KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KASKİ’DEN HACILAR’A 6 MİLYONLUK YATIRIM

12 YIL KESİNLEŞMİŞ CEZASI VARDI

KAYSERİ OSB DAVASINDA İLK DURUŞMA

KATİLLER HESAP VERMEYE DEVAM ETTİ

VEZNELER HAFTA SONU DA AÇIK

İLÇELERİN ‘DOĞAL GAZ’ YATIRIMLARI MERCEK ALTINA ALINDI

KADINA ŞİDDETE KARŞI BİLGİLENDİRME

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR’İN 2022 YILI BÜTÇESİ 1 MİLYAR 800 MİLYON TL

AK KADINLAR KADINA ŞİDDETİ LANETLEDİ

KAYSERİ BAROSU KADIN HAKLARI KOMİSYONU, KADINA ŞİDDETE ‘HAYIR’ DEDİ

GERİ DÖNÜŞÜM İLE DOĞA KORUNUYOR

SAHABİYE PROJESİ’NDE SON DURUM

BARAJLARIMIZ ALARM VERİYOR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ PRAG’A GİTTİ

DURGUN:“HEPİMİZİN ÜZERİNDE BİR ÖĞRETMEN ELİ VAR”  

ÖĞRETMEN BAŞKAN’IN 'ÖĞRETMENLER GÜNÜ' KUTLAMASI BÖYLE OLUR

Gürkan Ofis Mobilyaları

KOCASİNAN’IN 150 MİLYON TL’LİK DÖNÜŞÜM PROJESİ'NDE MUTLU SON

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR: “ŞENLİK HAVASINDA BAŞLADIK, ŞENLİKLE BİTİRDİK”

Kocasinan Belediyesi’nin Yunusemre Mahallesi’nde gerçekleştirdiği Kentsel Dönüşüm Projesi’nde 336 hak sahibinin anahtar ve tapuları teslim edildi. Yunusemre’ de yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaların ekonomik büyüklüğünün 150 Milyon TL olduğunu belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Gayretimiz; çocuklarımıza daha güzel bir gelecek sağlayabilmek içindir.” dedi.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle 3 gün süren anahtar teslim töreninde tapu belgelerini Başkan Çolakbayrakdar’ın elinden alan hak sahiplerinin mutluluğu yüzlerde tebessüm oluşturdu. Vatandaşlarla sohbet eden Başkan Çolakbayrakdar, onların hem hayır dualarını aldı hem de gönüllerini fethetti.

Yunusemre kentsel dönüşümünün 2015 yılı Haziran ayında başladığını ifade eden Başkan Çolakbayrakdar, “ 2016 yılı Ağustos ayında ilk vatandaşla anlaşmasını yaptık. Zaman içerisinde vatandaşımızın müthiş bir teveccühü, güveni ve inançla bugünlere kadar geldik. 2017 yılında gecekonduların yıkımının gerçekleşmesiyle buradaki inşaat faaliyetlerine 2018 yılının Mart ayında başladık. 2020 yılın başında ise ince yapı ihalelerini sürdürdük. Pandemi ve bütün zorluklara rağmen sene sonuna ince yapı işlerini bitirdik. Müteahhitlere tanınan süreye rağmen 9 ay önceden tamamlandı. Şimdi ise 336 dairemizin anahtarı ve tapusunu hak sahiplerine teslim ettik. Hak sahiplerinin aileleriyle birlikte sağlıklı ve sıhhatli oturmalarını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Kocasinan’da kentsel dönüşüm çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğine vurgu yapan Başkan Çolakbayrakdar, şunları kaydetti: “Yunusemre, Seyrani, Ahievran, Ziyagökalp, Yenidoğan ve Uğurevler Mahallesi’nde devam eden çalışmalarımız var. Biz sadece konut üretmiyoruz aynı zamanda bölgenin ve şehrin ihtiyaçlarına yönelik, Kayseri’ye değer katacak çalışmaları hayata geçiriyoruz. Her zaman ifade ettiğim gibi ‘Kentsel dönüşüm, bizim için en önemli sosyal dönüşümdür’. Dönüşümle birlikte geleceğimizin teminatı evlatlarımız, yeni ve konforlu bir şehirde yaşayabileceği alanları sunacağız. Gayretimiz, çocuklarımıza, daha güzel bir gelecek sağlayabilmek için içindir.”

Başkan Çolakbayrakdar, Kayseri’ye daha iyi bir şekilde hizmet edebilmenin gayreti içinde olduklarını belirterek, “Biz, şehrimizi ve vatandaşlarımızı seviyoruz. Bu şehre sevdalı ve bu milleti seven ekip ruhuyla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” diyerek noktaladı.

Başkan Çolakbayrakdar’ın yaptığı dönüşümle hayallerini gerçekleştiren ve sevinçlerinden duygusal anlar yaşayan vatandaşlar ise Başkan Çolakbayrakdar’a dua edip, teşekkür iletti.