KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

KORONAVİRÜS 'TAKSİCİLERİ' VURDU

TAKSİCİ BAKİ ASLAN: "KORONA VİRÜS İŞİMİZİ İYİCE BİTİRDİ"

ERÜ’LÜ 62 ÖĞRENCİDEN 39 DİLDE 'EVDE KAL' MESAJI

Erciyes Üniversitesi'nde okuyan 62 yabancı öğrenci 39 dilde ve Türkçe olarak 'Evde Kal' mesajı verdi.

EVDE KAL TÜRKİYE ÇAĞRISI

AŞIK SEYRANİ ENBİYAOĞLU’DAN SAZILI – SÖZLÜ “EVDE KAL TÜRKİYE” ÇAĞRISI

KAYSERİ’DE CAMİ AVLUSUNU FARELER BASTI

HATIROĞLU CAMİ’Nİ FARELER BASTI

POLİS EKİPLERİNDEN YAŞLILARA KESİNTİSİZ HİZMET

Kayseri’de Akkışla İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 65 yaş ve üstü vatandaşlara ihtiyaçlarını karşılamak için kesintisiz olarak hizmet veriyor.

BELEDİYELERDEN KORONA VİRÜSE DAVETSİZ NİKAH TEDBİRİ

VİRÜSTEN DOLAYI DÜĞÜN SALONLARINDA İPTAL OLAN NİKAHLAR, BELEDİYELERDE MESAİYİ ARTTIRDI

TOMARZALI KADINLAR MASKE ÜRETMEYE BAŞLADI

Tomarza ilçesinde koronavirüs salgını sonrası artan maske ihtiyacını karşılamak amacıyla Tomarza Belediyesinin desteği ile Tomarzalı kadınlar gönüllü olarak maske üretimi yapmaya başladı.

HAYVANAT BAHÇESİ ISSIZ KALDI

KOVİD-19 HAYVANAT BAHÇESİ’Nİ DE VURDU

KAYSERİ AÇIK CEZAEVİ MAHKUMLARI MESLEK SAHİBİ YAPIYOR

OCAK AYINDAKİ KURSLARA 100 HÜKÜMLÜ KATILDI

EVDE KALAN YAŞLILARA YEMEK DESTEĞİ

DEVELİ BELEDİYESİ EKİPLERİ ÇALIŞMALARINI DEVAM ETTİRİYOR

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA ESNAF DESTEĞİ

Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş ve üstü esnaflara Develi ilçesinde Esnaf Sanatkarlar Odası destek veriyor.

YAŞLILARDAN "EVDE KAL" ÇAĞRISINA DESTEK

66 yaşındaki Zekeriya Hekimhan:"Evden çıkmazsan geçebilecek bir hastalık. İhtiyaçlarımızı zabıtalar getiriyor"

DEVELİ’DE CAMİLERDEN KORONAVİRÜS İÇİN DUALAR OKUNDU

CAMİLERDE EDİLEN DUALARA DEVELİ HALKI DA KATILDI

JANDARMA 65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA YARDIM GÖTÜRDÜ

Kayseri İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan çalışmalarla, 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçları evlerine teslim edildi.

EVDEN ÇIKAMAYAN EMEKLİNİN MAAŞINI ZABITA EKİPLERİ GÖTÜRDÜ

Altun;" Salgın hastalık riskine karşı alınan önlemler kapsamında tüm ekiplerimiz görev başında.”

DEVELİ'DE SEBZE VE MEYVE PAZARI DEVAM EDECEK

SATICILARIN ELDİVEN VE MASKE TAKMASI ZORUNLULUĞUYLA AÇIK OLACAK

Anahtar Kelimeler: KÜÇÜKKEN " ÇİKOLATA ALAMAYAN" MUHTAR

KÜÇÜKKEN "BİR ÇİKOLATA ALAMAYAN" MUHTAR UMUT,

MAHALLESİNE "UMUT" OLDU

Kayseri'de doğup büyüdüğü topraklarda genç yaşta muhtar seçilen Umut Karamuk, muhtarlık maaşını ve daha fazlasını mahalle halkı için harcayarak insanların yardımına koşuyor.

İncesu ilçesi Fırınönü Mahallesi'nde 31 Mart yerel seçimlerinde görevi boyunca muhtarlık maaşını almayacağını vadeden 30 yaşındaki Karamuk, "Niyet hayırsa akıbet de hayır olur" mesajıyla aday olup muhtarlığı kazandı.

Seçimi kazandıktan bir gün sonra mahallenin tüm çocuklarına oyuncak dağıtan Karamuk, muhtarlık maaşının tamamını ve daha fazlasını okul, sağlık ocağı ve ihtiyaç sahipleri için harcayarak herkesin yardımına koşuyor.

Muhtar Karamuk, AA muhabirine, sadece muhtarlık maaşını değil öğrenci ve işçi taşımacılığından elde ettiği gelirden de yardımda bulunduğunu söyledi.

Seçimi kazandığı için mutlu olduğunu belirten Karamuk, şöyle devam etti:

"Ben yoksul bir ailenin çocuğuydum. Hep yoksulluk gördüm ve hep çalışıp çabaladım. Küçükken bir çikolata alamamanın sebeplerini ailem bana çok değişik şekilde anlattı. Ben de ailemle ve çevremdekilerle fikir alışverişi yaparak muhtarlık maaşımın tamamını görevim süresince 5 yıl boyunca bağışlayacağım vaadiyle bu yola çıktım. 31 Mart seçimlerinde de olumlu bir şekilde muhtarlığı kazandım. 'Niyet hayırsa akıbet de hayır olur' diye sloganımız vardı ve bu şekilde biz yola çıktık. Başarılı da olduk. İlk vaadim maaşımın tamamını Hazreti Ebubekir Camisi ve Yavuz Sultan Selim Orta Okulu öğrencilerinin ihtiyaçlarına harcamaktı. Seçimi kazandıktan bir gün sonra çocukları sevindirmek için oyuncak dağıttım."

"Bir çocuğu sevindirince en çok ben mutlu oluyorum"

Kapısına gelen hiç kimseyi boş çevirmediğini dile getiren Karamuk, şöyle devam etti:

"Yoksul insanlara yardım ediyorum, sokakta gezen çocukların ayakkabısı yoksa isimlerini alıp daha sonra onlara ayakkabı alıyorum. Okul müdürleriyle istişare içindeyim. Onlarla sürekli görüşüp hangi çocuğun ihtiyacı varsa bana söylüyorlar. Seçim sürecinde 'Görevim boyunca muhtarlık maaşımı almayacağım.' diye en büyük vaadi ben verdim. İnanmayanlar çok oldu ama ben seçimi kazanıp vaadimi yerine getirince beni tebrik ettiler. Şimdi bir çocuğu sevindirince en çok ben mutlu oluyorum. Aylık 3 bin lira harcıyorum belki ama birine yardım edince bakıyorum diğer taraftan hiç olmadık bir yerden kapı açılıyor, bir iş geliyor."

Mahalle sakinlerinden Fatih Demir de seçim vaadini tutan muhtarlarıyla gurur duyduklarını söyledi.

Seçim sürecinde muhtarlarının vaadini tutmayacağını söyleyenlerin olduğunu anlatan Demir, şöyle konuştu:

"Biz muhtarımızın vaatlerine inanıyorduk çoğunu da inandırdık. Biz kapı kapı dolaşıp 'Umut, muhtar olursa maaşını bağışlayacak.' dediğimizde bize 'Öyle bir adam var mı?' diyerek yüzümüze kapıyı kapatanlar da oldu. Şükür muhtarımız vaatlerini yerine getirdi. Umut gerek camiye, gerek sağlık ocağına gerekse bütün maaşını öğrencilere bağışlıyor. Vaatlerini yerine getiriyor. Bu zamanda böyle bir muhtar bulup memnun olmamak saçmalık olur. Bize inanmayıp kapılarını yüzümüze kapatanlar şimdi 'Muhtarımız Umut.' diyor."

"Etrafına umut saçıyor"

Mahalle halkından Murat Sargın ise muhtarlarının hayır işinde adeta kendisiyle yarıştığını belirterek, "Muhtarlığa adaylığını koyduğunda genç olduğu için oy verirler mi diye düşündük ama büyük farkla seçimi kazandı. Umut, çok yardım yapıyor. Hatta geçenlerde gece yarısı bizi kaldırdı ve yeni taşınan birinin ihtiyacı olduğunu söyledi. Bu arkadaşımızın evine eşya taşıdık. İnsanlara maddi yardım yapıyor, onunla beraber manevi yardım da yapıyor. Bir nevi etrafına umut saçıyor." diye konuştu.

Haber Kaynak : AA