KGC ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI
BAKAN ÖZHASEKİ: AVRUPA SUÇLULARA KUCAK AÇIYOR
Tarih: 11.3.2018 20:20:07/ 429okunma / 0yorum

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti tarafından geleneksel olarak düzenlenen ödüllü medya yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. Ödül törenine bakan Mehmet Özhaseki´de katıldı. Özhaseki, Türkiye´yi  bölmek isteyen  terör örgütünün her türlü vahşeti işlediğini, fakat Avrupa´nın suçluları kucağına alarak vermediğini belirtip "Buradan kaçan katillere kucak açıyorlar.  Değerlendirmesinde bulundu.

Erciyes Kardan adam tesislerinde düzenlenen ödül törenine başta Çevre Ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Vali Süleyman Kamçı, Ak Parti Milletvekilleri Taner Yıldız, Sami Dedeoğlu, İsmail Tamer, Hülya Nergis Atçı, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, İlçe Belediye Başkanları STK Temsilcileri Ve Gazeteciler İştirak Etti.

Programın açılışında konuşan Kayseri Gazeteciler cemiyeti Başkanı Metin Kösedağ,  Kayseri basının 108 yıllık bir tarihi olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Kayseri de  ilk gazetenin yayımlandığı 1910 yılından bu yana  meslektaşlarımızın  her zaman  devletinin ve milletinin yanında  olmuştur.dün milli mücadelede olduğu gibi yakın tarihimize de  15 temmuz başta olmak üzere  bu ülkenin birliğine  ve beraberliğine yönelik  her hain saldırıda  kayseri basını devletinin ve milletinin yanında olmuştur bundan sonrada olmaya devam edecektir. Cemiyetimizin daha çok  genç meslektaşlarımıza teşfik odaklı  geleneksel olarak düzenlediğimiz mesleki yarışmada yazılı haber  görsel haber  araştırma inceleme ve röportaj olmak üzere  7 ayrı dalda meslektaşlarımız ödüllendirilmiştir. Bu organizasyon  daha çok meslektaşlarımızı en iyi yapma  adına teşvik odaklı düzenlenmektedir.”

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca da, "Türkiye Gazeteciler Federasyonu Türkiye´de kurulu 71 cemiyet, Azerbaycan´da 4, Kıbrıs´ta 3 meslek kuruluşundan oluşmuş 78 meslek kuruluşundan meydana gelmiş 20 bine yakın üyesiyle Türkiye´nin en büyük basın kuruluşlarından bir tanesidir” dedi ve ekledi:

“Türkiye Gazeteciler Federasyonu kendi sorunlarından daha önemli Türkiye´nin birlik ve beraberliği için al bayrağımızın göklerde durması için sonuna kadar destek vermektedir. 3 yıldır Basın İlanla ilgili bir tek kuruş zam verilmedi. Verilen zamlar Bakanlar Kurulunun onayı şart olduğu için zamlar hem o masada bekletildi. En son Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu Anadolu basınına ilk defa Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi yaygın basına yüzde 7 civarında, Anadolu basınına da yüzde 20 civarında bir zam verdi. Bu zammın verilmesi 1´inci planda önemli ama eğer Bakanlar Kurulu bu zammı onaylamazsa maalesef Anadolu basınını oksijen çadırından çıkamayacak."

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik´de Kayseri´deki uyum kültürüne dikkat çekerek şöyle konuştu:  “Şehrimizde bütün yönetim dinamikleri ile uyum içerisinde çalışıyoruz söz konusu kayseri olunca herkes koşulsuz şartsız şehrimizin menfaatine hareket ediyor. Bu birliktelikle çok şükür işlerimize bereket getiriliyor daima doğruları ve yapılan hizmetleri anlatmak için gece gündüz çalışan bütün gazetecilerimize teşekkür ediyor ödül alanları tebrik ediyorum.”

AK Parti Milletvekili Taner Yıldız´da, gazetecilik mesleğinin farklı zorluklarının olduğun belirterek, “Gazeteciler çok önemli görevler yapıyor, dünyada kuvvetler ayrılığının en önemli öğelerinden bir tanesidir gazetecilik, özellikle afrin´de sıcak çatışmaların olduğu bir alanda görev yapan gazetecileri kolaylıklar diliyor ödül alan arkadaşlarımı kutluyorum” şeklinde konuştu.

Vali Süleyman Kamçı´da ödül alan gazetecileri tebrik etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ise, “Gazetecilik zor deniliyor ama ben tam tersini düşünüyorum. İşiniz çok kolay. Niye kolay, dışarıda bir sürü olay var. Malzeme bol" diye konuştu. Özhaseki, Son birkaç yıldır yaşadıkları olaylara bakılmasını isteyerek  içeride bir PKK belası, eli silahlı cani bir örgüt olduğunu, bunların sivilleri, masumları vurduğunu belirtti. Özhaseki, Türkiye´yi de bölmek isteyen bu terör örgütünün her türlü vahşeti işlediğine fakat Avrupa´nın suçluları kucağına alarak vermediğine dikkat çeken Bakan Özhaseki, "FETÖ diye bir bela örgüt çıktı. O da ihtilal denemesinde bulundu, masum 250 kişiyi şehit etti, binlerce insanı yaraladı. Onun da failleri belli. Onlar da kaçıyor Batı´ya sığınıyor, Batı bunları da vermiyor. Özgürlüklere inandığı için, insan haklarına saygılı olduğu için, medeni olduğu için mi vermiyor? Aynı Batı IŞİD diye bir belayı başta ABD olmak üzere, bir proje örgütü Suriye´ye koyuyor, sonra IŞİD´i yok edebilmek adına buraya koşup geliyor" diye konuştu.

Konuşmaların ardından dereceye girenlere ödülleri protokol üyelerince takdim edildi.
Video Tarihi: 11.3.2018 20:20:07
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI
BİLİM MERKEZİ, PALEONTOLOJİ MERKEZİ OLUYOR
BİLİM MERKEZİ, PALEONTOLOJİ MERKEZİ OLUYOR
BAŞKAN ÇELİK, TAŞHAN´DA ÇIKARILAN 7,5 MİLYON YILLIK FOSİLLERİN KAYSERİ BİLİM MERKEZİ´NDE SERGİLENECEĞİNİ AÇIKLADI
BÜYÜKŞEHİR´DEN PINARBAŞI İLÇESİNE ARMAĞAN
BÜYÜKŞEHİR´DEN PINARBAŞI İLÇESİNE ARMAĞAN
BAŞKAN ÇELİK, SARIZ SOSYAL YAŞAM MERKEZİ İLE YAPIMI TAMAMLANAN PINARBAŞI SOSYAL YAŞAM MERKEZİ´NDE İNCELEMELERDE BULUNDU
GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI ALTINKAYA
GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI ALTINKAYA
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ KONFERANSI VERDİ
ERCİYES´TEN TOPLANAN TOHUMLAR
ERCİYES´TEN TOPLANAN TOHUMLAR
ERCİYES´E EKİLİYOR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ERCİYES KIŞ TURİZM MERKEZİ´NDE YEŞİL DOKU OLUŞTURMA VE ZENGİNLEŞTİRME ÇALIŞMASI YAPIYOR
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR;
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR;
“KENTSEL DÖNÜŞÜM VATANDAŞLARIN GÜVENİYLE HIZ KAZANDI”
MELİKGAZİ BELEDİYESİ´NDEN
MELİKGAZİ BELEDİYESİ´NDEN
6 BİN KİŞİLİK AŞURE İKRAMI
GAZİLER ONURUNA
GAZİLER ONURUNA
YEMEK
YAHYALI YEŞİLKÖY MAHALLESİ
YAHYALI YEŞİLKÖY MAHALLESİ
YOLU GENİŞLETİLİYOR
ÇERKES SOYKIRIM VE SÜRGÜN ANITLARI İÇİN
ÇERKES SOYKIRIM VE SÜRGÜN ANITLARI İÇİN
TOPLANAN İMZALAR VALİLİĞE VERİLDİ
AKUT ARAMA KURTARMA DERNEĞİ
AKUT ARAMA KURTARMA DERNEĞİ
KAYSERİ YERLEŞKESİ AÇILDI
YAYANIN KORKUSU
YAYANIN KORKUSU
KASK KAMERASINA YANSIDI ÖNÜNE ANİDEN ÇIKAN OTOMOBİLE ÇARPMAMAK İÇİN KALDIRIMA ÇIKAN MOTOSİKLET, YAYAYA ÇARPTI
AYDIN KALKAN,
AYDIN KALKAN,
"PROJELERİMİZLE EĞİTİME YÖN VERECEĞİZ"
ERCİYES TEKNOPARK´TA
ERCİYES TEKNOPARK´TA
HIZLI VE ETKİLİ PROBLEM ÇÖZME TEKNİĞİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ
KAYSERİ´DE 8 MİLYON YILLIK FOSİLLER BULUNDU
KAYSERİ´DE 8 MİLYON YILLIK FOSİLLER BULUNDU
KAYSERİ TARİHİN DE MERKEZİ
DÜNYANIN GÖZÜ KÜLTEPE´DE
DÜNYANIN GÖZÜ KÜLTEPE´DE
FRANSA BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR AKADEMİSİ KÜLTEPE´DEKİ KAZI ÇALIŞMALARI İLE İLGİLİ BELGESEL YAPIYOR
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
20 Eylül 2018 Perşembe
Bugün
Güneşli
26 °C
8 °C
Cuma
Parçalı bulutlu
27 °C
11 °C
Cumartesi
Güneşli
26 °C
11 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74