EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BÜYÜKKILIÇ'IN ANKARA TEMASLARI

BAŞKAN BÜYÜKKKILIÇ AK PARTİ GENİŞLETİLMİŞ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

BAŞKAN’DAN CUMHURBAŞKANI’NA İKRAM

BÜYÜKKILIÇ, CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE GÖRÜŞMESİNDE PASTIRMA İKRAM ETTİ

TAKSİCİLER KÜLTÜR ELÇİSİ OLACAK

‘TURİST DOSTU TAKSİ’ PROGRAMI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

KAYMEK KAN BAĞIŞINDA BULUNDU

KAYMEK PERSONEL, EĞİTMEN VE KURSİYERLERİ KIZILAY'A KAN BAĞIŞINDA BULUNDU

MELİKGAZİ’DE SOSYAL BELEDİYECİLİK

MELİKGAZİ 2020’DE 750 BİN EKMEK DAĞITACAK

KAYSERİ, HAYIRSEVERLİKTE TÜRKİYE’YE ÖRNEK

ÇOLAKBAYRAKDAR, CAMİ TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

TALAS’TA VEZNELER AÇIK

2019 YILI EMLAK VE ÇEVRE TEMİZLİK VERGİSİ İKİNCİ TAKSİT ÖDEMELERİ İÇİN VEZNELER MESAİ YAPACAK

KURAN-I KERİM’İN EN ESKİ NÜSHALARINI ÜNİVERSİTELİLERLE PAYLAŞTI

13. Diyanet İşleri Başkanı Dr. Tayyar Altıkulaç Kuran-ı Kerim’in en eski nüshalarını üniversiteli genç yüreklerle paylaştı

KARBON İZİNİ AZALTMAYA YÖNELİK GELİŞTİRİLEN AB PROJESİ

MAYIS AYINDA TAMAMLANIYOR

ÇOCUK HAKLARININ KAĞIT ÜZERİNDE KALMASINI

ENGELLEMELİYİZ

ANADOLU İNSANI İMKANSIZI BAŞARIYOR

İç Anadolu Bölgesi Oda ve Borsa İstişare toplantısı Kayseri Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

HİSARCIKLIOĞLU’NA FAHRİ DOKTORA

ERÜ 2019-2020 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ

GİTMEDİĞİMİZ YER, İLGİLENMEDİĞİMİZ İŞ YOK

BAŞKAN BÜYÜKKKILIÇ MÜSİAD KAYSERİ ŞUBESİ ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ

‘MUCİT AMCA’ KAYSERİ’YE GELİYOR

Melih Yalçıneli, “Mucit Amca ile Bilim Dünyasını Keşfe Çıkıyoruz” programı kapsamında Kayseri’ye gelecek

KOCASİNAN, İKRAM ÇEŞMESİYLE GÖNÜLLERİ FETHEDİYOR

Kocasinan Belediyesi, asırlardır süre gelen Osmanlı geleneğini Kocasinan’da yaşatıyor.

BAŞKAN YALÇIN SEVİMLİ DOSTLARLA

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, kısa süre önce hizmete giren Pati Köy Geçici Köpek Barınma Evi ve Yaşam Merkezi’ni sık sık ziyaret ederek sevimli dostlarla bir araya geliyor.

KAYSERİ’YE HEPİMİZ SAHİP ÇIKMALIYIZ

BÜYÜKKILIÇ:  “1,2 MİLYAR LİRALIK YATIRIM HAYATA GEÇECEK”

Ankara’da yaşayan ve Kayseri asıllı olan kamu çalışanlarınca oluşturulan Erciyes Platformu üyeleri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Ticaret Odası’nı ziyaret ettiler. Ziyarette konuşan Erciyes Platformu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Alkan, ‘’Ankara’da kamu çalışanları olmak üzere Kayseri’deki tüm hemşerilerimizi bir araya getirmek, bir takım projeleri, politikaları, çalışmaları hayata geçirmek amacıyla kurulan Erciyes Platformunun daha etkin bir şekilde şehrimize hizmet etmesini sağlama amacı ve gayreti içerisindeyiz” değerlendirmesinde bulundu.

Ankara’da yaşayan ve Kayseri asıllı olan kamu çalışanlarınca oluşturulan Erciyes Platformu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret etti.

BÜYÜKKILIÇ:  “1,2 MİLYAR LİRALIK YATIRIM HAYATA GEÇECEK”

Başkan Büyükkılıç, Ankara’da kurulu olan Erciyes Platformu yöneticileriyle bir süre görüştü. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Büyükkılıç, Erciyes Platformu üyeleri ve vatandaşların Mevlid Kandili’ni tebrik etti. Kayseri’nin her zaman güzelliklerle anılması için gayret ettiklerini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Kayseri’yi en iyi noktaya taşımak için gerek Kayseri’de gerekse Ankara’da işimizi takip ederek gayret ediyoruz. Çok şükür 7 aylık süreç içinde Ankara’daki taleplerimize karşılık hiçbir konuda olumsuz yaklaşım olmadı. Tüm katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum. Bu iş benim işim değildir demeden her işe emek veriyoruz. Cumhurbaşkanımızın son ziyaretinden sonra bürokrasinin bakışı çok daha olumlu hale geldi” diye konuştu. 

Yaptıkları girişimler sonucu Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş.’nin Ankara ve İstanbul’dan sonra ilk bürosunu Kayseri’de açacak olmasının önemini de vurgulayan Başkan Büyükkılıç, son süreçte 1,2 milyar liralık prensipte kararları verilmiş yatırımların hayata geçirileceğini söyledi. Başkan Büyükkılıç, bu yatırımlar arasında 400 milyon TL’lik maliyetiyle Belsin-Şehir Hastanesi raylı sistem hattı ve 10 adet raylı sistem aracı, 200 milyon TL’ye mal olacak Hava İkmal Millet Bahçesi, Keykubat Millet Bahçesi, Camii Kebir’in etrafının açılması gibi projelerin yer aldığını kaydetti.

Erciyes Platformu Başkanı Mustafa Alkan‘da ziyarette yaptığı değerlendirmede Başkan Büyükkılıç’a hayırlı olsun dileklerini ifade ederek, “Sizlerin geçmiş süreçteki başarılarınızı biliyoruz. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığınızda da çok büyük hizmetler yapacağınıza inanıyoruz. Bizler de Erciyes Platformu olarak her alanda destek olmak istediğimizi belirtiyoruz. Erciyes Platformu’nun kamu çalışanları ve iş adamlarından oluşan 500 üyesi var. Tümünün desteğinin sizlerle birlikte olduğunu ifade etmek istiyoruz” ifadesini kullandı.

GÜLSOY: “KADİM BİR ŞEHİRDE YAŞIYORUZ”

Erciyes Platformu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Alkan ve platform üyeleri Kayseri Ticaret Odasını ‘da ziyaret ettiler.

Ziyarette basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ticaret Odası başkanı Ömer Gülsoy, ülkelerin yanı sıra şehirlerinde yarıştığı bu dönemde Ankara’da önemli görevlerde bulunan Erciyes Platformu üyelerinin ziyaretinin önemli olduğunu belirterek şunları kaydetti:

“Ticaret Odası olarak böyle bir toplantıya ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Erciyes Platformu Ankara’da üst düzey görevlerde bulunan çok sayıda temsilcimizi bir araya getiren gönüllü bir kuruluştur. Zaman zaman ifade ettiğim gibi artık ülkelerin yanı sıra şehirlerinde yarıştığı bir dönemi yaşıyoruz. Böyle bir süreçte Kayseri’nin ticarette, turizmde, bürokraside velhasıl her alanda daha da önde olması gerekir. 6 bin yıllık geçmişi olan kadim bir şehir Kayseri’ye de bu yakışır. Kayseri’nin diğer şehirlerden geri kalmaması adına şehrin dinamitleriyle yürütülen daha ileriye gitme çabasına Ankara’da önemli görevlerde bulunan her temsilcimizin de katkılar vermesi lazım. Rahmetli Kadir Has’ın dediği gibi hepimizin doğduğumuz topraklara borcu vardır. Bugün gelinen noktada kim hangi görevde ise işini yaparken en iyisini yapmalı ve doğduğu topraklarla da ödeşmelidir”

Daha etkin bir şekilde şehrimize hizmet etmenin amacı ve gayreti içerisinde olduklarını söyleyen, Erciyes Platformu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Alkan ise sözlerini şöyle sürdürdü. ‘’Biliyorsunuz Erciyes Platformu 2005 yılında faaliyete geçti ve yaklaşık 15 senedir Ankara’da çalışmalarımızı ve faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Bugün burada Erciyes Platformunun kurucular kurulu ve yönetim kurulu üyeleriyle beraber geldik. Erciyes Platformu kuruluşundan yola çıkarken arzu ettiğimiz tek şey başta Ankara’da kamu çalışanları olmak üzere Kayseri’deki tüm hemşerilerimizi bir araya getirmek, bir takım projeleri, politikaları, çalışmaları hayata geçirmek amacıyla Erciyes Aydınlar Platformu diye başladığımız bu çalışma yaklaşık 15 yıldır devam ediyor. Bundan sonraki süreçte de özellikle Kayseri’deki Ticaret Odamız, Sanayi Odamız, Valiliğimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve ilimizdeki tüm kurum ve kuruluşlarıyla bir araya gelmek suretiyle Erciyes Platformunun daha etkin bir şekilde Kayseri’ye hizmet etmesini sağlama amacı ve gayreti içerisindeyiz.”

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ