KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BAKAN VARANK İLE ‘KAYSERİ ZİRVESİ’

KAYSERİ’DE DE BİR MODEL FABRİKAMIZ OLACAK

BÜYÜKKILIÇ’IN ÖNERİSİNE BAKAN’DAN “YEŞİL IŞIK”

SAĞLIK OSB YA DA SAĞLIK VADİSİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, TALAS’TA

HEM BAYRAM KUTLADI HEM DE UYARDI

PALANCIOĞLU, PERSONELİ İLE BAYRAMLAŞTI

SOSYAL MESAFE KURALINA UYALIM

MELİKGAZİ'DE CAMİLER CUMA NAMAZINA HAZIRLANIYOR

DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI BAŞLADI

BAŞKAN ALTUN, BELEDİYE PERSONELİ İLE BAYRAMLAŞTI

ORGANİZE OLARAK ÇALIŞIYORUZ

KOCASİNAN’DA CAMİLERDE DEZENFEKTE SEFERBERLİĞİ

PAROLA ‘DAHA TEMİZ KOCASİNAN’

KOCASİNAN’DA GÖNÜLDEN BAYRAMLAŞMA

ÇOLAKBAYRAKDAR PERSONEL İLE BAYRAMLAŞTI

TARIM MÜDÜRÜNDEN ‘ZİRAİ DON’ İNCELEMESİ

ZİRAİ DON TARSİM'İN ÖNEMİNİ ORTAYA ÇIKARDI

ASKON DERNEK BAŞKANI ÖZCAN:

BU ÜLKE YAPTIKLARINIZI UNUTMAYACAK!

GÜLSOY’DAN 27 MAYIS AÇIKLAMASI

DARBELER, ACILARLA ÜLKEMİZİ HER ALANDA GERİYE GÖTÜRDÜ

HAK-İŞ'TEN "27 MAYIS" AÇIKLAMASI

HAK-İŞ ŞUBE BAŞKANI ÇELİK:27 MAYIS, TOPLUMUN HAFIZASINDA KARA BİR LEKEDİR

27 MAYIS DARBESİ SONRASINDA 42 MEZAR KAZILDI

"MENDERES KENDİ SEHPASINI İTTİ, İP KIRILDI, TEKRAR ÇIKARDILAR VE ASTILAR"

'YÖRÜK ANAYA' VALİ SAHİP ÇIKTI

VALİ GÜNAYDIN BAŞKA BİR YAYLAYA YERLEŞTİRDİ

TALAS’TA 'CUMA NAMAZI' TOPLANTISI

“MASKESİZ VE SECCADESİZ CAMİYE GELMEYİN”

BÜYÜKKILIÇ, GESİ KAVŞAĞI’NDAN SESLENDİ

HİZMET BİZDEN, EVDE KALMAK SİZDEN

Anahtar Kelimeler: KOCASİNAN YARIM ASIRLIK AĞACA NEFES

KOCASİNAN, YARIM ASIRLIK AĞACA NEFES OLDU

Çevreye ve yeşile verdiği değeri geri dönüşüm ve ağaçlandırma çalışmalarıyla gösteren Kocasinan Belediyesi, bu kez de Kayseri'nin eşsiz güzelliğiyle ünlenen Erkilet bölgesinde yaşayan, İbrahim Ermet isimli vatandaşın yarım asırlık ceviz ağacına nefes oldu

Coronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması bulunan ve Erkilet bölgesinde ikamet eden 68 yaşındaki İbrahim Ermet, çocuğu gibi baktığı ve büyüttüğü yarım asırlık ceviz ağacında bir hastalık oluşmasıyla Kocasinan Belediyesi’nin 222 70 00 numaralı telefonundan Çözüm Merkezi’ni aradı. Konuyla ilgili Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kısa sürede ceviz ağacına yapılması gereken müdahaleleri yaptı ve ağaç yeniden hayat buldu.

“Tabiat bize bir emanettir.” diye sözlerine başlayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Geleceğimizin teminatı yavrularımıza daha yeşil bir Kocasinan bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu çerçevede geri dönüşüm çalışmalarımızla bu zamana kadar yüzbinlerce ağacın kesilmesini önledik. Ağaç dikme etkinliklerimizle ise yüzbinlerce ağacı toprakla buluşturduk. Bizler biliyoruz ki yeşili ve çevreyi seven korumayı emreden bir dinin Peygamberin tabileriyiz. Ağaçların kesilmesiyle otlak haline gelen Medine dışındaki bir mekanı sevgili Peygamberimiz (S.A.V) o dönem ağaçlandırma projesi yaparak kısa dönemde yeşillenmesini sağlamıştır. Dolayısıyla böyle bir medeniyete tabi olmaktan gurur duyuyoruz. Bütün gayretimiz daha güzel çevreyi gelecek nesillere sunabilmek içindir.” ifadelerini kullandı.

Çocuğu gibi baktığı ve büyüttüğü ceviz ağacı hakkında bilgi verirken duygusal anlar yaşayan İbrahim Ermet (68) ise, “Bu ağaç, Erkilet’in kedi bacağı tatlısının meşhur olmasında büyük payı olan ceviz ağacından biridir. Kabuğu yumuşak (Kabak) ceviz ağacı cinsinden olduğundan dolayı yağlı olması ve lezzetiyle diğerlerinden farklıdır. Gözüm gibi baktığım ağacımızda, bilmediğim bir hastalık oluştu. Bu ağaca çocuğumuza bakar gibi baktık. Bu ağaç eğer yıkılırsa ben de yıkılmış olurum. Sokağa çıkamadığımızdan dolayı belediyemizi aradık. Allah razı olsun. Ekipler geldi ve evladım gibi büyüttüğüm ağaca ilaçlama başta olmak üzere yapılması gereken müdahaleleri yaptılar. Bu hizmetten dolayı Kocasinan Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çolakbayrakdar ve ekibine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İbrahim Ermet’in oğlu 42 yaşındaki Fatih Ermet ise “Atalarımızdan bize yadigar kalan bağımızda 1978 doğumlu olmama rağmen bu ceviz ağacı benden eskidir. Babam bu ağaçlara gözü gibi bakar. Ağaçlara bizlere verdiği kadar değer verir. Ağacımızda bir hastalık oluştu. Bu yüzden Kocasinan Belediyesi park bahçeler ekiplerine haber verdik. Çok kısa bir sürede ağaca müdahale ettiler. Bunlar da neticede bir canlıdır. Verdikleri değerlerden dolayı belediyemize çok teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ