KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BAYRAMA YENİ EVİNİZDE GİRMEK İÇİN SON 2 GÜN!

MELİKGAZİ BELEDİYESİ 96 ADET DAİRESİNİ SATIŞA SUNDU

MUHTARLARDAN ÇOLAKBAYRAKDAR’A TEŞEKKÜR

MUHTARLARIMIZIN TALEPLERİNİ DİNLEDİK

SOYUMUZ ‘AVŞAR’DIR BİZİM

ÂŞIK ERTUĞRUL İMAMİ YENİ ŞARKISININ TANITIMINI GERÇEKLEŞTİRDİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, KAYSERİ’DE GERÇEKLEŞECEK OLAN PROJELERİ KONUŞTU

BÜYÜKKILIÇ: KAYSERİ İŞİNİ BİLİR; AMA İŞİNİ TAKİP ETMESİNİ DE BİLİR

BAŞKAN YALÇIN’DAN ‘SEREBRENİTSA’ ZİYARETİ

YALÇIN: ACILARINIZI PAYLAŞIYORUZ

AGD KAYSERİ ŞUBESİ'NDEN DANIŞTAYIN ‘AYASOFYA’ KARARINA DESTEK

AYASOFYA, TARİHİN ÖZÜDÜR

MELİKGAZİ BELEDİYESİ 3 AYRI MAHALLEYE ŞADIRVAN YAPACAK

PALANCIOĞLU: ŞADIRVANLAR KÜLTÜRÜMÜZE VE GELENEKLERİMİZ MİMARINI YANSITACAKTIR

YAHYALI SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜ

ÇOK SAYIDA KİŞİ KATILDI

18 YAŞ ALTI ÇOCUK VE GENÇLER TEK BAŞLARINA YOLCULUK YAPABİLCEK

18 YAŞ ALTI ÇOCUK VE GENÇLERİN YOLCULUKLARDA VELİ BULUNMASI ŞARTI KALDIRILDI

BÜNYAN BELEDİYESİ İŞ YERLERİNİ DEZENFEKTE ETMEYE DEVAM EDİYOR

HALK SAĞLIĞI ADINA ÇALIŞMALARIN ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

817 YEME İÇME MEKÂNININ SERTİFİKA PROTOKOLÜ YAPILDI

Büyükşehir Belediyesi ve Lokantacılar ve Pastacılar Odasının iş birliği ile yeme-içme mekanlarına yönelik eğitimlerin ardından 817 iş yeri temsilcisine  törenle sertifika verildi.

TÜRK- İŞ ÜYELERİ BİLDİRİ VE MASKE DAĞITTI

Türk-İş Kayseri İl temsilciliği üyeleri hükümetin kıdem tazminatı ile ilgili düzenlemelerini protesto ederek vatandaşlara bildiri dağıttı.

BÜYÜKKILIÇ ASFALT ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

HACILAR’DA İNCELEME YAPTI

BAŞKAN MEMDUH BÜYÜKKILIÇ, ANKARA’DA

BAKAN KURUM KAYSERİ’NİN PROJELERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

KAYSERİ’YE YENİ BİR TIP FAKÜLTESİ GELİYOR

SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NE BAĞLI YENİ BİR TIP FAKÜLTESİ

ARABALI SİNEMADA BU HAFTA “3 İDİOTS” FİLMİ VAR

PALANCIOĞLU: ETKİNLİĞİMİZ ÇOK SEVİLDİ

KAYSERİ’YE HEPİMİZ SAHİP ÇIKMALIYIZ

BÜYÜKKILIÇ:  “1,2 MİLYAR LİRALIK YATIRIM HAYATA GEÇECEK”

Ankara’da yaşayan ve Kayseri asıllı olan kamu çalışanlarınca oluşturulan Erciyes Platformu üyeleri Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri Ticaret Odası’nı ziyaret ettiler. Ziyarette konuşan Erciyes Platformu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Alkan, ‘’Ankara’da kamu çalışanları olmak üzere Kayseri’deki tüm hemşerilerimizi bir araya getirmek, bir takım projeleri, politikaları, çalışmaları hayata geçirmek amacıyla kurulan Erciyes Platformunun daha etkin bir şekilde şehrimize hizmet etmesini sağlama amacı ve gayreti içerisindeyiz” değerlendirmesinde bulundu.

Ankara’da yaşayan ve Kayseri asıllı olan kamu çalışanlarınca oluşturulan Erciyes Platformu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret etti.

BÜYÜKKILIÇ:  “1,2 MİLYAR LİRALIK YATIRIM HAYATA GEÇECEK”

Başkan Büyükkılıç, Ankara’da kurulu olan Erciyes Platformu yöneticileriyle bir süre görüştü. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Büyükkılıç, Erciyes Platformu üyeleri ve vatandaşların Mevlid Kandili’ni tebrik etti. Kayseri’nin her zaman güzelliklerle anılması için gayret ettiklerini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Kayseri’yi en iyi noktaya taşımak için gerek Kayseri’de gerekse Ankara’da işimizi takip ederek gayret ediyoruz. Çok şükür 7 aylık süreç içinde Ankara’daki taleplerimize karşılık hiçbir konuda olumsuz yaklaşım olmadı. Tüm katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum. Bu iş benim işim değildir demeden her işe emek veriyoruz. Cumhurbaşkanımızın son ziyaretinden sonra bürokrasinin bakışı çok daha olumlu hale geldi” diye konuştu. 

Yaptıkları girişimler sonucu Uluslararası Sağlık Hizmetleri A.Ş.’nin Ankara ve İstanbul’dan sonra ilk bürosunu Kayseri’de açacak olmasının önemini de vurgulayan Başkan Büyükkılıç, son süreçte 1,2 milyar liralık prensipte kararları verilmiş yatırımların hayata geçirileceğini söyledi. Başkan Büyükkılıç, bu yatırımlar arasında 400 milyon TL’lik maliyetiyle Belsin-Şehir Hastanesi raylı sistem hattı ve 10 adet raylı sistem aracı, 200 milyon TL’ye mal olacak Hava İkmal Millet Bahçesi, Keykubat Millet Bahçesi, Camii Kebir’in etrafının açılması gibi projelerin yer aldığını kaydetti.

Erciyes Platformu Başkanı Mustafa Alkan‘da ziyarette yaptığı değerlendirmede Başkan Büyükkılıç’a hayırlı olsun dileklerini ifade ederek, “Sizlerin geçmiş süreçteki başarılarınızı biliyoruz. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığınızda da çok büyük hizmetler yapacağınıza inanıyoruz. Bizler de Erciyes Platformu olarak her alanda destek olmak istediğimizi belirtiyoruz. Erciyes Platformu’nun kamu çalışanları ve iş adamlarından oluşan 500 üyesi var. Tümünün desteğinin sizlerle birlikte olduğunu ifade etmek istiyoruz” ifadesini kullandı.

GÜLSOY: “KADİM BİR ŞEHİRDE YAŞIYORUZ”

Erciyes Platformu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Alkan ve platform üyeleri Kayseri Ticaret Odasını ‘da ziyaret ettiler.

Ziyarette basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ticaret Odası başkanı Ömer Gülsoy, ülkelerin yanı sıra şehirlerinde yarıştığı bu dönemde Ankara’da önemli görevlerde bulunan Erciyes Platformu üyelerinin ziyaretinin önemli olduğunu belirterek şunları kaydetti:

“Ticaret Odası olarak böyle bir toplantıya ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Erciyes Platformu Ankara’da üst düzey görevlerde bulunan çok sayıda temsilcimizi bir araya getiren gönüllü bir kuruluştur. Zaman zaman ifade ettiğim gibi artık ülkelerin yanı sıra şehirlerinde yarıştığı bir dönemi yaşıyoruz. Böyle bir süreçte Kayseri’nin ticarette, turizmde, bürokraside velhasıl her alanda daha da önde olması gerekir. 6 bin yıllık geçmişi olan kadim bir şehir Kayseri’ye de bu yakışır. Kayseri’nin diğer şehirlerden geri kalmaması adına şehrin dinamitleriyle yürütülen daha ileriye gitme çabasına Ankara’da önemli görevlerde bulunan her temsilcimizin de katkılar vermesi lazım. Rahmetli Kadir Has’ın dediği gibi hepimizin doğduğumuz topraklara borcu vardır. Bugün gelinen noktada kim hangi görevde ise işini yaparken en iyisini yapmalı ve doğduğu topraklarla da ödeşmelidir”

Daha etkin bir şekilde şehrimize hizmet etmenin amacı ve gayreti içerisinde olduklarını söyleyen, Erciyes Platformu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Alkan ise sözlerini şöyle sürdürdü. ‘’Biliyorsunuz Erciyes Platformu 2005 yılında faaliyete geçti ve yaklaşık 15 senedir Ankara’da çalışmalarımızı ve faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Bugün burada Erciyes Platformunun kurucular kurulu ve yönetim kurulu üyeleriyle beraber geldik. Erciyes Platformu kuruluşundan yola çıkarken arzu ettiğimiz tek şey başta Ankara’da kamu çalışanları olmak üzere Kayseri’deki tüm hemşerilerimizi bir araya getirmek, bir takım projeleri, politikaları, çalışmaları hayata geçirmek amacıyla Erciyes Aydınlar Platformu diye başladığımız bu çalışma yaklaşık 15 yıldır devam ediyor. Bundan sonraki süreçte de özellikle Kayseri’deki Ticaret Odamız, Sanayi Odamız, Valiliğimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve ilimizdeki tüm kurum ve kuruluşlarıyla bir araya gelmek suretiyle Erciyes Platformunun daha etkin bir şekilde Kayseri’ye hizmet etmesini sağlama amacı ve gayreti içerisindeyiz.”


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ