KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BAHÇELİK BARAJI 48 BİN HEKTAR ARAZİYİ SULAYACAK

TOPRAK 2021’DE SUYLA BULUŞUYOR

BÜYÜKŞEHİR'DEN ÜÇ İHALE BİRDEN

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE AİT OLAN ARSALAR İHALEYLE SATIŞA ÇIKARILDI

KOCASİNAN, ÇOCUKLARI VE GENÇLERİ ÖDÜLLENDİRİYOR

ÇOLAKBAYRAKDAR: MİLLİ DUYGULAR ÖNEMLİ

ÖZHASEKİ, HACILAR-ERCİYES YOLU İLE İLGİLİ MÜJDE VERDİ

ACI DOLU YOL DÜZENLENİYOR

BÜYÜKKILIÇ UYARILARINA ERCİYES’TE DEVAM ETTİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN DUYARLILIK ÇAĞRISI

KOCASİNAN’IN İHALESİNE BÜYÜK İLGİ

20 DAİRE SATIŞA ÇIKTI

ÇEVLİK TAMAM, CEBİR SOSYAL TESİSİNİN YAPIMI SÜRÜYOR

KIRSAL MAHALLELERDE SOSYAL TESİS ATAĞI YALÇIN: GENÇLER, ÇOCUKLAR BİZE EMANET

ATA TOHUMUNU TOPRAKLA BULUŞTURDULAR

ORGANİK PAZAR İLGİ GÖRÜYOR

VALİ GÜNAYDIN VE BÜYÜKKILIÇ DENETİMLERİ SÜRDÜRDÜ

GÜNAYDIN: DÜĞÜNLER İLE İLGİLİ KISITLAMALAR OLABİLİR

MELİKGAZİ, TAM NOT ALDI

COVİD-19 DENETİMLERİ SÜRÜYOR

DEVELİ'DE DENETİMLER DEVAM EDİYOR

DURU VE CABBAR’DAN UYARI

TABİP ODASI MESLEKTAŞLARINI UNUTMADI

MORALE VE DESTEĞE İHTİYAÇLARI VAR

ERÜ REKTÖRÜ ÇALIŞ: KURALLARA UYULUYOR

ERÜ KAMPÜSÜ'NDE COVİD-19 DENETİMİ

BÜNYAN TEDBİRİ ELDEN BIRAKMIYOR

KAYMAKAM ŞAHİN VE BAŞKAN ALTUN'DAN KORONA VİRÜS DENETİMİ

TALAS’TAN SATILIK TAŞINMAZLAR

YALÇIN: İHALE 26 AĞUSTOS’TA

BÜNYAN BELEDİYESİ'NDEN TİTİZ ÇALIŞMA

ALTUN YAŞAM ALANLARINA EL ATTI

Anahtar Kelimeler: ŞEKER’ ZİYARET

KTO’DAN ŞEKER’E ZİYARET

GÜLSOY: ŞEKER BİZİM GURURUMUZ

Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Başkan Yardımcıları Hacı Bekir Kuzucu, Hasan Köksal, Yönetim Kurulu Üyeleri Erol Sırıklı, Latif Başkal, Hüseyin Mercan, Mustafa Okutan, Mehmet Gülsoy ve Ali Alkan’ın da olduğu KTO heyeti, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay’ı ziyaret etti.

Kayseri Şeker Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Yönetim Kurulu Üyeleri Hurşit Dede, Abdullah Borazan, Genel Müdür Osman Canıtez ve Genel Müdür Yardımcısı Selcen Erişen’in de hazır bulunduğu ziyarette söz alan Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri Şeker’in ve çiftçinin her zaman yanında olduklarını belirterek, “Sağ olsun vizyon sahibi bir Başkanımız var, Şeker Fabrikası bizim onurumuz, şehrimizin gururu, En büyük sanayi şirketleri sıralamasında 2018’de 126. 2019’da ise 124. Sırada, inşallah ilk 50’nin içerisinde olma yolunda da başarıyla ilerliyoruz. Kayseri Şeker’in en büyük ilk 500 sanayi kuruluşu içerisinde olması, bize bambaşka bir gurur yaşattı. Sayın Başkanım ve Yönetim Kuruluna, yaptıkları başarılı icraatlar nedeniyle teşekkür ediyoruz.

Ayrıca özelleştirme sonunda Turhal Şeker Fabrikamızı da satın alarak, Kayserimiz adına bir fabrikamız daha olmuş oldu. Biz Hüseyin Başkanımızı orada da ziyaret ettik, eski ve yeni hali arasındaki büyük farkı gördük. Orada verilen emek ve ülke ekonomisine sağlanan katkıdan dolayı, Başkanıma tekrar teşekkür ediyorum. Yeniden yapmak kolay, ama eski bir işletmeyi alıp da yeni hale getirip, randımanlı bir şekilde çalışmasını sağlamak çok zordur. Bu yüzden Başkanımızı bir kez daha tebrik ediyoruz. Kayseri Şeker Fabrikası bizim göz bebeğimiz, biz her zaman çiftçi dostuyuz ve çiftçimizin daima yanındayız. Çiftçilerimize ödenen avanslarımız, doğrudan ekonomiye geliyor, bize adeta can suyu oluyor, hareket oluyor, bereket oluyor. Sağ olsun Başkanımız 4-5 senedir çiftçi avansını olması gerekenden erken yatırıyor, bu da piyasayı canlandırıyor” şeklinde konuştu.

MARİFET İLTİFATA TABİDİR

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay ise, Kayseri Ticaret Odası Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerini Kayseri Şeker de ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Biz her zaman değerli Başkanımızın samimiyetini, yakınlığını ve desteğini yanımızda hissediyoruz. Kendilerinin de bahsettiği gibi Turhal Şeker Fabrikamız alındığında ilk ziyareti bize kendileri gerçekleştirdi. Marifet iltifata tabidir, yapılan bu güzel işler destek gördükçe, olumlu karşılandıkça, çalışma aşkımız daha da fazla artıyor.

Kayseri Şeker Fabrikası bir çiftçi kuruluşu, bu yönüyle Türkiye’nin ve Kayseri’nin önemli bir değeri. Kayseri Şeker bir taraftan devlet hissesi olan bir kuruluş, dolayısıyla Kayseri Şeker Fabrikası’nın, geniş anlamda tüm kesimler tarafından desteklenmesi gerektiği inancındayız. Biz bunu Başkanımızdan ve Kayseri Ticaret Odamızdan yakın bir şekilde görüyoruz, elimizden geldiği kadar işlerimizi iyi yürütmeye çalışıyoruz.

Biz başarılı oldukça, çiftçilerimiz başarılı üretim gerçekleştirdikçe, ülkemizde huzura ve sosyal barışa katkı sağlanıyor. Biz avanslarımızı dağıttıkça, ekonomide bir canlılık oluşuyor. Örneğin sulama avansını Kurban Bayramı öncesinde çiftçimize dağıtacağız, bu avansımız üç fabrikamız için toplamda 71 milyonluk gibi büyük bir rakamı ifade ediyor. Kayseri Şeker Fabrikası, ürettikçe ve başardıkça, Kayseri başta olmak üzere Orta Anadolu’nun bütün ekonomisine canlılık getiren bir kuruluş. Değerli Kayseri Ticaret Odası Başkanımızın desteği de, bize bu manada güç veriyor. Ben kendilerine bu nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ