KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

KTO’DA E-TİCARET VE E-İHRACAT ZİRVESİ

KTO KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI

KTO BAŞKANI GÜLSOY ÜÇÜNCÜ ÇEYREK BÜYÜME RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

Serhat Çelik: "Asgari ücret insanca yaşamaya yetecek ücret olmalıdır"

BÜYÜKSİMİTCİ İHRACAT RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

BEYDEĞİRMENİ PROJESİ 1 MİLYAR TL KATKI SAĞLAYACAK

BAŞKAN GÜLSOY TÜİK RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

MELMEK’DE EV TEKSTİLİ VE PİKO KURSU

BAŞKAN AKAY ŞEKER ZAMMINI DEĞERLENDİRDİ

ÇEYREK ALTIN 1000 LİRAYA ULAŞTI

KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARINA YÜZDE 50 HİBE DESTEĞİ VERİLECEK

KTB BAŞKANI RECEP BAĞLAMIŞ TARIM FUARINI DEĞERLENDİRDİ

16. KAYSERİ TARIM, HAYVANCILIK VE GIDA FUARI AÇILIYOR

ÜRETİCİDEN HALKA ‘UCUZ 7 GÜN’

KUMSMALL AVM BAŞKANI TARLA 1. YILI DEĞERLENDİRDİ

BAŞKAN BÜYÜKSİMİTCİ: "İHRACATIMIZ GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE ARTMAYA DEVAM EDİYOR”

Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYÜ REKTÖRÜ, “NEVŞEHİR - KAPADOKYA TANITIM STRATEJİSİ ÇALIŞTAYI’NA” PANELİST OLARAK KATILDI

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Nevşehir Valiliği ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi tarafından düzenlenen “Nevşehir-Kapadokya Tanıtım Stratejisi Çalıştayı’na” panelist olarak katıldı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen çalıştayın açılış konuşmalarını Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ile Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan yaptı.

Açılış konuşmaların ardından panele geçildi. Moderatörlüğünü Gazeteci-Yazar Muharrem Sarıkaya’nın yaptığı “Kapadokya’nın Tanıtım Stratejisi” konulu panelde Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, “Destinasyon Tanıtım Stratejilerinde Yeni Eğilimler” konusunda konuşma yaptı.

Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa konuşmasında turizmde tanıtım kavramının artık eski bir kavram olduğunu ve her şeyin anlık ve hızlı değiştiği günümüzde tanıtım kelimesi yerine etkileşimli ve dinamik pazarlama iletişiminin ön plana çıktığını söyledi.

Rektör Karamustafa, “Dünyada o kadar hızlı gelişim var ki, dünyanın bir tarafındaki bir rüzgâr esintisi başka bir yerde fırtınaya dönüşebiliyor. Rekabetin yoğun yaşandığı günümüz dünyasında pazarlama iletişimini etkin bir şekilde kullanabilmemiz için nitelikli bilgilendirme, hatırlatma ve ikna edici pazarlama iletişim faaliyetlerinde bulunmak gerekiyor. Pazarlama iletişimin üç temel unsuru olan bilgilendirme, hatırlatma ve ikna etmeyi iyi uygulayamazsanız trenin son vagonunu da bir anda kaçırabilirsiniz. Yaşadığımız dijital dünyada interaktif (etkileşimli) iletişimi iyi kullanarak destinasyonlarımızı uluslararası boyutta pazarlara sürdürülebilir olarak sunmalıyız. Bireysel pazarlamayı ise iyi bir şekilde uygulamalıyız. Yeni pazarlama araçlarını da iyi kullanmalı ve sürekli dinamik tutmalıyız. Şunu hiçbir zaman unutmamalıyız ki dijital platform bir okyanus ve her bir tesis ve destinasyon da bu mecrada küçük bir balık. Önemli olan küçük balığın bu okyanusta fark edilmesi. İşte o yüzden etkin ve etkileşimli pazarlamayı çok önemsiyoruz” dedi.

Konuşmasında günümüzde dijital ve dinamik gelişmelerden uzak olan turizm faaliyetlerinin artık etkinliğini kaybettiğine de işaret eden Rektör Karamustafa, turizmde çeşitliliğin, müşteri odaklı hareket etmenin ve tamamlayıcı unsurların bir arada bulunmasının önemine de işaret etti.

Panelin diğer konuşmacıları Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır ve Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin’in konuşmaların ardından, soru-cevapla panel son buldu.

Panelin sonunda ise Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, panelistlere plaket takdim etti.