KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

Tatar KTO’da Basın mensupları ile buluştu

Kayseri’den yavru vatan KKTC’ye özel hediye

Ersin Tatar'dan 'Kayseri' övgüsü

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar sanayicilerle buluştu

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a ‘Fahri Doktora’ diploması verildi

Bünyan Belediyesi kapalı mahalle yolu bırakmadı

Talas’ta her noktada kış çalışması

Organik tarıma giriş eğitimi

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar Kayseri’de

Başkan Büyükkılıç Gastronomi Şehri’nin Ustalarını Ağırladı

Büyükşehir ihale ile arsa satacak

Çolakbayrakdar kar temizleme çalışmalarını takip etti

86 mahalle yolu ulaşıma açıldı

Melikgazi'de aralıksız kar mesaisi

Başkan Yalçın kar ve soğuğa rağmen Şeffaf Oda'da

Hayvanlara kışa özel bakım

Anahtar Kelimeler: KOCASİNAN BELEDİYESİ HAZIR
Gürkan Ofis Mobilyaları

KOCASİNAN BELEDİYESİ KIŞA HAZIR

Kocasinan Belediyesi, ilçe sakinlerinin kış mevsimini daha rahat geçirmeleri için gerekli tüm önlemleri aldı.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet  Çolakbayrakdar, ilçe sakinlerinin kış mevsimini daha rahat geçirmeleri için gerekli tüm önlemleri aldıklarını ve bu doğrultuda 4 bin 500 ton tuzun hazır beklediğini duyurdu.                                                            

Belediye araçlarının bakımının yapılarak, kış için hazır hale getirildiğine dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar sözlerini şöyle sürdürdü “Araçlar kış şartlarına uyum sağlayacak şekilde bakım ve onarımdan geçirildi. Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, kış aylarında olası soğuk ve yağışlı havaya karşı tüm önlemlerini aldı. Bu önlemler içerisinde greyder, yol tuzlama araçları, kamyonlar, kaldırım temizleme araçları var. Ayrıca depomuzda mevcut buzlanmaya karşı kullanılacak olan 4 bin 500 ton tuzumuz hazır. Yaşanabilecek olası buzlanma olaylarına karşı gereken tüm önlemler alındı. Bütün hizmetlerimizde olduğu gibi kar temizleme çalışmalarımızda da önceliğimiz vatandaşımızın güvenliği ve memnuniyetidir. Hemşehrilerimin daha temiz ve daha sağlıklı bir kış geçirmeleri için çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam edeceğiz”                       

Başkan Çolakbayrakdar, ayrıca kış lastiği konusunda ve soğuk havaya karşı kış mevsiminde olası karbon monoksit zehirlenmeleri hususunda vatandaşlara uyarılarda bulunarak  şunları kaydetti.“Havaların soğumasıyla birlikte, ısınma ihtiyacını karşılamak için soba ve doğalgaz kullanımı artmaktadır. Bu durum gerekli tedbirlerin alınmaması halinde karbon monoksit gazı zehirlenmesi tehlikesini de beraberinde getirmektedir. Olası baca tıkanmalarına veya alçak basınçlı havalarda karbon monoksit gazı zehirlenme vakalarına karşı basit önlemlerle üzücü olayların önüne rahatlıkla geçilebilir. Ayrıca araç sürücüleri uyarıları dikkate alarak, araçlarına kışlık lastiklerini takmadan yola çıkmamalıdırlar. Hemşehrilerimizin can güvenliği bizim için her şeyden önce gelir."

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, kış mevsimi nedeniyle meteorolojik bilgileri de göz önünde bulundurarak gerekli her türlü hazırlığı tamamladıklarını sözlerine ekledi.