KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BÜYÜKŞEHİR’DE ‘İSTİŞARE’ TOPLANTISI

Başkan Büyükkılıç, 16 ilçe belediye başkanı ve teşkilatlar ile dayanışma içerisinde hizmetlerin süreceğini söyledi

“TEMİZ İÇME SUYUNUN GÜVENCESİ KASKİ”

“SUYUN KALİTESİ SÜREKLİ TAKİP EDİLİYOR”

"ASANSÖRLERDE SORUMLULUK SİGORTASI ZORUNLU"

Başkan Palancıoğlu: “Bina yöneticilerinin bu hassas konuya daha önem vermeleri gerekmektedir”

ZİNCİDERE GÖLETİ'NDE ÇALIŞMALAR TAM GAZ

“TALAS’A DEĞER KATACAK”

HİSARCIK'TA YENİ BAĞLANTI YOLUNDA ÇALIŞMALAR BAŞLADI

2021 YILINDA DA YENİ YOLLAR YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN BORÇ YAPILANDIRMA HATIRLATMASI

SON GÜN 1 ŞUBAT

TALAS BELEDİYESİ’NDEN KEPEZ’E MODERN ORTAOKUL

EĞİTİME SÜREKLİ DESTEK

ERCİYES YÜKSEK İRTİFA KAMP MERKEZİ İÇİN YATIRIM TOPLANTISI

“ERCİYES, ARANILAN MERKEZ OLMAYA DEVAM EDECEK”

DEVELİ’YE E-SINAV SALONU

CABBAR BAŞKAN: “E-SINAV SALONU DEVELİMİZE HAYIRLI OLSUN”

YATIRIM VE HİZMETLERİN İLÇESİ KOCASİNAN’DA VATANDAŞ MEMNUNİYETİ

“HİZMETLERLE YAŞAM STANDARTLARI YÜKSELİYOR”

MELİKGAZİ'DEN HİZMETTE BİR İLK DAHA

DİJİTAL E-İMAR SİSTEMİ GELİŞTİRİLDİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN HAFTANIN İLK GÜNÜ ZİYARETLER

BÜYÜKKILIÇ, 'İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN'

BAŞKAN YALÇIN'DAN VERGİ YAPILANDIRMASINDA SON HAFTA HATIRLATMASI

“YAPILANDIRMADA TALAS, BİR İLKİ BAŞLATTI”

SEYİR EVLERİ KONAKLAMA YÖNETİMİ’NDEN KAY GRUP’A NEZAKET ZİYARETİ

BAŞKAN DURAN: SEYİR EVLERİ, BİR KAYSERİ MARKASI OLACAK

MUHTARLAR: “BU YOLU HAYAL BİLE EDEMEZDİK”

“OTOBAN GİBİ YOL ORTAYA ÇIKTI”

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’IN

PAZAR MESAİSİ

Anahtar Kelimeler: KAYSERİ’ EĞİTİM KOMPLEKSİ
Gürkan Ofis Mobilyaları

KAYSERİ’YE YENİ BİR EĞİTİM KOMPLEKSİ

PROTOKOL İMZALANDI

Hayırseverimiz Osman Ulubaş tarafından Melikgazi ilçemizde yaptırılacak olan 16 derslikli ortaokul ve ilkokul ile Melikgazi Belediyemiz tarafından yaptırılacak olan 8 derslikli anaokulu, kapalı spor salonu ile açık spor sahalarına ait eğitim kompleksinin yapımına ilişkin protokol Vali Şehmus Günaydın tarafından imzalandı.

Valilik Salonunda düzenlenen protokol imza törenine, Vali Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye başkanı Ahmet Çolakbayraktar, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ile hayırsever Osman Ulubaş katıldı.

Vali Günaydın imza töreninde yaptığı konuşmada, Hayırseverimiz Osman Ulubaş’ın artık gelenek haline gelen yeni bir okulunun temel atma töreni için bir araya geldiklerini ifade ederek, okulların yapımında emeği geçen Belediyelerimize ve hayırseverimize teşekkür etti.

Hayırsever Osman Ulubaş’ın eğitimden sağlığa birçok alanda katkı ve destekleri olduğunu ifade eden Vali Günaydın, “Hepinizin bildiği gibi Hayırseverimiz Osman Ulubaş, son yıllarda bir okul bittikten sonra hemen diğer okulun protokolünü yapıp temelini atıyordu. Bunu değiştirdik artık, bunu daha ileriye taşıdık ve okulumuz bitmeden ikinci, üçüncü okulumuza başlıyoruz. Bugün bir eğitim kompleksinin protokolü için bir araya geldik. Başta Osman Ulubaş Beyefendi olmak üzere değerli ailesine teşekkür ediyoruz. Gerçekten ilimizde eğitimden, sağlığa kadar birçok alanda önemli katkıları var ” diye konuştu.

2023 yılı vizyonunda yer alan bütün illerin tekli eğitime geçmesi hedefini daha önce gerçekleştirmek için 2022 yılını hedef koyduklarını ifade eden Vali Günaydan, “Şu anda hedefimizde her hangi bir sapma yok, Osman Ulubaş gibi hayırseverlerimizle, Büyükşehir Belediyemizle, ilçe belediyelerimizle, Milli Eğitim Bakanlığımızla ihtiyacımız olan dersliklerin bir kısmını gerçekleştirdik ve okullarımızı eğitim hayatına kazandırdık. Tekli eğitime geçmek için yaklaşık 1700 dersliğe daha ihtiyacımız var. İnşallah hep beraber tamamlayıp çocuklarımızı tekli eğitime geçirelim diye gayret gösteriyoruz.” dedi.

Büyükşehir Belediye başkanı Memduh Büyükkılıç yaptığı konuşmada, hayırseverlerimizin yatırımlar için kendilerini teşvik ettiğini ifade ederek, okullarımızın yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da yapmış olduğu konuşmada, “ Kazım Karabekir Mahallemizde kentsel dönüşüm alanı içerisinde bulunan alana hayırseverimiz Osman Ulubaş tarafından iki okul yaptırılacak, kapalı spor salonunu Büyükşehir Belediyemiz tarafından ve Anaokulu ile çevre düzenlemesi de Melikgazi Belediyemiz tarafından yapılacak. Başta Valimiz Sayın Şehmus Günaydın ve hayırseverimiz olmak üzere katkısı bulunan herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu

Hayırsever Osman Ulubaş ise protokolünü imzaladıkları okulların yapımına bir an önce başlamak istediklerini ifade ederek, “ Başta Valimiz Sayın Şehmus Günaydın olmak üzere katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların ardından, Melikgazi ilçemize yaptırılacak olan eğitim kompleksinin yapımına ilişkin protokole Vali Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye başkanı Ahmet Çolakbayraktar, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ile hayırsever Osman Ulubaş birlikte imza koydu.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ