KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ERCİYES YÜKSEK İRTİFA KAMP MERKEZİ İÇİN YATIRIM TOPLANTISI

“ERCİYES, ARANILAN MERKEZ OLMAYA DEVAM EDECEK”

DEVELİ’YE E-SINAV SALONU

CABBAR BAŞKAN: “E-SINAV SALONU DEVELİMİZE HAYIRLI OLSUN”

YATIRIM VE HİZMETLERİN İLÇESİ KOCASİNAN’DA VATANDAŞ MEMNUNİYETİ

“HİZMETLERLE YAŞAM STANDARTLARI YÜKSELİYOR”

MELİKGAZİ'DEN HİZMETTE BİR İLK DAHA

DİJİTAL E-İMAR SİSTEMİ GELİŞTİRİLDİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN HAFTANIN İLK GÜNÜ ZİYARETLER

BÜYÜKKILIÇ, 'İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN'

BAŞKAN YALÇIN'DAN VERGİ YAPILANDIRMASINDA SON HAFTA HATIRLATMASI

“YAPILANDIRMADA TALAS, BİR İLKİ BAŞLATTI”

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA YÖNETİMİ’NDEN KAY GRUP’A NEZAKET ZİYARETİ

BAŞKAN DURAN: SEYİR EVLERİ, BİR KAYSERİ MARKASI OLACAK

MUHTARLAR: “BU YOLU HAYAL BİLE EDEMEZDİK”

“OTOBAN GİBİ YOL ORTAYA ÇIKTI”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’IN

PAZAR MESAİSİ

MELİKGAZİ'DE

METRUK BİNA YIKIMLARI DEVAM EDİYOR

KOCASİNAN BELEDİYESİ OKULLARDA

TEMİZLİK VE DEZENFEKTE ÇALIŞMASI YAPTI

TALAS'IN MÜDÜRLERİ

KIRSALI ARŞINLIYOR

HACILAR BELEDİYE BAŞKANI ÖZDOĞAN

İLÇE HALKINI ZİYARET ETTİ

NAR SUYUNUN MUCİZEVİ FAYDALARI !

KANSERDEN VE KALP KRİZİNDEN KORUYOR…

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİN’DEN SOĞUK KISITLAMA GÜNÜNDE SICAK İKRAM

POLİS, BEKÇİ VE ZABITA EKİPLERİNE SICAK ÇAY VE SANDVİÇ EKMEĞİ İKRAMI

BAŞKAN PALANCIOĞLU ‘SERBEST BÖLGE’DE Kİ İŞYERLERİNİ ZİYARET ETTİ

Palancıoğlu: “Kayseri ilinde sanayinin, sanayi yatırımlarının ve ekonomik büyümenin temelinde belediyelerin akılcı, yerinde ve bilinçli yatırları yer almaktadır”

Anahtar Kelimeler: KOCASİNAN AKADEMİ
Gürkan Ofis Mobilyaları

KOCASİNAN AKADEMİ

MİMARSİNAN SOSYAL TESİSLERİ TÖRENLE AÇILDI

BAKAN ÖZHASEKİ BÜYÜKERŞEN´NE 2002 ÖNCESİ YAŞANANLARI HATIRLATTI?

Kocasinan Belediyesince yaptırılan Mimarsinan Sosyal Tesisleri ve Kapalı Pazaryerinin açılışı  Çevre ve Şehircilik Bakanı ve Kayserei Milletvekili  Mehmet Özhaseki´nin de iştirak ettiği törenle gerçekleştirildi?  Törene Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ile Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen  arasında gerçekleşen  twitter atışmasına damga vurdu?   Törende yaptığı açıklamalarla  atışmaya dahil olan Bakan Özhaseki  Bülent Ecevit döneminde kendi  imkanlarımızla  yapmak istediğimiz halede  bize raylı sistem yapma izni çıkmamıştı hatırlatmasında  bulundu?

Kocasinan Belediyesince  yaptırılan Mimarsinan Sosyal Tesisleri ve Kapalı Pazaryerinin açılışı  Çevre ve Şehircilik Bakanı ve Kayserei Milletvekili  Mehmet Özhaseki´nin de iştirak ettiği törenle gerçekleştirildi?

Törenin açılış konuşmasını  gerçekleştiren  Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ilçe belediyesi olarak yapılan hizmetler hakkında bilgiler verdi?

Daha  sonra kürsüye  gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´de  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile yaptıkları twitter atışmasını katılımcılarla  paylaşarak "Edebimizce yanıt vermemiz gerekiyordu" dedi  ve  ekledi?"Ne demiş orada; ´Kayseri´de yapılacak şehir hastanesinin raylı sisteminin hattının yapımını devlet üstlenmiş. Biz bunu Eskişehir´de kendi imkanlarımızla yapıyoruz´ diyor. Mübarek adam; Kayseri´de şimdiye kadar 34 kilometrelik raylı sistem hattını ve 68 tane üzerindeki aracın, 90 küsur tane durağı kendi imkanlarımızla yaptık. Devletimizin tek kuruşu yok belediye hizmetlerinde. Tabi kamu hizmetlerinde hem Eskişehirimize hem Kayserimize hem de Türkiye´deki tüm vilayete devletimiz adaletli şekilde tüm hizmeti dağıtıyor. Ama belediye hizmetleri söz konusu olunca bir de böyle tweet atılınca bize de cevap hakkı doğuyor. Biz de cevap verdik, dedik ki; ´Eskişehir´den Başkan Yılmaz amcam bir tweet atarak Kayseri´de yapılacak bir yatırım için sitemde bulunmuş. Oysa bizler hükümetimizin her ilde yaptığı işlerle gurur duyuyoruz. Tıpkı Eskişehir´de Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan 12 ayrı köprülü kavşak gibi. Biz Kayseri´de neden 14 tane köprülü kavşağın tamamını belediyenin öz kaynakları olarak yaptık diye sitem etmiyoruz. Eskişehir´deki hızlı tren projesiyle Eskişehir´deki dostlarımızın Konya´ya, İstanbul´a, Ankara´ya güvenli ve hızlı yolculuk yaptıkları için övünüyoruz ama niye Kayseri´de hızlı tren hala yok diye sitem etmiyoruz´ dedim ve son noktayı koydum. Saygısızlık yapmadan, edebimizce; ´Bu örnekleri daha da çoğaltmak mümkün, ama mübarek gecede amcam yaşındaki Yılmaz başkanımın ellerini öpüyor, kandilini kutluyorum´ dedim. Bazı gerçeklerin bilinmesi gerekiyordu."

Açılış törenin  onur konuğu olan Bakan  Özhaseki ?de Başkan Çelik ve Büyükerşen´in twitter atışmalarına dahil olarak "Değerli başkanım Eskişehir´den dert yanıyor. Evet, Eskişehir´e DSP döneminde raylı sistem yapma izni verdiler Bülent Ecevit başkanlığında. Allah rahmet eylesin, biz hep rahmet okuruz. Olanı biteni de lanetlemeden güzel güzel anlatırız. Ölenlerin arkasından kötü bir şey söylemeyiz. Ben de cesaret alarak Ankara´ya gittim, dilekçe verdim. ´Eskişehir´e verdiğiniz gibi Kayseri´ye de vermeniz için izin istiyorum´ dedim. ´Hayır, nüfusunuz 1 milyondan aşağı olduğu için olmaz´ diye cevap geldi. ´Eskişehir´in nüfusu bizim yarımız kadar, onlara niye veriyorsunuz?´ diye sorduğumda, ´Sen karışma, ona veririz, sana vermeyiz´ dediler. Biz bunları hep yaşadık. Sonra bir ara hususi dilekçeye, ´Param var, pulum var. Sizden bir şey istemiyorum. Sadece yapmam için izin verin´ dedim. Yine ´yapamazsın´ dediler. Senelerce izin alamadık. Ne zaman ki AK Parti geldi, çok şükür ´yapabilirsin´ dediler ve yapmaya başladık. Sonra alt yapıyla, üst yapıyla uğraştık. Sonra aldığımız izinlerle devasa projeleri Kayseri´ye gerçekleştirdik. Aynı gelenek devam ediyor. Allah arkadaşlarımızdan razı olsun. Büyük bir gayret ve şevk içerisinde koşuyorlar ve sizlere hizmet ediyorlar" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından sosyal tesis ve pazaryerinin açılışı gerçekleştirildi?  Bakan ÖZHASEKİ ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan´ın himayesinde başlatılan ´Okuma Yazma Seferberliği´ ile Kocasinan Akademi Mimarsinan tesislerinde başlatılan kursta okuma yazma öğrenen 86 yaşındaki Ayşe Demirel´e de hediye takdim etti?


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ