KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

“OKULLARIN AÇILMASI PLANLANDIĞI GİBİ”

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ EKİNCİ AÇIKLADI

BÜNYAN MYO 130 YENİ ÖĞRENCİ ALACAK

ALTUN: ÖĞRENCİLER KADAR HEYECANLIYIZ

NNYÜ’DE TANITIM GÜNLERİ DÜZENLENDİ

ÜNİVERSİTE ADAYLARI İÇİN DANIŞMANLIK

KAYÜ’DEN ÜNİVERSİTE ADAYLARINA ÇAĞRI

YKS TERCİHLERİNDE YÜZDE 100 DOLULUK BEKLENİLİYOR

BÜYÜKŞEHİR ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMIYOR

TERCİH MARATONUNDA REHBERLİK HİZMETİ

EĞİTİM BİR-SEN'DEN OKULLARDA "TEMİZLİK" UYARISI

GECİKME OKULLARDA TEMİZLİK VE PANDEMİ ÖNLEMLERİNİ SEKTEYE UĞRATIR

KAYÜ, YÖK SANAL FUARINDA

ÜNİVERSİTENİ KEŞFET

KAYSO BAŞARILI ÖĞRENCİYİ ÖDÜLLENDİRDİ

ÖĞRENCİLERİMİZ REKOR KIRIYOR

ŞEKER’DEN EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

50 ÇOCUĞA ÜCRETSİZ EĞİTİM

NNYÜ’DE GENEL KURUL TAMAM

KAYSERİ YÜKSEKÖĞRENİM VE YARDIM VAKFI GENEL KURULU YAPILDI

MESLEK OKULLARI İÇİN ODALARDAN ORTAK AÇIKLAMA

LGS TERCİHLERİNDE MESLEK OKULLARINI SEÇİN

‘GLOBAL ENGLISH HOUSE’ AÇILDI

YALÇIN: EĞİTİM EN BÜYÜK YATIRIM

SABUNCUOĞLU’NA ‘ALTIN PERFORMANS’ ÖDÜLÜ

AGÜ, ÖĞRENCİ MEMNUNİYETİNDE YİNE TÜRKİYE 1’İNCİSİ OLDU

ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ’NDE MEZUNİYET SEVİNCİ

BU YIL 3. MEZUNLARINI VERDİ

BİLGENESİL OKULLARI’NDAN LGS’DE % 72’LİK YERLEŞTİRME BAŞARISI

DÖNGEL: VERDİĞİMİZ EĞİTİMİN KALİTESİNİ VE NİTELİĞİNİ GÖRMÜŞ OLDUK

ENGELSİZ EĞİTİM ÇALIŞANLARI SENDİKA ÜYELERİ GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR

BAŞKAN PARTİCİ: DAHA NİTELİKLİ İŞLERDE ÇALIŞMAK İSTİYORUZ

KAYÜ REKTÖRÜ, ONLİNE SÖYLEŞİ PROGRAMINA KATILDI

‘UZAKTAN ÖĞRETİM’ VE ‘TURİZM’ KONULARINDA DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, turizm sektörünün tanınmış isimlerinden Dr. Cem Kınay’ın Instagramkanalında online söyleşi programına katıldı.

Dr. Cem Kınay’ın sunduğu ‘Insta Talks Lıve’ adlı programda Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kayseri Üniversitesi’ndeki dijital eğitim ve koronavirüs sonrası muhtemel süreci, tarihi, kültürel, sosyal ve doğal zenginliklerinin turizm açısından öneminin yanısıra Kayseri’nin sağlık ve gastronomi turizmindeki durumunu değerlendirdi.

Rektör Karamustafa, “Kayseri Üniversitesi olarak uzaktan eğitim sürecini en iyi şekilde yerine getirdiğimizi söyleyebilirim. Üniversitelerde uzaktan eğitim sürecine başlandığı tarih olan 23 Mart’tan itibaren online eğitime başladık. Hızlı bir iletişim ağı kurduk. Öğrencilerle hemen iletişime geçebilecek canlı destek grubunu oluşturduk. Online eğitimde öğrencilerimiz yaşadıkları herhangi bir problemde anında bize ulaşabildiler. Bahar dönemi ders kaydı yapan öğrencilerin yüzde 90’ı online sisteme katıldı. Dolayısıyla başarılı bir online eğitim süreci geçirdiğimizi söyleyebilirim” dedi.

Kayseri Üniversitesi olarak uzaktan öğretim sistemiyle mesleki ve teknik eğitimi dışa açma hedeflerinin bulunduğunu ve bunun için gerekli girişimlerde bulunacaklarını kaydeden Rektör Karamustafa, “Artık eğitimin zamanı ve mekânı değişti. Dünyanın en büyük üniversitesi artık internet ve dijital platformlar oldu. Öğrenciler artık evlerinden ve işyerlerinden dersleri takip edebiliyorlar. Bu da online eğitimin önemini ce geldiği noktayı gösteriyor. Yeni eğitim yaklaşımları fiziksel eğitimin dijital materyallerle desteklenmesini zorunlu kılıyor. Bir de burada öğretim elemanlarının teknoloji okuryazarlığı çok önemli. Bu konuda Kayseri Üniversitesi olarak iyi bir durumda olduğumuzu söyleyebilirim. Genç ve dinamik akademik kadromuz var. Akademik kadromuzun dijital okuryazarlığı yüksek” diye konuştu.

Uzaktan eğitim konusundan sonra turizme de değinen Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, tarihsel geçmişi M.Ö. 6 bin yıl öncesine dayanan Kayseri’de çok sayıda medeniyetin izlerini görmenin mümkün olduğunu söyledi.

Sanayi, ticaret, eğitim, kültür, sağlık ve turizm şehri Kayseri’de son dönemde sağlık turizmi ile gastronomi turizminin de ağırlık kazanmaya başladığını belirten Rektör Karamustafa, turizmde ürün çeşitlenmesinin şehre önemli fayda sağlayacağını söyledi.

Koronovirüs salgınının turizme olan olumsuz etkilerine de değinen Rektör Karamustafa, bu olumsuz süreç bittiğinde turizm sektörünün yeniden canlanacağını sözlerine ekledi.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ