesine kadar vatandaşlarımıza ulaştırdık. Kayseri’de vatandaşlarımız da gereken kurallara riayet ettiler. Talas’ta bulunan 340 cafe ve lokantamızı dezenfekte işlemlerimizi tamamladık. Ben esnafımıza sağlıklı, hayırlı işler diliyorum.” .

Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Altan Aydemir; Ahi Evran desturuyla büyümüş esnaflar olarak işletmeleri dualarla açtıklarını vurgulayarak  “16 Mart itibariyle işletmelerimiz yaklaşık 80 gündür kapalıydı. Cumhurbaşkanımızın açıklamaları sonrası bugün itibariyle işletmelerimiz yeniden açıldı. Zor bir süreçten geçtik, gerçekten çok sıkıntılı zamanlarımız oldu. Bizler Ahi Evran desturuyla büyümüş esnaflar olarak işletmelerimizi dualar ile açmak istedik. Ben bütün esnaflarıma hayırlı olsun, bol kazançları olsun diye dua ediyorum. Bizler esnaf olarak temizlik, hijyen zaten olmazsa olmazımız. Bundan sonrası için de daha dikkatli olmak kaydıyla işletmelerimiz yeniden açıyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun.“ ifadesini kullandı.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ