KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ 7/24 ÇALIŞIYOR

BÜYÜKŞEHİR ZABITASINDAN ‘DENETİM’ TEYAKKUZU

KASKİ’DEN SU BORCU OLANLARA BÜYÜK FIRSAT

SU VE ATIK SU BORÇLARINI YAPILANDIRABİLECEK

ENDÜRLÜK’E SOĞUK GÜNDE SICAK ASFALT

BAŞKAN YALÇIN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ÖZVATAN VE FELAHİYE'DE

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, İLÇELERE ZİYARETLERİNİ TÜM HIZIYLA SÜRDÜRÜYOR

MELİKGAZİ'DE 7 AYRI BÖLGEDE MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILACAK

BAŞKAN PALANCIOĞLU, MAHALLE MUHTARLARI İLE BİR ARARA GELDİ

HAFTA SONU MELİKGAZİ VEZNELERİ AÇIK

Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. taksit ödemesi 30 Kasım Pazartesi günü mesai bitimine kadar yapılabilecek

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’A ORGANİK ÜRÜNLERİN ÜRETİMİ VE TÜKETİMİNE DESTEK TEŞEKKÜRÜ

ÇOLAKBAYRAKDAR, KAPTAR BAŞKANI VE YÖNETİMİNİ MİSAFİR ETTİ

ULAŞIM A.Ş.’DEN 'KAĞIT BİLET' AÇIKLAMASI

HES KODU EŞLEŞTİRME İŞLEMİ 30 KASIM’DA SONA ERECEK

ÖZHASEKİ'NİN TEDAVİSİNE HASTANEDE DEVAM EDİLECEK

ÖZHASEKİ: HAMDOLSUN Kİ ENDİŞELENECEK BİR DURUMUMUZ YOK

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU TOPLANTISI’NA KATILDI

“Yaşam alanlarında ve AVM’lerde hareketliliği azaltmak zorundayız”

MELİKGAZİ BELEDİYESİ 2020’DE ASFALT REKORU KIRDI

150 KİLOMETRE YOL ASFALTLANDI

TOPLU ULAŞIMDA HES KODU EŞLEŞTİRME, 30 KASIM’A UZATILDI

GÜNDE 150-200 CİVARINDA RİSKLİ KİŞİLER TOPLU TAŞIMAYA BİNMEYE TEŞEBBÜS EDİYOR

EN ÇAĞDAŞ NORMLARDA KONFORLU VE GÜVENLİ YOLLAR YAPIYORUZ

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, HIZ LİMİTİNE UYMALARI NOKTASINDA ÇAĞRIDA BULUNDU

TALAS’TAN ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERE ÖZEL DESTEK

“YANINIZDA OLMAKTAN MUTLUYUZ”

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN KORAMAZ VADİSİ VE TAŞ OCAKLARI AÇIKLAMASI

KAYSERİ SAHİPSİZ DEĞİLDİR

MELİKGAZİ'DE 110 DAİRENİN KURA ÇEKİMİ VE ANAHTAR TESLİMİ YAPILACAK

28 KASIM CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 11.00’DA İL KÜLTÜR MÜDÜRLÜĞÜ SALONUNDA YAPILACAK

Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYSO EKİM AYI MECLİS TOPLANTISI VİDEOKONFERANSLA YAPILDI

BÜYÜKSİMİTCİ: SANAYİDE V TİPİ TOPARLANMA YAŞIYORUZ

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Ekim ayı olağan meclis toplantısı videokonferans sistemi üzerinden yapıldı. Toplantıya meclis üyeleri, meslek komitesi üyeleri, disiplin kurulu ve yüksek istişare kurulu üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan KAYSO Meclis Başkan Yardımcısı İlhan Baloğlu, tüm dünyada yaşanan pandemiye rağmen üretimin devam ediyor olmasının sevindirici olduğunu söyledi. Baloğlu, Ermenistan tarafından Azerbaycan topraklarında yapılan işgali kınayarak, bu sorunun ateşkes yada barış anlaşması ile çözülemeyeceğini belirterek, Ermenistan’ın işgal ettiği topraklardan bir an önce çıkması gerektiğini söyledi.

Konuşmalarını yapmak üzere söz alan Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlayarak, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kahraman silah arkadaşlarını minnet ve rahmetle yad etti.

Tüm dünya ülkelerinin pandemiden kaynaklı zorluklarla mücadele ederken, Türkiye’nin salgına teslim olmadan, gerekli tedbirleri alarak üretmeye, çarklarını döndürmeye devam ettiğini belirten Başkan Büyüksimitci, “Bildiğiniz gibi Avrupa’da ikinci dalga başlamış durumda. Bu dalga devam ederse Avrupa ülkeleri ile hem ihracat hem de ithalat anlamında bir takım sıkıntılar yaşamamız muhtemel görünüyor. Bu durumda sağlık sorunu ortadan kalkmadan ekonominin tam olarak normalleşmesi mümkün görünmese de, virüsle yaşamayı öğrenmeli ve bu doğrultuda işlerimize devam etmeliyiz” dedi.

TÜİK tarafından açıklanan ağustos ayı sanayi üretimi verilerinin ileriye dönük umutları tazelediğine değinen Başkan Büyüksimitci, “Takvim endeksinden arındırılmış sanayi üretimi, ağustos ayında aylık yüzde 3,4 ve yıllık yüzde 10,4 ile beklentilerin üzerinde bir artış gösterdi. Bu rakamlara baktığımızda, sanayide ‘V’ tipi bir toparlanma yaşadığımızı ve en hızlı toparlanan ülkelerden birisi olduğumuzu söyleyebiliriz. İnşallah diğer sektörlerimizde de yaşanacak hızlı toparlanma ile 3. ve 4. çeyreği büyüme ile kapatacağız” diye konuştu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Yeni Ekonomi Programına değinen Başkan Büyüksimitci, “Yeni Ekonomi Programı’nda ekonomideki durum ve küresel gelişmelerin doğru tespit ve teşhis edilerek, gerçekçi tedbirler ve hedefler ortaya konmuştur. Bizler gerektiği gibi çalışıp üretirsek, verimliğimize dikkat edersek, hükümetimizin koyduğu hedefleri kolaylıkla yakalayabileceğimizi düşünüyorum” dedi.

Organize Sanayi Bölgeleri Uygulama Yönetmeliğinin 36’ncı maddesinde değişiklik yapıldığını açıklayan Büyüksimitci, “Proses gereği bodrum kat olması gereken iş kolları vardı. Yapılan değişiklikle bu işyerlerinde ilk bodrum katı tamamen emsal dışı bırakıldı. Ayrıca bodrum katlarda yapılan sığınaklar, yakıt ve su depoları, jeneratör ve enerji odası, gibi bir çok alan yüzde 30’u geçmeyecek şekilde emsal dışı bırakıldı. Bu konu bizim taleplerimiz arasındaydı. Sanayi ve Teknoloji Bakımızla yaptığımız son toplantıda da bu konuyu kendilerine arz etmiştik. Taleplerimizi hızlıca dikkate alarak bu kararın yayınlanmasını sağlayan Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank başta olmak üzere, bu konuda emek ve desteklerini esirgemeyen TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ve OSBÜK Başkanımız Sayın Memiş Kütükçü’ye sizler adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İhracat rakamlarına da değinen KAYSO Başkanı Büyüksimitci, TÜİK verilerine göre Ağustos ayı rakamlarının bir önceki aya göre bir miktar düştüğünü ancak, bir önceki yıla göre Türkiye’nin ihracatının yüzde 6 civarında düşmesine rağmen Kayseri’nin ihracatının yüzde 10,83 artarak 180 milyon doları geçtiğini söyledi. Büyüksimitci, ihracat rakamlarında her ne kadar geçen yılı yakalayamasalar da yılsonunda aradaki açığı kapatacaklarına inandıklarını sözlerine ekledi.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ