KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

SP İL BAŞKANI COŞKUN:

“ERBAKAN HOCA ANLAŞILMADI”

ÖZHASEKİ AĞRI 7. OLAĞAN İL KONGRESİ’NE KATILDI

"HDP, PKK'NIN SİYASİ SÖZCÜSÜ VE UZANTISI"

ÖZHASEKİ’DEN ELEŞTİRİLERE CEVAP

"SEÇMENİN HER BİR OYU KUTSALDIR”

CHP MİLLETVEKİLİ ARIK:

“ASGARİ ÜCRETLİ NEFES DE ALIYOR, ALMASIN MI?”

İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ:

“ŞEHRİN PARALARI POPÜLİST PROJELERE KULLANILMIŞTIR”

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ

“KAYSERİ’DE BİR SENEDE YAKLAŞIK BİN ESNAF KEPENK KAPATTI!”

AK PARTİ GEN. BŞK. YRD. ÖZHASEKİ:

“BU TOPRAKLARDA FİTNE BİTENE KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ”

AK PARTİ’DE İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

MELİKGAZİ, KOCASİNAN VE TALAS İLÇELERİNDE YAPILAN VE YAPILACAK HİZMETLER MASAYA YATIRILDI

ÖZHASEKİ, ŞANLIURFA 7. OLAĞAN İL KONGRESİ’NE KATILDI

“ŞEHİTLERİMİZİN İNTİKAMINI ALACAĞIZ”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN’DAN YAZILI AÇIKLAMA

“ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK SİSTEMİ YANLIŞ BİR UYGULAMADIR”

ÖZHASEKİ: BİZİM 'MİLLET, ÜMMET, BAYRAK VE EZAN' DİYE BİR DERDİMİZ VAR

“VATANDAŞLARIMIZLA BİR OLDUK, BİRLİKTE KAZANDIK"

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ

“ÇİFTÇİLERİMİZ BORÇ BATAĞINDA VE ZOR DURUMDA”

TANER YILDIZ'DAN 'JÜBİLE' DEĞERLENDİRMESİ

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız: "Biz koltuk, masa ve sandalyeler ile alakalı kaygımızın olmadığı bir dönemi hep beraber geçiriyoruz”

ARIK, ODYOMETRİ TEKNİKERLERİNİN SORUNUNU TBMM’DE DİLE GETİRDİ

“BU GENÇLERİN FERYADINI DUYUN”

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ’TAN İKTİDARA ‘GÖÇÜ DURDURUN’ ÇAĞRISI

KAYSERİ’DEKİ GÖÇÜN SEBEPLERİ ARAŞTIRILMALIDIR

ÖZHASEKİ AK PARTİ NİĞDE 7. OLAĞAN İL KONGRESİ'NDE KONUŞTU

“CHP’Lİ BELEDİYELER 15 BİN ÇALIŞANI İŞTEN ATTI”

Gürkan Ofis Mobilyaları

KILIÇDAROĞLU ELİTAŞ’A 15 BİN LİRA TAZMİNAT ÖDEYECEK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri 2. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından 15 bin lira tazminat cezasına çarptırıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 20 Mart 2018 günü partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında “FETÖ BORSASININ KAYSERİ”DE KURULDU, BURADA MİLYON DOLARLAR DÖNDÜ. ELİTAŞ’ A SORUN KİMİ NASIL ÇIKARDI? HEPSİNİ SİZE ANLATSIN” sözlerinden nedeni ile Kayseri 2. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından 15 bin lira tazminat cezasına çarptırıldı.

Ekonomi eski Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş’ın avukatı Mehmet Savruk tarafından yapılan yazılı açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 20 Mart 2018 tarihinde partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında “FETÖ BORSASININ KAYSERİ”DE KURULDU, BURADA MİLYON DOLARLAR DÖNDÜ. ELİTAŞ’ A SORUN KİMİ NASIL ÇIKARDI ? HEPSİNİ SİZE ANLATSIN” sözlerinden nedeni ile Kayseri 2. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından 15 bin lira tazminat cezasına çarptırıldığını duyurdu.

Savruk açıklamasında şu ifadelere yer verdi. “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 20 Mart 2018 tarihinde partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada kullandığı “FETÖ BORSASININ KAYSERİ”DE KURULDU, BURADA MİLYON DOLARLAR DÖNDÜ. ELİTAŞ’ A SORUN KİMİ NASIL ÇIKARDI ? HEPSİNİ SİZE ANLATSIN” sözlerinden dolayı Mustafa Elitaş vekili olarak Kılıçdaroğlu hakkında tarafımızdan Kayseri 2. Asliye Hukuk Mahkemesinde 12.04.2018 günü, 2019/ 641 E Sayılı dosya ile manevi tazminat davası ikame olunmuştur. Yapılan yargılama sonunda, davamız kabul görmüş, 05.01.2021 günü dava, karara çıkmıştır. Buna göre, Kemal Kılıçdaroğlu, yargılama giderleri, vekil ücreti dahil toplamda 13-15 Bin TL civarında tazminat ödeyecektir.

Bilindiği gibi, CHP Kayseri Milletvekili Cetin Arık” da müvekkilim Kayseri Milletvekili Sayın Mustafa Elitaş”ın, CHP Genel Başkanını eleştiren açıklamalarına karşı, kendisine ait TWİTTER hesabından yaptığı paylaşımında, Sayın Mustafa Elitaş hakkında “.. Adliyelerde FETÖCÜLERE hamilik yapıp FETÖ BORSASI ile zengin olanlar… demokrasi için ödenen bedelleri anlayamaz” şeklinde, beyanlarda bulunmuş, Çetin Arık aleyhine Kayseri 1. Asliye Hukuk Mahkemesinde ikame ettiğimiz davada, Cetin Arık, adı geçen mahkemenin 2018/181 E. Sayılı kararı ile 15.000 TL manevi tazminat ödemeye mahkum olmuştu.

Davalı Çetin Arık”ın istinaf başvurusu, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 25. Hukuk Dairesince incelenmiş, İstinaf Mahkemesi, “davalının “manevi tazminatın koşullarının oluşmadığına” yönelik istinaf itirazlarının reddine karar vermiş, ancak davalı paylaşımının , davalının partisine yönelik eleştirilerine karşı yapılmış olması nedeniyle ilk derece mahkemesince takdir edilen manevi tazminat miktarının fazla olduğu kanaatine vararak, tazminat miktarını indirerek 25.11.2020 tarih ve 2019/1414 E. Sayılı kararı ile ve KESİN olarak karar vermiştir.

İstinaf mahkemesi kararında, AİHM kararlarına atıfta bulunmuş, “ifade özgürlüğünün siyaset adamları için daha geniş bir şekilde yorumlanması gerektiği vurgulanmış ise de, bu özgürlüğün sınırsız olmadığı, siyasi adamların elbette namını koruma hakkı olduğu belirtilmiş, davalıya ait ifadelerin somut isnat içerdiği, davalının iddiasını ispata yarar bir belge sunmadığı, anılan ifadelerin onur ve saygınlığı hedef alan kişilik haklarına saldırı niteliğinde bulunduğu ifade edilmiştir.

Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Kayseri 2. Asliye Hukuk Mahkemesince bu gün verilen karar, muhtemelen dava konusu sözlerin aynı mahiyette olduğundan dolayı, bu haliyle kesinleşeceği umulmaktadır.Kamuoyunun bilgisine saygı ile arz olunur”.