KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ÖZHASEKİ: KENTSEL DÖNÜŞÜM BİR ZORUNLULUKTUR

“2000 öncesinde yapılmış 3, 4, 5 katlı evlerde oturan kardeşlerimizin mutlaka bu binaların depremselliğini kontrol ettirmesi lazım”

KOCASİNAN BELEDİYESİ 336 KİŞİYİ EV SAHİBİ YAPTI

YUNUS EMRE KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUTLARI 1. ETAP KURA ÇEKİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARAÇ MUAYENESİ YAPTIRCAK VATANDAŞLARA İZİN

ARAÇ MUAYENESİ İÇİN RANDEVU ALAN VATANDAŞLAR İZİNLİ OLACAK

ERCİYES YERLİ VE YABANCI TURİSTLERE AÇIK

CINGI:"YAĞAN KAR İLE BERABER EKSTREM PİSTLERİMİZİ DE AÇACAĞIZ"

MELİKGAZİ BELEDİYESİ 'NDEN "KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI" EĞİTİMİ

Palancıoğlu, "Online olarak telefonferans üzerinden düzenlenen eğitim programında müdürlerimiz kanun hakkında bilgi edindi.”

OSB YÖNETİM KURULU’NDAN ‘SAVURGANLIK’ İDDİALARINA SAVUNMA

“VERİLEN HABER GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

BELLONA SANDALYE VE YATAK FABRİKASI AÇTI

GÜLAL: HOLDİNGİMİZ AKTİF OLARAK YÜZDE 90 SEVİYESİNDE BÜYÜDÜ

BÜYÜKŞEHİR’DEN SERVİSÇİ ESNAFINA 1 MİLYON TL’LİK DESTEK

SERVİS ESNAFINDAN 1 YIL VİZE ÜCRETİ ALINMAYACAK

BÜYÜKŞEHİR’İN ‘KAR’ TİMİ, İLÇEDE KAPALI YOL BIRAKMIYOR

87 MAHALLE YOLU ULAŞIMA AÇILDI

BAŞKAN PALANCIOĞLU'NDAN MİLLETVEKİLLERİNE BRİFİNG

2020 YILINDA YAPILAN HİZMETLERİ ANLATTI

KOCASİNAN’IN KENTSEL DÖNÜŞÜMÜYLE 336 AİLE,

YENİ EVLERİNİN HEYECANINI CANLI YAYINLA YAŞAYACAK

MELİKGAZİ'DE FAALİYET RAPORU İÇİN HİZMET İÇİ EĞİTİM

“MELİKGAZİ OLARAK ÖĞRENMEYE VE ÖĞRETMEYE DEVAM EDİYORUZ”

BÜYÜKŞEHİR’DE ‘YEŞİLHİSAR’ TOPLANTISI

“BÜTÜN İLÇELERİMİZİN DOĞAL GÜZELLİKLERİ ÖNEMLİ”

KTO BAŞKANI GÜLSOY BABASINI HAKK’A UĞURLADI

95 YAŞINDA HAYATA VEDA EDEN HACI MEHMET GÜLSOY DUALARLA HAKK’A UĞURLANDI

ASKON, MHP İL BAŞKANI TOK’U ZİYARET ETTİ

BİZLER GÖNÜL İNSANLARIYIZ

KAYSERİSPOR TRANSFERDE GÖZÜNÜ KARARTTI

TEMSİLCİMİZ, MATTHİAS FANİMO KULÜBÜNE TEKLİFTE BULUNDU

Anahtar Kelimeler: TARIM ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ' ' - DENETİMİ
Gürkan Ofis Mobilyaları

KTO İLE TARIM ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AVM'DE COVD-19 DENETİMİ

Gülsoy, “Kontrollü Sosyal Hayat Çalışma Rehberi” broşürlerini işletme sahipleriyle paylaştı

Korona virüs ile mücadele kapsamında Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin ile birlikte KAYSERmall Alışveriş Merkezi’nde denetimlerde bulundu. Maske, mesafe ve temizlik konusunda hatırlatmalarda bulunan Başkan Gülsoy, “Kontrollü Sosyal Hayat Çalışma Rehberi” broşürlerini işletme sahipleriyle paylaştı.

KTO Başkanı Ömer Gülsoy, İçişleri Bakanlığı'nın direktifleri doğrultusunda valilerin yönetimi ve koordinasyonunda yapılan, 'Covid-19 Tedbirleri Denetimi'ni sürdürdü. Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin ve Müdürlük yetkilileri ile birlikte Melikgazi İlçesi Gesi Fatih Mahallesi’nde bulunan KAYSERmall Alışveriş Merkezi’ni ziyaret eden Başkan Gülsoy, denetime yeme-içme mekanlarının bulunduğu teras katında başladı. AVM yetkililerinin de eşlik ettiği denetimde Başkan Gülsoy ile İl Müdürü Şahin, işletmeleri tek tek ziyaret ederek ürünlerin hazırlandığı mutfak kısmını da denetledi. İşletme sahiplerine özellikle maske, mesafe ve temizlik konularına daha çok dikkat etmeleri konusunda uyarılarda bulunan Başkan Gülsoy, Ticaret Odası tarafından hazırlanan Restoran, Lokanta, Kafe, Pastane vb Yeme İçme Yerleri için ‘Kontrollü Sosyal Hayat Çalışma Rehberi’ broşürünü işletme sahipleriyle paylaştı. Afişleri asmayanlara, aykırı hareket edenlere ve zorunluluklara uymayanlara ‘Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince; 250 TL’den bin TL’ye kadar idari para cezası uygulanacağını hatırlatan Başkan Gülsoy, “Afişlerde maskesiz müşteri alınmaması, mesafeye uymak kaydıyla her 4 metrekare için bir kişi bulundurulması, kasa önünde müşteri bekleme yerleri arasında (en az 1,5 metre) olacak şekilde yer işaretlemesi yapılması, maske kullanımı, hijyenin önemi ve mesai saatleri gibi hatırlatmalar bulunmaktadır. Esnafımızdan mağdur duruma düşmemeleri için afişleri asmalarını ve yazılı maddelere harfiyen uymalarını istiyoruz.” dedi. Vatandaşlarla da sohbet eden Başkan Gülsoy, Denetimlerin ve alınan tüm tedbirlerin toplum sağlığı için, vatandaşlarımızın sağlığını her şeyin üzerinde tutuyoruz. Bu sıkıntılı süreci el birliği ile atlatacağız. İşletmelerimizde bu süreçte tedbirlerini alarak kurallara uyduğu zaman salgının yayılmasını azaltmış olacağız. Mecbur kalmadığınız sürece evlerinizden lütfen çıkmayın” ifadelerini kullandı.

Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin’de yaptığı açıklamada, “İşletmelerimizi sürekli denetleyerek tedbirlerini almalarını Maske, Mesafe ve Temizlik kuralına uymaları gerektiğini ifade ediyoruz. İnsanlarımızın sağlığı için gece, gündüz demeden çalışıyoruz. Denetimlerimiz sürerken bir taraftan da bilgilendirme çalışması yapıyoruz. Ticaret Odası Başkanımızla KAYSERmall AVM’deki işletmelerimizi ziyaret ederek kafe, restoran, lokanta vs. gibi yeme içme yerlerinde denetimlerde bulunduk. Uyulması gereken kurallar konusunda da bilgilendirici rehberler dağıttık. Tedbirli olalım, kurallara riayet edelim.” diye konuştu.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ