KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ 2020’DE YAPILANLARI, 2021’DE YAPILACAKLARI ANLATTI

“2021’DE DEV PROJELER İLE 3 MİLYAR 897 MİLYON TL’LİK YATIRIM PLANLANDI”

MELİKGAZİ 2020’DE GERİ DÖNÜŞÜMÜ AKSATMADAN TAMAMLADI

3 BİN 500 BİNA, 135 BİN DAİRE, 285 MARKET, 5 AVM, 302 OKULDA GERİ DÖNÜŞEBİLİR ATIK TOPLANDI

KOCASİNAN’IN DÖNÜŞÜM KONUTLARI İÇİN KURA ÇEKİMİ BÜYÜK YANKI UYANDIRDI

“KENTSEL DÖNÜŞÜM KANUNU BİZİM İÇİN BİR FIRSATTIR”

TALAS’IN SOKAK HAYVANLARI ÖZEL EKİBİ

“HER CANLIYA HİZMET”

BÜYÜKŞEHİR’İN ‘KAR’ TİMİ, HAFTA SONU 276 MAHALLE YOLUNU ULAŞIMA AÇTI

12 İLÇEDE KAPANAN 276 MAHALLE YOLU ULAŞIMA AÇTILDI

KARLA MÜCADELEDE MELİKGAZİ'DEN YENİ VE HIZLI YÖNTEM

ISI HARİTASINA AKTARILAN YENİ BİR SİSTEM

MMO ŞUBE BAŞKANI SÜLEYMAN VAROL ÇAĞRIDA BULUNDU

“YARINIMIZI KORUMAK ADINA SUYUMUZU KORUYALIM”

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ULAŞIM A.Ş.

DÜNYAYA AÇILDI

MELİKGAZİ’DE PANDEMİ KISITLAMASINDA

KÜLTÜR HİZMETİNE DEVAM EDİLDİ

BAŞKAN YALÇIN

“EĞİTİMLER, HİZMET KALİTESİNİ ARTIRIYOR”

KOCASİNAN’IN

YUNUS EMRE KONUTLARI'NDA MUTLU SON

HAVUÇ  DEYİP GEÇMEYİN  !

KANSERİ  ÖNLEYİP, YAŞLANMAYI YAVAŞLATIYOR…

METEOROLOJİ DUYURDU

KAR YAĞIŞI DEVAM EDECEK

ERCİYES'TE PİSTLER

KAYAKSEVERLERLE DOLDU

KAYSERİLİ 93 YAŞINDAKİ ŞERİFE NİNE’DEN

AŞI OLUN ÇAĞIRISI

KAYSERİ POLİSİ'NDEN

HAYVANLARA YEM DESTEĞİ

Anahtar Kelimeler: KAYTİD İFTARI YEMEĞİ
Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYTİD´İN İFTARI YEMEĞİ

TURİZM VE MEDYA CAMİASINI BULUŞTURDU?

Kayseri Turizm İşletmecileri Derneği - KAYTİD yönetimince tertiplenen iftar yemeği turizm ve medya sektörü çalışanlarını aynı softa etrafında buluşturdu? Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Kurtuluş Karamustafa´nın da iştirak ettiği etkinlikte konuşan KAYTİD Başkanı Ali Koray Özandaç global dünyada günden güne değeri artan Turizm faaliyetlerinin kolay ulaşılabilir ekonomik değerler arasında ilk sırada yerini aldığını hatırlatarak ?Kayserimizin Turizm ve Basın Camiasını bir araya getirmek istedik. Zira üretilen veya mevcut olan hiçbir ürünün medya ve tanıtım gücü olmadan pazarlanamaz hale gelmiş durumda? değerlendirmesinde bulundu?

Kayseri Turizm İşletmecileri Derneği - KAYTİD yönetimince tertiplenen iftar yemeği turizm ve medya sektörü çalışanlarını aynı softa etrafında buluşturdu? İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş, Kayseri Üniversitesi Rektörü Kurtuluş Karamustafa, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, turizmciler ve gazeteciler katıldı.

KAYTİD Başkanı Ali Koray Özandaç yemek sonrası katılımcılara hitaben gerçekleştirdiği konuşmada global dünyada günden güne değeri artan Turizm, kolay ulaşılabilir ekonomik değerler arasında ilk sırada yerini almaktadır hatırlatmasında bulunarak şöyle konuştu? ?Kayseri Turizm İşletmeciler Derneği olarak, yüksek maliyetlerle oluşturulan sanayi, teknoloji, yazılım endüstrisi yatırımlarına nazaran çok daha ucuz maliyetlerle tüm dünyaya pazarlayabileceğimiz ve kesinlikle göz ardı etmemiz gereken Turizm değerlerimize daha fazla dikkat çekmek amacıyla, Kayseri´mizin Turizm ve Basın Camiasını bir araya getirmek istedik. Zira üretilen veya mevcut olan hiçbir ürünün Basın Medya ve Tanıtım gücü olmadan pazarlanamaz hale gelmiş bir konjonktüre ulaşmış durumdayız. ?

Kayseri Üniversitesi Rektörü Kurtuluş Karamustafa ise yaptığı konuşmada, bacasız sanayi olarak nitelendirilen turizm pastasından gerek şehrimizin, gerekse ülkemizin yeterli pay alabilmesi için turizmde çeşitliliğin, profesyonel işletme anlayışının ve yetişmiş personelin yanında iyi bir pazarlamaya ihtiyaç olduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti? ? 4 mevsimin görüldüğü ülkemiz adeta bir turizm cenneti. Bunun yanında sahip olduğu tarihi ve kültürel değerler ve mevcut doğasıyla Türkiye´miz turizm çeşitliliği en fazla olan ülkeler arasındadır. Turizmi sadece deniz sahillerinde yaz turizmi olarak görmemeliyiz. Turizmi 4 mevsime yayarak, sahip olduğumuz turizm değerlerinden en iyi şekilde faydalanmalıyız. Bunun için başta turizmciler olmak üzere hepimize büyük görevler düşmektedir?

Programda konuşan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya ise ülkemizinin son 50-60 yıldır Turizm sektörünün farkına varırken ilimizin son 15-20 yıldır turizm sektörünü görmeye başladığına dikkat çekerek ?Kayseri´de ilk dört yıldızlı otel 1999 yılında, ilk beş yıldızlı otelse 2002 yılında hizmete girdi. Buradan bakacak olursak turizme bakış açımızın nereden nereye geldiğini görmüş olacağız. Hem tarihi zenginliklerimiz hem doğal güzelliklerimiz bir de gastronomi dedikleri mutfak kültürüyle şehrimiz turizmden çok daha fazla pay almamız gerekiyor. Ticaretin zorlaştığı bir dönemde o kadar tarihi ve doğal güzelliklerimiz varken kafamızdaki bazı şeyleri değiştirmemiz lazım. Turizm gelişirse basın gelişir. Onun için birbirimizle dayanışma içinde olacağız. Bu sebeple Gazeteciler Cemiyeti olarak üzerimize düşen görevi fazlasıyla yapacağız. ? değerlendirmesinde bulundu?

Program Kayseri Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Ali Koray Özandaç tarafından Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya´ya Kayseri Turizmine vermiş oldukları destek ve sağladıkları katkılardan dolayı verilen teşekkür plaketi takdimi ile noktalandı?

HABER: ÖZGÜR AYDOĞDU


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ