KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

UKOME’DEN İLÇE ULAŞIMINA ZAM

YAPILANDIRMA İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ 30 EYLÜL 2021

TÜRKİYE’DE BİR İLK KAYSERİ ŞEKER GELİŞTİRDİ

BAŞKAN AKAY BAKAN PAKDEMİRLİ İLE GÖRÜŞTÜ

KAYSERİ ŞEKER’DE TARLA GÜNLERİ BAŞLADI

BÜYÜKSİMİTCİ: “KISITLAMA GÜNLERİNE GERİ DÖNMEYİ İSTEMİYORUZ”  

KAYSERİ ŞEKER ÇİFTÇİ MECLİSİ TOPLANDI 

NURSAÇAN 21.7’LİK REKOR BÜYÜME ORANINI DEĞERLENDİRDİ

KAYSERİ’NİN İHRACATI İLK 7 AYDA YÜZDE 44 ARTTI

İNCİRİN FİYATI CEP YAKIYOR  

NURSAÇAN: “BİRBİRİMİZE GÜÇ VERECEĞİZ”

GURBETÇİLER PASTIRMA ÜRETİMİNİ YÜZDE 50 ARTIRDI

İNCESU’DA 'ASPİR BİTKİSİ TARLA GÜNÜ' ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

OSB'NİN DEĞERİ 6 YILDA 12 KAT ARTTI

KAYSERİ’NİN İHRACAT ÜSSÜ

İHRACATIMIZ YÜZDE 4 ORANINDA ARTTI

Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYSO BAŞKAN YRD. OĞUZBAŞ ETİYOPYA BÜYÜKELÇİSİNİ AĞIRLADI

Kayseri Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdullah Oğuzbaş, Etiyopya Ankara Büyükelçisi Adem Mohammed Mahmud ve  beraberindeki heyeti ağırladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdullah Oğuzbaş, Büyükelçiye Kayseri Sanayisi ve Odamız hakkında bilgiler vererek “Geçen yıl itibari ile üyelerimiz tarafından Etiyopya’ya 4,5 milyon dolar civarında ihracat gerçekleştirdik. İhracat rakamlarında bir önceki yıla göre bir miktar düşüş olsa da, pandeminin etkilerinin tamamen kalkması ile birlikte bu rakamları çok daha yukarılara çekecek potansiyele sahibiz. Kayseri’den Etiyopya’ya ihraç edilen ürünlerin yüzde 80’ini elektrikli ev aletlerinden oluşmaktadır. İnşallah bu ziyaret ikili ilişkilerimize olumlu yansıyacaktır. İki ülke arasındaki ticaret hacmini genişletmek için Kayseri Sanayi Odası olarak elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Sayın Büyükelçimize ve ekibine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Etiyopya Ankara Büyükelçisi Adem Mohammed Mahmud’da  iki ülke arasındaki işbirliğini daha da geliştirmek üzere bu ziyareti gerçekleştirdiklerinin altını çizerek “ihracatımız geçen yıl bir önceki yıla göre bir miktar düşmüş görünüyor. Bunun sebeplerini araştırıp, masaya yatırabiliriz. Türk ve Etiyopyalı iş insanlarını bir araya getirerek, dış ticaret hacmimizi daha da artırabiliriz. Büyükelçilik olarak iki ülkeye de katkı sağlayacak işbirliklerine açığız. Ev sahipliğinizden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.