KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN

Milli Dayanışma Kampanyası başlattı

COVİD-19 TRAVMASINA KARŞI MEB İKİ AYRI KILAVUZ HAZIRLADI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin ve velilerin salgının ortaya çıkardığı kaygıyı normalleştirmelerine destek olabilmek için Özel Eğitim ve Rehberlik Genel Müdürlüğünün iki ayrı kılavuz hazırladığını duyurdu.

KAYSERİ’DE ŞEHİR GİRİŞLERİNDE KONTROLLER BAŞLADI

KAYSERİ’DE ARAÇ GİRİŞLERİNDEKİ KONTROLLER, UZUN KUYRUKLAR OLUŞTURDU

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN SU AÇIKLAMASI

TEMMUZ AYINA KADAR TÜM ABONELER 2019 YILI FİYAT TARİFESİNDEN SUYU KULLANABİLECEKLER

BAŞKANLARIN 'SAĞLIK' ZİRVESİ

BÜYÜKKILIÇ: REHAVET OLMAMALI

MAHALLELERDEKİ TRAFOLAR PLANLI GELİŞMENİN GÖSTERGESİ

PALANCIOĞLU: MAHALLELER BÜYÜYOR GELİŞİYOR

KOCASİNAN’DAN SOKAK HAYVANLARINA YEM VE MAMA TAKVİYESİ

ÇOLAKBAYRAKDAR: KÜÇÜK DOSTLARIMIZI UNUTMADIK

SEYAHAT İZİN BELGESİNE KOLAYLIK

SEYAHAT İZİN BELGESİ E-DEVLET'TEN ALINABİLECEK

İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURUL KARARI

SAHADAKİ DENETİM VE KONTROLLER EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARILACAK

TOMARZA BELEDİYESİNDEN MASKE DAĞITIMI

TOMARZA’DA ‘EvdeKal’ ÇAĞRISI

UMRECİLER 1 HAFTA DAHA KARANTİNADA KALACAK

‘BİLİM KURULU’ KARARIYLA TAHLİYE İŞLEMLERİ, 1 HAFTA ÖTELENDİ

PINARBAŞI’DA GIDA YARDIMI

PINARBAŞI’DAN 65 YAŞ ÜSTÜ İLÇE SAKİNLERİNE GIDA YARDIMI

PANPET TIR FİLOSU GENÇLEŞİYOR

2020 MODEL 5 YENİ TIR’I FİLOSUNA DAHİL ETTİ

İL HIFZISSIHA KURUL KARARLARI

TİCARİ TAKSİLERE SINIRLAMA GETİRİLDİ

BAKAN SELÇUK AÇIKLADI

Emeklilerimizin Ramazan ikramiyelerini 7-11 Nisan’da verilecek

VİRÜSE KARŞI İKİ ÖNEMLİ TOPLANTI

Büyükkılıç: alınan önlemlere uyulmalı

Anahtar Kelimeler: KOCASİNAN VİRÜSLERE SAVAŞ

KOCASİNAN VİRÜSLERE SAVAŞ AÇTI

ÇOLAKBAYRAKDAR: HERKESİN HUZURLU YAŞAMASI İÇİN PROJELER GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Kocasinan Belediyesi’nin 2016 yılında başlattığı okullarda hijyen temizliği çalışmaları kapsamında öğrencilerin okula gidiş gelişlerinde kullandıkları servislerde dezenfekte uygulaması gerçekleştirildi. Osman Zeki Yücesan Ortaokulu’nda yapılan temizlik çalışmalarını takip eden Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, uygulama sayesinde okullarda virüse bağlı hastalıkların azalmasının hedeflendiğini söyledi.

Her zaman eğitim alanında yapılan yatırımlara destek olduklarını söyleyen Başkan Çolakbayrakdar; “Daha sağlıklı nesiller yetiştirilmesi ve çocuklarımızın daha iyi bir geleceğe hazırlanması için her türlü gayretin içerisindeyiz. Bu doğrultuda okulların fiziki ve hijyenik temizliğini 3 yıldır devam ettiriyoruz. Belediye olarak klasik temizlik işlerinin dışında okullarda temizlik çalışmaları yürütüyoruz. Kocasinan sınırları içerisinde anaokul, ilk ve ortaokul olmak üzere toplam 82 okulumuzun temizliği düzenli aralıklarla yapılmaktadır. Belirli dönemlerde haftada en az bir kez olmak üzere okullarımızın hijyenik temizliğini de gerçekleştiriyoruz. Özellikle uygulama sayesinde öğretmenler, veliler ve okul idarecileri bizlere gribal enfeksiyon hastalıkların azaldığını belirtiyorlar. Ayrıca öğrencilerimizi okula gidiş gelişlerinde kullandıkları servis araçlarımızın temizliğini gerçekleştiriyoruz. Son zamanlarda sağlıkçıların da dikkat çektiği temizlik konusunda bizler de çalışmalarımızı artırarak sürdürüyoruz. Bu uygulama çocuklarımızın daha sağlıklı ortamlarda eğitim görmelerine katkı sağlamaktadır. Yaptığımız hizmetlerle aydınlık geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yarınlara hazırlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, dezenfekte ve temizlik çalışmalarının Dünya Sağlık Örgütü'nün belirlediği kriterlere uygun olarak gerçekleştirildiğini de sözlerine ekledi.

Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk ise Kocasinan Belediyesi tarafından okulların düzenli olarak temizliğinin yapıldığını belirterek, eğitime ve öğretime yaptığı katkılarından dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Kayseri Minibüsçüler ve Servis İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Yavuz Ay da yapılan böyle bir uygulamadan dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür ederek;“Oda olarak 820 araçla hizmet vermekteyiz. Bizim de önceliğimiz çocuklarımızın emniyeti, güveni ve sağlıklarıdır. Mevsim nedeniyle oluşabilecek hastalıkların önüne geçmek adına yapılan hijyen çalışması son derece kıymetlidir.” diye konuştu.

Öte yandan ‘Okul Temizlik Hijyen Ekibi' Mesul Müdürü Kimyager Zülal Taçar ise uygulama hakkında detaylı bilgiler verdi. Uygulama ile toplam 82 okulda; lavabo ve tuvaletler ile sıhhi mekan temizlikleri her gün 4 farklı ekip ve 15 görevli personel tarafından düzenli olarak gerçekleştiriliyor. Ekipler, haftada bir Dünya Sağlık Örgütü’nün onayladığı U.L.V. ilaçlama sistemiyle dezenfekte çalışması yapıyor. Bu sayede zararlı mikroorganizmaların ve salgın hastalıkların yayılmasını önleyen ekipler, öğrencilere daha sağlıklı ortam sunuyor. Yapılan çalışmaları konularında uzman biyolog, ziraat mühendisi ve sağlıkçılar denetleyerek çalışmalara aktif olarak katılıyor.

Programa, Başkan Çolakbayrakdar’ın yanı sıra Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Öztürk, Kayseri Minibüsçüler ve Servis İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Yavuz Ay ve okulda görev yapan öğretmenler katıldı.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ