KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

JANDARMA KONAĞI HİZMETE AÇILIYOR

SUYA KANMIŞ HATUN TÜRBESİ RESTORE EDİLDİ

TALAS MUSİKİ CEMİYETİ’NDEN HİCAZ FASLI

E-38 SANAT SERGİSİ VATANDAŞIN BEĞENİSİNE SUNULDU

SELÇUKLU ESERİ TÜRBE 40 GÜNDE GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

TOMARZA'DA KÂİNATIN KALBİ KÂBE-İ MUAZZAMA SERGİSİ AÇILDI

KAYSERİ ESERLERİNİ İSTİYOR

ANADOLU'DA 4 BİN SENE ÖNCE ASLAN YAŞIYORMUŞ

ANADOLU'NUN ÖZÜ AHİLİK SANAT SERGİSİ AÇILDI

BU MEZARLAR TARİHE IŞIK TUTUYOR

ARABALI SİNEMADA BU HAFTA 'TENET' FİLMİNİ GÖSTERECEK

BÜYÜKŞEHİR BÜLTENİ'NİN 51. SAYISI ÇIKTI

KAYMEK'İN SERGİLERİ İLÇELERDE

MOTOSİKLET TUTKUNLARI ERCİYES MOTOFEST'TE BULUŞTU

TALAS BELEDİYESİNDEN “YUNUS EMRE YILI”NDA MEHMET KEMİKSİZ KONSERİ

ERCİYES’TE FESTİVAL ATEŞİ YAKILDI

Gürkan Ofis Mobilyaları

‘KOCASİNAN MASAL ANLATIYOR’ YARIŞMASI’NDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce tertiplenen ‘Kocasinan Okuyor-Kocasinan Masal Anlatıyor’ yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce tertiplenen ‘Kocasinan Okuyor-Kocasinan Masal Anlatıyor ’yarışmasına  2-3-4-5-6 ve 7. Sınıflardan toplamda 8 bin 269 öğrenci katıldı. Oluşturulan komisyon tarafından her sınıf kategorisinde belirlenen 4 kitap olmak üzere toplam 29 bin 76 kitap okunarak, öğrenciler online sınava girdi. Sınavda öğrenciler öğrenme ve kavrama becerilerine göre derecelendirildi.

Dereceye giren öğrencilere Osman Ulubaş Fen Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen tören ile ödülleri verildi. Törene İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse, öğrenciler ve veliler katıldı.

Törende katılımcılara hitap eden ve okumanın çok önemli olduğunu ve eğitimin önce evde başladığına vurgu yapan  İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu sözlerini şöyle sürdürdü “Tabi ki bu yapılan çalışmalar hakikaten çok değerli ve çok önemli. Okumanın ne demek olduğu konusunda hepimizin saatlerce konuşacak sözü vardır ama bunu bir alışkanlık haline getirebilmemiz, çocuklarımızın günlük hayatı içerisinde bir yer edinebilmesini sağlamak, ayrı bir çalışmayı gerektiriyor. Masallar da böyle. Bize büyüklerimiz bu değerleri masallarla öğretti. Çocukların da hayal edebilmeleri, kafalarında canlandırabilmeleri de ekstra çalışmalar gerektirir. Bu çalışmaları biz bulunduğumuz süre içerisinde yapacağız. İnşallah ilerleyen süreçte diğer ilçelerimiz de bu tip çalışmalarla gündeme gelir. Genel manada eğitim-öğretim sürecimiz bir tık daha ileriye gitmiş olur diye düşünüyoruz. Bir çocuğun eğitim hayatı toplamda yaşantısının yüzde 12’sini kapsıyor. Geriye kalan yüzde 88’inin çoğunu ailesi ile geçiriyor. Yani eğitim önce ailede başlıyor. Ben bu duygu ve düşüncelerle öncelikle İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü, çalışma arkadaşlarını, okul müdürü arkadaşlarımı ve bu projelerde görev alan bütün arkadaşlarımızı ve öğrencilerimizi kutluyorum.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse’de “Çocuklarımız en zor zamanımızda, salgın sürecinde bile durmadılar okudular. Bu çocuklarımız 8 bin 269 çocuğumuz gibi ilçe içerisinde gerçekleştirdiğimiz projede zamanını iyi değerlendirmek, kendilerini geleceğe hazırlamak, kendilerini ifade etmek, vatanını ve milletini sevmek, gelişmiş ülkelere yetişebilmek için okudular. Biz bu çocuklara teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızın hedeflerine şimdiden ulaşabilmesi için onları canı gönülden tebrik ediyorum ve en iyi dileklerimi sunuyorum” değerlendirmesinde  bulundu.

Tören dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödüllerinin takdim edilmesi ile noktalandı.